המלצות לניהול העסק בתקופת החגים

איך נשרוד את תקופת החגים

בהתקרב מועדי ישראל חלק מהעסקים והחברות בישראל "מתחיל לרעוד בידיים" למה? כי ההוצאות החודשיות שלנו קבועות ואילו ההכנסות שלנו פחות.

השנה 2018  חגי תשרי יוצאים בחודש ספטמבר מיד אחרי חופשת החגים וימי העבודה המזומנים לנו הם-10 ימים בלבד מה שאומר שלמעלה מחצי חודש אנו לא עובדים.

מה קורה בארצות הברית של אמריקה?

בארצות הברית של אמריקה מדינה שאנו אוהבים לדמות לה עובדים 360 יום בשנה. אם תאמר לבעל עסק אמריקאי שבישראל זה בדיוק חצי הוא לא יבין איך עסקים מתקיימים בישראל כאשר יש להם את חופשות ימי הקיץ, החגים, השבתונים, המילואים, המצב הביטחוני, הפיגועים, ימי האבל ,התהלוכות בערים (בפרט בירושלים) ועוד מצבים בלתי צפויים.

ומה קורה לנו השנה בחגי תשרי?

השנה קורה הגרוע מכל לעסקים בישראל כאשר תקופת החגים בחודש ספטמבר הופכת להיות לחודש עבודה של 10 ימים (בלי גשרים וחיבורי חגים)

אפשר לקרוא לזה שואה של "חלק מהעסקים"  העסקים.

איך מתכוננים לחודש כזה?.

איך אחרי חודשים חופשת קיץ שגם בה עבדנו למחצה אנו הולכים לעבור חודש של שליש עבודה ?

 

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני תמיד מכין את לקוחות החברה לתאריכי החגים כאשר אני מבקש מעסקים לא לקחת על עצמם התחייבויות כספיות לתאריכים אלה ויותר מזה מי שלא עשה כך אני מבקש ממנו להתקשר עם הספקים שלו וליצור מצב של "גרייס" פריסת התשלום לתשלומים מאוחרים יותר (לא חודש אחרי).

ההמלצות שלי לעבור את התקופה הקשה הזאת היא לאחר שנים שראינו איך עסקים קורסים כתוצאה מתכנון לא נכון של תזרים המזומנים של תקופות החגים.

עסקים כבר היום לא נמצאים בתקופה של שפע בתזרים המזומנים ולא ניכנס כרגע לסיבות ולכן בחודש חגי תשרי 2018 עליהם לשבת ולתכנן טוב את נושא תזרים המזומנים:

חשוב לי לעדכן בהמלצות מה עושים על מנת לאזן בין הוצאות להכנסות:

  1. יידעו את הבנק שלכם כי בחודש זה אתם תעמדו בכמה תאריכים של חריגות ונסו לבקש מסגרת נוספת (לא עד סוף אוקטובר 2018 אלה עד סוף נובמבר 2018.
  2. פנו לספקים מוכרים שלכם ונסו להגיע איתם לפריסת התשלומים שנתתם להם לתאריכי חודש אוקטובר.
  3. על תקלטו עובדים חדשים עד לחודש נובמבר .2018
  4. הוציאו עובדים לחופשה כאלה שנצטברו אצלם ימי חופשה רבים.
  5. השביתו רכבים, כן, עם יש לכם עובדים עם רכב צמוד בקשו מהם שאת הנסיעות הפרטיות יעשו על חשבונם ולא ישתמשו בכרטיס הדלק של החברה.
  1. על תבצעו רכישות חדשות, צמצמו את המלאי כמה שיותר, לכמה שנדרש.
  2. יש הטוענים כי יש לצאת במבצע מכירות ולהביא יותר לקוחות זה נכון עבור עסקים סינרגטיים לתקופת החגים זה לא נכון לכלל העסקים..
  3. כאשר יש גשר בין חג לחג או חג לשבת נסו לא להפעיל את המפעל, המשרד, ולצרוך חשמל, מים, שכר עבודה (אלה הוצאות שמשלמים עליהם במזומן או בגמר החודש)
  4. עסקים עם קשיים תזרימים אלה שכבר הזכרתי עשו הכל על מנת לא לקחת הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות ותהיו עם היד על הדופק בכל מה שקשור בהוצאות הבית בכרטיסי אשראי.(שתפו את בן בת הזוג) במהלכים שלכם לצמצום הנזקים בחודש זה.

אם מדובר בעסקים בידוריים, רשתות שיווק, מתנות לחג וכ"ד זה הזמן להציג את מרכולתכם בכל דרך אפשרית מדיה מקומית וכ"ד.

חשוב לי מאד לציין, זה לא יהיה קל לבצע את הפעולות שהזכרתי כאן כי גם הספק ממנו אנו מבקשים את הגרייס נמצא באותו מצב כמונו אבל בדרך כלל יחסי ספק לקוח מחייבים את הספק להיענות למצוקתנו על מנת שנמשיך לקיים ולצרוך.

בואו ננסה לעבור את תקופת החגים עם מינימום נזק.

זה לא נעים לשבת בחג ביחד עם המשפחה ולהיות מוטרד עם ראש לא נקי לגבי הישרדותו של העסק בחודש זה

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו לנו

קראו מאמרים בתחום העסקים

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו