לא לפחד מעסקים שנסגרו

הנתונים על סגירת עסקים לא צריכה להפחיד אותנו!

והנה לנו כמה דוגמאות סטטיסטיות בנושא הכאוב של סגירת עסקים והכנסת אנשים רבים למעגל המסכנות, ההלקאה העצמית, ההוצל"פ וחוסר הוודאות.

בשנת 2015 נסגרו 42 אלף עסקים ונפתחו 46 אלף עסקים
בשנת 2016 נסגרו 42 אלף עסקים ונפתחו גם כן 46 אלף עסקים
בשנת 2017 נסגרו 43 אלף עסקים ונסגרו ונפתחו 47 אלף עסקים
ואילו בשנת 2018 נסגרו 44 אלף עסקים אך נפתחו 49 אלף עסקים

והשאלה בה נעסוק היא מדוע בשנת 2018 נפתחו יותר עסקים מאשר בשנים קודמות?

כאשר אני מסתכל על מפת העסקים בישראל "היום" אני מוצא כי העסקים היחידים הנמצאים ברמת סיכון נמוכה מבחינת קיום עסקים ופתיחת עסקים קיימים מתרכזת בעיקר: באזור המרכז, בחיפה העיר, אולי באזור טבריה וזהו, שאר האזורים מוגדרים ע"י חברת BDI כאזורים יותר מסוכנים לפתיחה של עסקים, כאשר עסקים קיימים אשר לא עשו הסבה או לא התאימו את עצמם לעולם החדש פשוט ייסגרו ויהיו בתחום הסטטיסטיקה של סגירת עסקים.

לדעתי, בשנת 2018 שזו השנה הראשונה שנפתחו בה יותר עסקים היא הסיבה כי יזמים הבינו את ההולך וקרב בתחום העסקי, קראו את המפה נכון, הבינו כי לא יוכלו לשרוד אם לא יביאו לעולם יצירתיות בפתיחת עסקים ייעודיים ולא עוד מסעדות, עוד חברות פרסום אינטרנטי, אלה באמת מוצרים ויצירתיות מופלאה. ברור שגם בשנה זאת נסגרו אותו מספר עסקים שנסגרו בשנים קודמות.

למה זה הזמן לפתוח עסקים?

ההמחשה הטובה ביותר להתחיל את בליל הסיבות למה כדאי לפתוח היום עסקים או שעסקים וחברות יעשו "חישוב מסלול מחדש" היא דווקא התערוכה השנתית המתקיימת בחודש ינואר בלאס ווגאס ארצות הברית "CES "

כאשר רואים את הטכנולוגיה המוצגת בתערוכה זאת מבינים עד כמה הטכנולוגיה מתקדמת ומביאה לאנושות כלים חדשים לצרכים אישיים בכל תחום אפשרי בענפי המסחר, התערוכה והמוצרים המוצגים בה מביאה את האדם לראות במציאות דברים שהוא ראה או בסרטים שפעם היו רק בגדר דמיון, ודברים שהם יהיו ה-א-ב של המחר הקרוב ביותר ואז מבינים שלמעשה נפתחת בידי עסקים חדשים תחומים חדשים ובידי עסקים קיימים החובה לשנות כי מחר המוצרים או השירותים שהם פועלים בהם כבר לא יהיה בהם צורך.

ואני מדבר מהמוצר הקטן ביותר כמו טבעת שמשמשת מכשיר סלולרי דרך רכבים שראינו רק בסרטים העתידניים ועד מוצרי נוחות לביית והרבה הרבה מעבר לזה. לדעתי זאת התערוכה הראשונה בו אנו רואים פחות דגמים של טלפונים סלולריים ויותר אביזרים וכלים הנשלטים ע"י ה-סלולריים לרווחת בני האדם.

לכן כאשר אנו מבינים הרבה יותר טוב מה שהולך ומתקרב בצעדי ענק בתחום המסחר אנו יכולים לדמיין את הקמת העסק העתידי שלנו או הסבת העסק הקיים בהתאם להתקדמות הטכנולוגית, למעשה המשפט שהכי נכון ליזמים חדשים, כאלה שרוצים לפתוח עסקים, או הסבה של עסקים קיימים הינו "אם לא נלך נגד נלך עם"

אז מה עושים בעלי עסקים קיימים במצב זה

1. מזמנים איש מקצוע "יועץ עסקי"
2. יחד אתו בודקים את מצב העסק מבחינה חשבונאית, (על מנת לבחון האם יש מקום להמשך העסק ברמה החשבונאית או בסקטור שהוא נמצא) לא ממשיכים או משנים כוון אם "גיבנת" מעיקה.
3. בוחנים במסגרות החדשות של עולם העסקים העתידי "כיצד אנחנו יכולים להשתלב" ולהיות חלק מעולם המסחר והשירותים הבא! (אני מבקש להביא כאן דוגמה ליצירתיות בתחום העסקי ואני בכוונה מביא כאן דוגמה מני רבים ברמת ה-,לאוו-טק: ראו כמה מספרות נפתחות, פתיחת מספרה הנה בסף כניסה מאד נמוך ולכן ספר או ספרית פותחים מספרה ליד מספרה, כאשר אני בודק היום הכנסות של מספרות לעומת הוצאות של מספרות אני לא מוצא כדאיות עסקית תואמת את התקופה ואני שואל מדוע בעלי מספרות לא יוצרים שותפויות או אחודים עם מספרות קולגות ויוצרים "מותג" אחד. "מותג" אשר יכול להביא להם הרבה לקוחות וחיתוך ההוצאות ברמה משמעותית, כי היום ההוצאות בעסקים הם מהגבוהים בעולם והעסקת עובדים הם הוצאה אסטרונומית לכל מעביד בישראל והנה לכם רעיון אחד מתוך מיליון רעיונות בתחום העסקי. (כל עסק או מיזם חדש יכול לבנות לעצמו "תזה" איש ואיש ועיסוקו.
4. סעף קודם ויצירתיות אחרת יכולות להביא היום לעסקים את השינוי.

ההסתכלות על העסקים היום חייבת שתהיה שונה, האופציות העומדות לרשות היזם או העסק הקיים בתחום הקמעונאות, השירותים, הפיננסיים הוא הרבה יותר ענק ממה שהיה פעם, ראו בעצמכם מה קורה באטיות רבה היום בכלל, בעולם כולו, וגם כאן בישראל.

קראו עוד

חובה לבדוק את נקודת האיזון בעסק

דחיינות הצרה של כל בעל עסק

.
עסקים קיימים ויזמים חדשים נדרשת להם הרבה מאד יצירתיות ועזרה בניהול. הכלים החיצוניים העומדים לטובת יזמים חדשים וישנים הוא גדול ורחב, ועל עסקים קיימים שממשיכים בעבודתם מבלי להסתכל קדימה או על יזמים שהולכים אם ראש בקיר לקראת מיזם חדש שלהם חובה באקלים הנוכחי להיות יותר מדויקת ומתוכננת לא רק ברמה הכספית. תמיד צריך לשמור על המשוואה שעסק משמע כסף, והרבה.

לקריאת מאמרים נוספים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

מכירות

אל תזרקו את הלקוחות המתלוננים לפח

התייחסות בעלי עסקים לתלונות וכיצד הדבר משמש כמנוע לצמיחה עסקית אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, או להחזיר ללקוחות את הכסף. בייחוד לא כאשר זה

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן