יש לי רעיון לאפליקציה או סטרטאפ

לרבים מאתנו יש רעיונות!

מי לא רוצה להיות ממציא ה-WAZE הבא, מי לא רוצה להמציא או לחשוב על רעיון של אפליקציה או אתר עם שירות חדש ומדליק? האמת, לא רק אנשי תוכנה, תכנון, כותבי קודים או מתמחים בתחום פיתוח אתרים ואפליקציות שואפים לזה אלא גם אנשים מגוונים אשר עולה להם רעיון והם בכנות מבינים שהרעיון הוא מדליק ומנצח.

אנו במשרד נתקלים ונפגשים עם רבים מאותם "רעיוניסטים" אשר בטוחים כי בידם נמצא המקדח לבור הזהב השחור ואילו עכשיו רק ייעוץ עסקי הוא שייקח אותם ויגשים את חלומם הטבעי. במאמר מוסגר נגדיר כי יש הרבה מאד חממות של סטארטפיסטים אשר קיבלו רעיון לאפליקציה או שירות אינטרנטי מתוקצבים ע"י משקיעים כאלה ואחרים ולמרות שהם אנשי מקצוע בתחום יכול מאד להיות כי כול השקעתם תרד לטמיון ויחזרו למקומם בדיוק מהיכן שהגיעו כי פשוט המיזם או הסטארט-אפ לא צלח. קל וחומר אותם אנשים אשר בידם הרעיון ומבחינתם יועץ עסקי הוא זה שיוכל להוביל אותם קדימה עם הרעיון.

ובכן, במאמר זה ברצוני לקצר את הדרך לאותם אלה אשר בידם רעיון!

כאשר חושבים על רעיון לסטארט-אפ מעבר לחשיבה של "מהות הסטארט-אפ" יש לחשוב על המודל העסקי, הווה אומר חייבת לבוא החשיבה כיצד גוזרים קופון מהרעיון, יותר מזה! אנשים מהאוכלוסייה בישראל מבינים כי מספיק שיהיה בידם רעיון ומכאן זה או למכור את הרעיון או לבנות ולהשקיע בפיתוחו ומכאן הטעות היא אדירה בפרט אצל כאלה שלא היה להם ניסיון עסקי. לדוגמא: הכנסת משקיע אם בכלל דורשת השקעה אדירה בתוכנית עסקית, בניית פרוטו טייפ וכ"ד ואז ניתן יהיה לגשת למשקיע הנושא השני זה החשיבה שכאשר סיימנו את פיתוח המודל אזי כול המדינה והעולם יידעו על מודל זה יכנסו וישתמשו.

אין ברצוני במאמר זה לדכא את אלה מעיזים לחשוב קדימה ולפתח משהו בתחום העסקים, ההפך, אני מאד תומך ומאמין ברעיונות חדשים ומיזמים חדישים אני רק לא רוצה כי אנשים צעירים ישקיעו מזמנם, כספם, ללא כול הבנה אם המיזם שלהם יכול לרקום אור וגידים או שהוא נועד לכישלון מאחר ולא חשבו עליו ראשית מבחינה עסקית אלה רעיונית בלבד.

אני מאמין כי הדרכים להצלחה לוקחים זמן וממון אך בהחלט יכולים להניב פירות אם מתכננים אותם ברמה העסקית הרבה לפני שהתחילו לחשוב ברמת הפוטנציאל או ההשקעה.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי
ייעוץ ארגוני

הקורונה והאבטלה

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מגלה חלם ממשלתי בלתי מתקבל על הדעת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן