ליווי עסקי

ליווי עסקי

ייעוץ עסקי לא יכול להיות מושלם ללא ליווי עסקי!

סיפור קצר: מקרה שהיה: בעל עסק המעסיק למעלה מ-27 עובדים החליט שהוא חייב לקבל כלים ניהוליים  לניהול העסק שלו, הוא הרגיש למזלו שהעסק לא מתפקד נכון, הוא הבין שלא ייתכן שיהיו לו הזמנות והכנסות ובסוף החודש את המשכורת שלו הוא לא מצליח למשוך. הלקוח החליט שהוא בוחר לו 3 קורסים קצרים או יותר נכון הרצאות הניתנות ע"י יועצים עסקיים או מנטורים שחלקם אני מכיר וחלקם לא קבע, שילם והלך לשמוע.

הלקוח הקשיב בקשב למה שנאמר, התלהב בצורה לא רגילה מהמנטור או היועץ העסקי שהעביר את הערב, שאל שאלות, קיבל תשובות, רשם את הדברים החשובים לו חזר לביתו עם המון תובנות והחליט כי למחרת הוא מתחיל ליישם את התובנות, הלקוח איש חכם ואמר לעצמו עד שאני לא ישמע את שלושת הקורסים שנרשמתי אני לא יעשה מהפכות בעסק ואמתין שארכז את כל החומר.

לאחר שסיכם את כל מה ששמע ולמד הוא התחיל ליישם את התובנות שקנה מאותם מרצים, הכניס נהלים לעסק, קבע ישיבות צוות, רכש תוכנה חדשה לניהול העסק בתקווה כי הנה הוא עומד לעלות על שביל הזהב.

לאחר 3 חודשים של ניסיון הטמעה : ישיבות הצוות כבר לא התקיימו, נהלים חוללו ולא התבצעו, העסק שוב ניהל את בעליו ולא הבעלים ניהלו את העסק ומה שהיה הוא שנשאר.

ששאל אותי הלקוח למה זה קרה? הרי הוא הלך למנטורים הכי מפורסמים בתחום, ישב, שמע, רשם, הכניס נהלים, קבע ישיבות צוות, רכש תוכנה ומה לא.. עניתי לו בקצרה כי זה לא מספיק לשמוע מנטורים ולחשוב שבעסקים היום שהדינמיות היא רצחנית, כאשר אינך יודע איך להתכונן ליום הבא, כאשר התחרות גוהה ואלימה, כאשר הבנקים בפאניקה מוחלטת, כאשר סקטורים שלמים נעלמים ממפת העסקים בישראל ובעולם, כאשר מוסר התשלומים ירוד ולא ניתן לתכנן תזרים מזומנים יציב כל זאת ועוד לא יכול להיעשות ע"י בעל העסק אשר צריך לתפעל את העסק ותפעול זה לא ניהול, זה לא זמן לפיקוח והבראת העסק, ואם העסק בריא אז המשכיותו של העסק, בפרט היום שכל עסק צריך להמציא את עצמו מחדש. (ראו את תקופת הקורונה, כמה עסקים לא חשבו על היום שלמחרת) וכמה עסקים כן חשבו והמשיכו לפעול בתקופה זאת.

ליווי עסקי

ייעוץ עסקי של מלווה עסקי

לייעוץ של מלווה עסקי יש חשיבות גבוהה מאד בתהליך של ייעוץ עסקי, השינויים הטקטוניים העוברים על העסקים והחברות בארץ ובעולם אין להם אח ורע, מה שהעסקים עברו בעשורים האחרונים זאת מהפכה שלא ניתן לתאר אותה. אלפים הם העסקים והחברות שהמשיכו לנהל את העסק שלהם לפי ניהול העבר, נכון עם חדשנות שהציע לנו העולם הטכנולוגי, אבל מבחינת הניהול השוטף אשר הפך לתפעול שוטף לא השתנה הרבה כאשר למעשה העסק זקוק לשינוי השכם וערב על כל הפרמטרים והמחלקות בעסק.

ליווי עסקי – אז איך עושים זאת?

את השינוי הזה, את הפיכת העסק לגוף מתקדם, מתנהל, מפוקח נכון, ממציא את עצמו  לשדות חדשים, משתמש בהכנסה לצורך פיתוח ועשייה ולא רודף אחרי כל שקל בגבייה למען הישרדותו חייבים  להצמיד יועץ עסקי עם ליווי עסקי שהרי רוב העסקים מכירים ומתמחים בתחום שהם עוסקים בו ולא בשאר השוק הפתוח המהווה או יכול להוות מטרה גם לעסקים קיימים אתן כאן דוגמה פשוטה ש"ממספרה הפכנו לעיצוב שער" זו דוגמה באנאלית אבל היא ממחישה את העקרון או בוא ניקח חברה גדולה כמו "שופרסל" שמצרכנייה הפכה  למפלצת לענק המוכרת תעופה, נופשים, הלוואות, ביטוחים ועוד. אלו הם הדוגמאות המעטות של חברות שמנוהלות נכון ומנצלות את המשאבים שלהם. לא שאני חושב שכל עסק הוא "שופרסל" אבל כן גם עסקים קטנים בינוניים וגדולים יכולים להמריא את העסקים שלהם  בניהול נכון, בפיקוח מלא, באיזון בין הוצאות להכנסות והכי חשוב לגרום לעסק לחיות בכל מצב. את זה יכול להביא מלווה עסקי עם הייעוץ העסקי הנכון.

מלווה עסקי

מה קורה אחרי תקופת הקורונה?

אותם עסקים אשר לא העסיקו יועצים עסקיים או כאלה שהעסיקו יועצים עסקיים וקיבלו את עצותם אך לא את הליווי הרצוי והנדרש בכדי לקיים מהלך נכון של העסק מבינים היום שבלי ייעוץ עסקי מקצועי תוך כדי ליווי שוטף של התהליך אין להם זכות קיום בטח לא בעשורים הקרובים.

אותו דבר לגבי עסקים חדשים, גם כאן לא מספיק הרעיון, גם כאן הרצון והתשוקה של היזמים לפתוח עסק בטח שלא מספיק, אפילו מסוכן מאד. ולכן להיעזר ביועץ עסקי עכשווי הוא בלתי נמנע.

גם אנחנו בצוות של דורון עמית הגענו לתובנה שבכדי שעסקים יוכלו לקבל את השירות המקצועי ביותר ולאחר שאנו יודעים כי הקולגות שלנו גובים סכומים אדירים על ליווי עסקי, החלטנו לקחת את עסקנו 10 שנים קדימה (מה שהקורונה הכתיבה לנו) וזה לנהל את הייעוץ והליווי ללא משרדים מפוארים וצוות יקר שהלקוח משלם אלא להפוך את השירות לפגישות זום או כל כלי תקשורת אחר תוך כדי ייעוץ וליווי פיזי. גם זול ללקוח, גם מניב פירות, גם מהיר יותר אפקטיבי וברוח התקופה זאת של עכשיו וזאת שתבוא.

חייבים יועץ עסקי לקידום עסקכם

חייבים יעוץ מלווה עסקי ולא יועץ אחיטופל

התקשרו לדורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי לעורכי דין
ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעורכי דין

ייעוץ עסקי לעורכי דין   האם עורכי דין יכולים להיעזר בייעוץ עסקי? גם אם הם ממש טובים במה שהם עושים והם נודעים בתבל? זו שאלה

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן