כיצד להפיק מהעובדים את המיטב

כיצד להפיק מהעובדים את המיטב

האם אנחנו מפיקים את המיטב מעובדינו? קצת על הנעת עובדים בארגון .

לא המאמר הזה לא בא להרגיז את העובדים שלנו הוא מגיע מתוך החובה של שיתוף הפעולה בין העובד להנהלת החברה או העסק.

אין זה סוד כי התנאים הסוציאליים בישראל וחוקי העבודה בה הם קשים מאד וכמעט בלתי אפשריים למעסיק, אני לא אוהב לעשות השוואות בין ישראל למדינות ה-OECD כי אף מדינה לא נמצאת באקלים עסקי כפי שנמצאת ישראל: ריבוי חגים, ריבוי חופשות, מילואים, וזאת כאשר מסתכלים על המצב העסקי הכללי, מספר לקוחות מצומצם, גבולות יבשתיים סגורים, ייבוא זול, תחרות תלות מחיר, רגולציה כבדה, מיסוי גבוה ישיר ולא ישיר ריבוי עסקים היצע גובר ביקוש.

למרות האקלים העסקי הקשה, המדינה גובה את המיסים שלה טבין ותקלין ללא כל התחשבות. לדוגמא: ראו בניית הרכבת הקלה בירושלים שריסקה עסקים עד תום וראו בניית הרכבת הקלה בתל אביב שהולכת לרסק עסקים עד תום כאשר השלטון ממשיך לגבות את המיסים שלו ללא כחל או סרק כאילו הכל בסדר ומתפקד נפלא.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי המטרה במאמר זה היא לעשות שיתוף פעולה עם העובד ולתת לו להבין שהוא חלק מההכנסה של החברה או העסק ולא הוא במקום אחד שנהנה ממשכורת קבועה בסוף כל חודש ולא משנה מה שהוא יעשה.

אני לא אומר לא לשלם לעובד את השכר המגיע לו, ההפך, אני אומר שיש צורך להשריש בפני העובד שהוא חלק מההכנסה ולשתף אותו בהתלבטויות, בחשיבה, ביצירה, ולהפוך אותו כחלק מקבלת ההחלטות בחברה, כן ואני מתכוון גם למנקה/ה.

ראו, אנחנו בני האנוש יש לנו מאוויים אנושים פנימיים שאין לנו שליטה עליהם, שמחה לעד, שהוא ישבור את הראש את המשכורת שלי אני יקבל, הילדים שלי יותר חשובים ואני ידבר וידאג להם כל היום, רכילויות ובזבוז זמן יקר בשיחות על זה ועל ההוא,

העובדים את עבודתם יעשו אבל הם יכולים לעשות הרבה יותר כאשר המוטיבציה שלהם והתשדורת שהם מקבלים מהמנהלים שלהם זה שוויון לכל עובד מהדרג המנהלי ועד השליח. מנהלים לא צריכים לחשוש להעמיס על עובדים מטלות נוספות ולחלק את המטלות בין כל העובדים ו"המנהלים" על מנת ליצור כיתת לחימה אחת. כן לחימה! היום עסק חייב שיפעל בשיטות גרילה עם המון כוח אנושי על מנת להתקיים ולהצליח.

עלויות השכר בחברות ובעסקים הם גבוהות ביחס להכנסה של עסקים רבים במדינת ישראל והמטרה הראשית שחייבת לעמוד בפני כל מעסיק היא לדעת לייצר הנעת עובדים בצורה חכמה שתגביר פוריות ורצון להצלחה ולא שהעובד יגלגל את הקושי מאחורי ראשו לעבר מנהליו.

ועוד עצה חשובה שאני מבקש לתת למנהל: על תעדיף, כמו שאתה או את לא מעדיפה ילד אחד מילדיך כך על תעדיפי עובד או מנהל אחד מעובדייך, זה אסור לעשות מאחר וזה גורם לקנאה, דיבורים מיותרים בבזבוז זמן עבודה יקר, ואין בזה כל כל ליכוד בין השורות שיכול להביא הצוות המוערך שווה בשווה.

אנו נמצאים בתקופה קשה שמחייבת אותנו לפעול בדרכים חכמות בכדי להגביר את תפוקת העסק והמכירות שלו.

קראו איך העולם מתחלק בהכנסות שלנו 

זכרו לעובד יש את האופי שלו ולכם יש את הצורך להביא את החברה להישגים והצלחה, עליכם המעסיקים מוטלת ההובלה הנכונה של הצוות שלכם. לא יודעים איך ליישם את זה קחו לכם מיקור חוץ שיעזור לכם. זכרו שהמטרה שהעובד יבוא לעבוד ולא לעבודה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן