איך תצליח התכנית העסקית שלך

איך תצליח התכנית העסקית שלך

איך תצליח התכנית העסקית שלך .

לשמחתי הרבה יותר ויותר יזמים כאלה שרוצים לפתוח מיזם חדש או יש להם רעיון חדש לפתיחת עסק נדרשים לכתיבת תכנית עסקית, לצערי הרבה מהפונים בבקשה לכתיבת תכניות עסקיות לא מבינים את משמעות הדברים לפרטי הפרטים וחושבים או מאמינים שאם מישהו יכתוב להם תכניות עסקית אזי אצה רצה להם הדרך לפתוח את העסק ולקבל אשראי או מימון או יותר מזה לגייס משקיע או שותף.

אז שזה ממש לא כך.

א. תכנית עסקית המטרה הראשונית שלה כפי שהזכרנו היא לגרום ליזם להיות בטוח לקראת מה הוא הולך ומה דרגת הסיכון שהוא לוקח על מנת לפתוח את העסק.

ב. הבעיה הבסיסית בכתיבת תכנית העסקית היא לא הצד של ההשקעה, הוצאות התפעול השוטפות והחזר ההלוואות או ההשקעה ועד שהעסק "נתפס" או מתחיל לייצר כסף, אלה חוסר היכולת ל"נחש" מה תהיה ההכנסה שלו, חוסר יכולת זה של ניבוי ההכנסה הוא העקב אכילס בכל תכנית עסקית אשר צריכה לבצע הערכה ע"פ סקר שוק, תמחיר, ואחרים על מנת לבסס במעט את צד ההכנסות.

ג. דמיינו לכם כי בצד אחד של הדף יש את מספרי ההשקעה והמספרים של התפעול השוטף ואילו מהצד השני אין "כלום" אף מספר שניתן לאחז בו ולהשוות אותו ביחד עם ההשקעה והתפעול השוטף.

ד. כאשר מדובר על עסקים קיימים או עסקים שאנו רוכשים ניתן להיאחז במספרים שיוצרו קודם לתהליך כתיבת התכנית העסקית ואז המלאכה הרבה יותר קלה מאחר וכותב התכנית העסקית רואה את החזון, מבין את גודל הפוטנציאל של העסק ויכול "לזרוק" גם מניסיונו בחיים העסקיים רעיונות או מתיחת מותג שתהווה השפעה בתכנית המספרית.

ה. זו הסיבה שלא רק כלכלן יכול לכתוב תכניות עסקיות אלה אדם וקבוצה עם ניסיון בכלכלה אבל יותר חשוב ניסיון בתחום העסקי, בראייה המרחבית, בהסתכלות מעבר למספרים, לשיווק, למכירות, למתיחת המותג, ולעוד הרבה מאד פרמטרים עסקיים שהופכים לנכס צאן ברזל של העסק/חברה.

קראו עוד" למה עדיף לפעול במסגרת חברה 

למה עסקים נכשלים בתכנית העסקית.

בדרך כלל לאחר כתיבת התכנית העסקית, השגת המימון כתוצאה מהתכנית אם הייתה מוגשת נכונה יוצאים היזמים לביצוע שלה. (תכניות) עסקיות בדרך כלל מדברות על ה-DAY-1, ולאחר קבלת המימון יוצאים עם כל הכוח לביצוע התכנית ומכאן "הטעות הגדולה" גם אחרי שהגשנו תכנית עסקית לעצמנו ולגוף מממן אנו מחויבים לבצע אותה בשלבים (אנו לא עסקים או חברות עתירי ממון שיכולים כבר מה-DAY-1 לפתוח את כל התכנית, פעולה כזאת תגרום לנו לדרך של קריסה ולא הצלחה) אנו מחויבים ביחד עם יועץ עסקי לקיים את התכנית בשלבים ולו רק מסיבה אחת שאנו לא יודעים מתי תגיע נקודת האיזון בין ההוצאה להכנסה התזרימית.

הדרך הנכונה לקיים תכנית עסקית ראשית עבור היזם היא ללכת עקב בצד אגודל למען הליכה בטוחה להפחתת סיכון של קריסה.

מאד ממליץ לכתוב תכניות עסקיות ע"י יועצים עסקיים מנוסים ולא כאלה המכירים רק את שפת האקסל והפאוור פוינט.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן