ניהול עסקי כניהול מדינה

ניהול עסקי כניהול מדינה

אין ספק שנשיא ארצות הברית טראמפ יודע דבר או שניים בנושא של ניהול עסקי.

נכון, לא למדתי את הביוגרפיה של הנשיא טראמפ ואפילו לא קראתי אף אחד מהספרים שהוציא לאור, אני רק יודע "מהתקשורת" שהאיש צלח מאד בעסקיו, הקים אימפריות, ידע לנהל, ידע לשלוט, ידע רוב הפעמים לשקול את ההחלטות הנכונות, והפך אותו ואת עסקיו בחוכמה רבה לאימפריה עולמית.

אני בטח לא זה שיספור לו את הכישלונות בניהול עסק, שהרי לא עושים עסקים (בטח בסדרי גודל כאלה) מבלי שיהיו כישלונות, הפסדים, פשיטות רגל של חברות, בטח במחצית המאה הקודמת והמאה הנוכחית כאשר העסקים עברו טלטלות אדירות ושינויים טכנולוגים אדירים שלא רק השפיעו על עסקים וחברות אלא על ממשלות שעמדו בפני פשיטת רגל כוול אמריקה הגדולה שעל נשיאה הנוכחי אני כותב.

אני גם לא חושב שזה מענינו של מישהו כל הסיפורים הצהובים הנכונים או לא נכונים על חייו האישיים, לדעתי אמריקה צריכה להיות מאד גאה בנשיא שלה שהביא מדינה של 290 מיליון איש למצב כלכלי טוב לאבטלה נמוכה ולגישה עסקית טובה עבור אזרחיה.

חייב שיקום מישהו שיגיד את האמת לעולם העסקי!

כן, טראמפ מבין טוב מאד למרות כל הלחצים מבית או מבחוץ, או ההסכמים המסחריים בין ארצות הברית לשאר אומות העולם כי בלי תעשיה עצמאית משל עצמו (ובטח מדינה כמו ארצות הברית עם תושביה, מספר אזרחיה, הממון, המימון והטכנולוגיה שלה) ארצות הברית של אמריקה תלך אחורה בלוח השנים ותהפוך ממדינה יצרנית לעצמה ולעולם למדינה שמייבאת מוצרים, סחורות ומה לא, ובכך תבנה אימפריות אדירות במדינות לא כל כך דמוקרטיות (סין, פאקיסטן, הודו, דרום אמריקה ואפילו אפריקה) מדינות שיקומו על ארצות הברית (והעולם כולו) בעוד 50 עד 100 שנה, ומי כמונו העם היהודי הזוכר את המפלצת הגרמנית ומנהיגה המטורף מה עולל לעולם ובמיוחד לעם היהודי.

קראו עוד

איך לפתוח עסק חדש ולנהל עסק קיים

פיתוח עסקי צו השעה

אי אפשר לומר שטראמפ הוא איש עסקים גרוע

הפעולות שעשה טראמפ מייד עם הכנסו לתפקיד, ואני מתכוון רק בנושא של ניהול המדינה מבחינה כלכלית לה אני קורא ניהול עסקי, משקפות חד משמעית מה שכל מנהיג אחר בעולם יודע, רואה, אך אין לו את העוז והכוח בגלל הסכמים בינלאומיים וחבלים אחרים הקושרים מדינות אלה כולל ישראל ופוחדים כי ייפגעו בגלל יחסי הגומלין בין המדינות.

טראמפ הלך הרבה צעדים קדימה עבור אזרחי ארצות הברית.

עוד לפני היבחרו הצהיר הנשיא טרמפ שהוא הולך לתת את אמריקה לאמריקאים, וזה לא הייתה סתם סיסמת בחירות, הוא הבין שאם הוא לא יחזיר את התעשיה ואת RETAIL לארצות הברית לאזרחיה ותושביה אזי הוא יפגע בכלכלה שלה, יפגע עוד יותר במדינות היצרניות מתוך כלל המדינות של ארצות הברית, יפגע בסחר, ויותר מכל זאת יכולה להיות פגיעה ואיום כלכלי על ארצות הברית המדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הוא הבין שיצרן אמריקאי לא יכול להתחרות במחירים שמציפים אותו מדינות המזרח והעולם השלישי שעלות המוצרים שלהם היא 1/3 ממחיר הייצור בארצות הברית, הוא הבין מעבר לזה שחייבת להיות תחרות הוגנת ומדינה כמו ארצות הברית לא יכולה לגרום לתעשייה שלה לייצר במחירים המגיעים מהמזרח (שם שכר העבודה והתנאים של העובדים מחפירים בדומה לתקופת העבדות באמריקה)
טראמפ היחידי (עד כמה שאני יודע זאת) יצא חוצץ מול מלחמת הסחר הזאת והחליט להטיל מיסים ונכסים על מרבית מוצרי הייבוא ולפתוח שוב את התעשיה והמסחר לאזרחי ארצות הברית, לסוחריה, ליצרניה ואפילו לתעשיית המכוניות שהייתה נושאת הדגל בשנות ה-50 של המאה הקודמת.

כן, יש גם הסבר בטחוני ואינטרסנטי אחר למדיניות הנשיא טראמפ, מאחר שהוא איש של חזון ואג'נדה עסקית טהורה (דרך אגב הוא בכלל לא רע גם מבחינה מדינית, יחסי חוץ, ראייה נכונה את הכוחות בעולם ועוד הרבה דברים שזה לא המקום לכתוב עליהם ) רואה את הנולד, לא מפחד מסיכונים מחושבים, לא פוחד להשמיע את דעתו ולבצע את מדיניותו כי כך צריך להיות מנהיג, המזל של האמריקאים שהם קיבלו נשיא של אמת.

האם דרכו של טראמפ נכונה גם לתעשייה והמסחר בישראל?

מדינה היא בדיוק כמו ניהול עסקי, כמובן שאני מתכוון לצד הכלכלי והעסקי הטהור של מדינה, בפרט בישראל בה אנו קטנים מול רבים, חבל ארץ צרה, ארץ ללא מדינות שכנות יבשתיות, (חוץ מעזה) ארץ המאוימת על כל גבולותיה, ארץ שאנו צריכים להתקיים בה בתוך תוכנו, דווקא המדינה שלנו מעודדת יבוא ברמות על, מפחיתה מיסים על ייבוא, שיתקה את התעשיה, החריבה מפעלים, העבירה ייצור למדינות אויב, ירדן או מדינות כמו באסיה, באפריקה, רסקה את עולם ה-RETAIL הביאה את אמאזון לישראל שכבר היום נוגסת, שחררה כל רסן והכול בשם הורדת יוקר המחייה,

הכל טוב ויפה בהורדת יוקר המחייה, אבל אם אין תעשייה, ואין מסחר, והעסקים הקטנים שהם מהווים את כוח העבודה הגדול במשק קורסים אחד אחרי השנייה, אז למי יהיה כסף לשלם עבור מוצרים זולים מחו"ל. אני מציע לחברי הקוראים להסתובב ברחבי אזורי התעשיה בישראל ולראות מפעלים נטושים (לא כל מפעל בישראל זה סודה סטרים או טבע) להסתובב במרכזי הערים השוממים מחנויות וממסחר, להסתובב בין העסקים הקטנים וללמוד שהם חיים מהיד לפה אם בכלל.

מנהיגות צריכה להיות למען העם, למען עתידו של העם, ראייה נכונה של התנודות בעולם, ותמיד אני מזכיר את דוד בן גוריון ומנחם בגין יותר שהיו אנשים של העם, שדאגו לעם (נעזוב את האינפלציה בימי בגין) אבל היה לו חזון הוא הביא שלום וגם צמיחה והעלאת הפרט מול אינטרסים גלובליים.

לא עוד הרבה זמן יש בכדי להציל את ישראל מאימת המזרח למען התעשיה, העבודה והעסקים בישראל.

לקריאת מאמרים נוספים

ניהול עסקי מנצח

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן