המלצות לניהול העסק בתקופת החגים

המלצות לניהול העסק בתקופת החגים

איך נשרוד את תקופת החגים

בהתקרב מועדי ישראל חלק מהעסקים והחברות בישראל "מתחיל לרעוד בידיים" למה? כי ההוצאות החודשיות שלנו קבועות ואילו ההכנסות שלנו פחות.

השנה 2018  חגי תשרי יוצאים בחודש ספטמבר מיד אחרי חופשת החגים וימי העבודה המזומנים לנו הם-10 ימים בלבד מה שאומר שלמעלה מחצי חודש אנו לא עובדים.

מה קורה בארצות הברית של אמריקה?

בארצות הברית של אמריקה מדינה שאנו אוהבים לדמות לה עובדים 360 יום בשנה. אם תאמר לבעל עסק אמריקאי שבישראל זה בדיוק חצי הוא לא יבין איך עסקים מתקיימים בישראל כאשר יש להם את חופשות ימי הקיץ, החגים, השבתונים, המילואים, המצב הביטחוני, הפיגועים, ימי האבל ,התהלוכות בערים (בפרט בירושלים) ועוד מצבים בלתי צפויים.

ומה קורה לנו השנה בחגי תשרי?

השנה קורה הגרוע מכל לעסקים בישראל כאשר תקופת החגים בחודש ספטמבר הופכת להיות לחודש עבודה של 10 ימים (בלי גשרים וחיבורי חגים)

אפשר לקרוא לזה שואה של "חלק מהעסקים"  העסקים.

איך מתכוננים לחודש כזה?.

איך אחרי חודשים חופשת קיץ שגם בה עבדנו למחצה אנו הולכים לעבור חודש של שליש עבודה ?

 

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני תמיד מכין את לקוחות החברה לתאריכי החגים כאשר אני מבקש מעסקים לא לקחת על עצמם התחייבויות כספיות לתאריכים אלה ויותר מזה מי שלא עשה כך אני מבקש ממנו להתקשר עם הספקים שלו וליצור מצב של "גרייס" פריסת התשלום לתשלומים מאוחרים יותר (לא חודש אחרי).

ההמלצות שלי לעבור את התקופה הקשה הזאת היא לאחר שנים שראינו איך עסקים קורסים כתוצאה מתכנון לא נכון של תזרים המזומנים של תקופות החגים.

עסקים כבר היום לא נמצאים בתקופה של שפע בתזרים המזומנים ולא ניכנס כרגע לסיבות ולכן בחודש חגי תשרי 2018 עליהם לשבת ולתכנן טוב את נושא תזרים המזומנים:

חשוב לי לעדכן בהמלצות מה עושים על מנת לאזן בין הוצאות להכנסות:

  1. יידעו את הבנק שלכם כי בחודש זה אתם תעמדו בכמה תאריכים של חריגות ונסו לבקש מסגרת נוספת (לא עד סוף אוקטובר 2018 אלה עד סוף נובמבר 2018.
  2. פנו לספקים מוכרים שלכם ונסו להגיע איתם לפריסת התשלומים שנתתם להם לתאריכי חודש אוקטובר.
  3. על תקלטו עובדים חדשים עד לחודש נובמבר .2018
  4. הוציאו עובדים לחופשה כאלה שנצטברו אצלם ימי חופשה רבים.
  5. השביתו רכבים, כן, עם יש לכם עובדים עם רכב צמוד בקשו מהם שאת הנסיעות הפרטיות יעשו על חשבונם ולא ישתמשו בכרטיס הדלק של החברה.
  1. על תבצעו רכישות חדשות, צמצמו את המלאי כמה שיותר, לכמה שנדרש.
  2. יש הטוענים כי יש לצאת במבצע מכירות ולהביא יותר לקוחות זה נכון עבור עסקים סינרגטיים לתקופת החגים זה לא נכון לכלל העסקים..
  3. כאשר יש גשר בין חג לחג או חג לשבת נסו לא להפעיל את המפעל, המשרד, ולצרוך חשמל, מים, שכר עבודה (אלה הוצאות שמשלמים עליהם במזומן או בגמר החודש)
  4. עסקים עם קשיים תזרימים אלה שכבר הזכרתי עשו הכל על מנת לא לקחת הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות ותהיו עם היד על הדופק בכל מה שקשור בהוצאות הבית בכרטיסי אשראי.(שתפו את בן בת הזוג) במהלכים שלכם לצמצום הנזקים בחודש זה.

אם מדובר בעסקים בידוריים, רשתות שיווק, מתנות לחג וכ"ד זה הזמן להציג את מרכולתכם בכל דרך אפשרית מדיה מקומית וכ"ד.

חשוב לי מאד לציין, זה לא יהיה קל לבצע את הפעולות שהזכרתי כאן כי גם הספק ממנו אנו מבקשים את הגרייס נמצא באותו מצב כמונו אבל בדרך כלל יחסי ספק לקוח מחייבים את הספק להיענות למצוקתנו על מנת שנמשיך לקיים ולצרוך.

בואו ננסה לעבור את תקופת החגים עם מינימום נזק.

זה לא נעים לשבת בחג ביחד עם המשפחה ולהיות מוטרד עם ראש לא נקי לגבי הישרדותו של העסק בחודש זה

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו לנו

קראו מאמרים בתחום העסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן