מה זה ליווי עסקי

למה אנו קוראים ליווי עסקי?

האם יועץ עסקי צריך להיות כלכלן או רואה חשבון או בוגר מנהל עסקים?

האם יועץ עסקי או ייעוץ עסקי זה גם ליווי עסקי?

מה הקשר בין שלושת הקטגוריות המופיעות אצלנו כאשר אנו חייבים לשכור יועץ עסקי?

אז בכדי שנבין את ההבדלים בואו נגדיר את הקטגוריות שהזכרתי. 

האם יועץ עסקי חייב להיות כלכלן, רואה חשבון או בוגר מנהל עסקים? לדעתי לא! ולמה? כי פיגורה כזאת יכולה לטפל רק בצד החשבונאי של העסק, במספרים שהעסק מייצר, ביכולת הניווט של המספרים הקבועים במערכת הפיננסית של העסק כמו הפחתת עלויות מימון, תמחיר, מציאת פתרונות פיננסיים כמו ההלוואות, קרנות מימון, הלוואות חוץ בנקאיות וכ"ד. יועץ מהגזע הזה אינו יכול לשמש כיועץ עסקי אלה רק כיועץ כלכלי ובכוחו לא ניתן לשנות את מספרי העסק. היום כאשר רוב העסקים מיצו את האשראי החיצוני הניתן להם, יועץ ברמה הזאת לא נחוץ לעסק שרוצה לייצר מספרים אחרים, ומעוניין לתעל את מהלכי העסק ופעילותו להכנסת יותר כספים למערכת והוצאה פחותה יותר של הוצאות העסק. 

ליווי עסקי

האם יועץ עסקי, כחלק מתהליך של ליווי עסקי, חייב להיות כ"שמו כן הוא" (יועץ) ואז עבודתו מסתכמת בכמה מישורים: 

אם הוא יועץ עסקי תולדה של אחת מתוכניות הראליטי, או מילא תפקיד תקשורתי, ופניו מוכרות לציבור אשר צמא וסוגד לסלבריטאים, אזי תפקידו כיועץ מסתכם בהעברה של קורסים בתחום העסקים מתובל במרצים כאלה ואחרים אשר שופכים קצת מהאקדמיה אל תוך הלימוד וההדרכה לניהול העסק. 

היועץ העסקי השני, הוא אותו מנהל, או בעל חברה המעסיקה בוגרי קורסים ל"קאוצרים" (יועצים עסקיים) ואשר עובדים לפי תכניות סדורות מראש, אם מנהלי תיקי לקוחות, נפגשים פעם ב? מדריכים, מסבירים, בודקים התקדמויות, בודקים דוחות, אבל למעשה משאירים את הייעוץ רק בתחום משרדם ושולחנם. 

לעומת כול אלה יש את ה-יועץ העסקי שהוא גם מלווה את העסק ומעצם ההגדרה של יועץ עסקי ומלווה עסקי ניתן להבין כי תפקידו של פיגורה זאת הוא התפקיד שיכול להוביל את העסק לשינוי האמיתי שלו. 

לשיטתי, יועץ כזה הוא הטוב ביותר שיכול לקרוא לעסק או חברה, יועץ שיש לו את הניסיון בניהול, בלוגיסטיקה, בכוח אדם, בהיבט הכלכלי והכספי של העסק, ביכולת לשנות, ביכולות השיווק המכירות והפרסום, יועץ ומלווה שמטפל בעסק ביום יום יחד עם בעליו. הוא היועץ או ה"ליווי עסקי" שעסק חייב אותו. 

חייבים יועץ עסקי לקידום עסקכם

חייבים יעוץ מלווה ולא יועץ אחיטופל

התקשרו לדורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו