כיצד מנהלים עסקים מצליחים

כיצד מנהלים עסקים מצליחים

במאמר הזה נתעסק בכיצד לנהל עסק מצליח? ניהול עסקי בגישה קצת אחרת, בטח לחלקכם.

בעסקים כמו שבעסקים "אין נשמה"

לעסקים אין נשמה, לב, רגשות, אמוציות, תסביכים, מאוויים, שמור לי ואשמור לך, אוהב אותך שונא אותך. עסקים בשיטת ה"עץ" "צומח" זה ה"דומם" בחבורה! עסקים זאת ריבוע בטון שמטרתו להכניס כסף לבעליו. 

זו הגישה הנכונה לחשוב על "עסקים"

למי שיש עסק וחושב אחרת, עדיף כי ימכור את ה"עסק" גם אם הוא יצהיר קבל עם ועמדה, העסק שלי הוא עסק עם נשמה! יכול להיות שהוא מתכוון לעובדים בחברה או לו עצמו, נכון, הצדק אתו, לאנשים יש דם, נשמה ורגשות, לעסקים אסור שזה יהיה. 

מה יותר טוב מהדוגמא של ענקית הטכנולוגיה APPEL (לפי ידיעה שהתפרסמה בידיעות אחרונות בשבוע האחרון 25.04.2013) אשר "רמזה" לרשות המיסים בישראל (הארץ הקטנה שבקושי רואים אותה בגלובוס) שיבדקו כיצד רשת השקמה מוכרת IPHONEבמחיר הפסד. כמו שאמרתי, לעסקים אין רגש ואין נשמה.

עסקים כמו בעסקים צריכים להתנהל בקור רוח, בדרך הטובה רק לעסק או לחברה, ובדיוק בגלל אותה ייעודיות של הקמת חברה "כאישיות משפטית נפרדת" מבעלי מניותיה או מנהליה או עובדיה. כיועץ עסקי רב תחומי יוצא לי להיפגש עם בעלי עסקים וחברות שלוקחים את העסקים כפי שמגדלים ילדים ולא כגוף שמחויבותו להביא כסף לבעליו, בעלי מניותיו.

גם הגחמה של נוחי דנקנר לקרוא לחברת האם שלו "גנדן" ע"ש מקדש טיבטי כזה או אחר לא הצילה אותו מחשש להתרסקות כה גדולה ומצבירת חובות עתק אשר לחלקם הוא ערב אישית  (כאשר מגיעים לפסגות שוכחים לפעמים כי העסק נועד לשרת את בעליו ואת ההכנסות ממנו ולא לשרת את הגחמות האישיות, תשלום משכורות עתק בכדי "למצוא חן בעיני מטאורים זמניים"). רוב בעלי העסקים בישראל מערבבים רגשות אישיים בתוך ניהול עסקים, בתוך העשייה, וזאת הסיבה האמתית לחוסר הצלחה ולקריסה של כול כך הרבה עסקים גם ברמת העסקים הקטנים והבינוניים וגם ברמת העסקים הגדולים או היום כבר אפשר להצהיר כי העסק הכי גדול במשק הישראלי (מחוץ לטבע וכימיקלים וכאלה) IDB נמצא היכן שהוא נמצא. ורובו בגלל גחמות אישיות, כי כאשר אתה נמצא בפסגת העסקים אתה מתחיל להרגיש כמו אליל ואז העסקים צונחים מטה.

דוגמא טובה לעסקים מצליחים אפשר לקחת מעולם הזמר והבידור ולהשוות את מקומו של שלמה ארצי לבין זמרים אחרים אשר הגיעו לפסגות הרים והיום הם מחפשים את כספם על שולחנות ההימורים. גם שלמה ארצי הוא עסק, עסק שחושב כמו שעסק צריך לחשוב ולהתנהל. זה ניהול עסקי נכון.

הצעתי והמלצתי לבעלי עסקים, בעלי חברות, תנהלו את העסקים שלכם מתוך אינטרס לחברה או לעסק בלבד, על תכניסו פנימה את עצמכם, על תפחדו לפטר עובדים ולהגיד להם ה"עסק" פיטר אתכם, לא אני. (לפעמים יש עסקים שלא יכולים לפטר עובדים ואז חושבים על פתרון קל להביא עוד עובד שיעזור לעובד שלא נעים לפטר כך ששניהם לא יעבדו והעסק ימשיך לשלם משכורות לשווא) תנהלו את החיים האישיים שלכם מחוץ לעסקים שלכם, על תחפשו להיות מורמים מעם, על תחפשו את מחמאות העובדים, תזכרו שעסקים הם לא רגשיים, הם לא אנושיים, הם עסקים שחייבים להתנהל מתוך שיקולים עסקיים גרידא. גם אם לא היה לציבור נוח עם ההחלטה של בנק לאומי לחתוך בחוב של דנקנר, עדיין המנכ"ל קיבל החלטה עסקית לטובת הבנק שהוא העסק ובעלי מניותיו שהם בעלי העסק.

קראו איך עושים כסף?

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן