למה ניהול עסקי ולא ייעוץ עסקי

למה ניהול עסקי ולא ייעוץ עסקי.

אני מסתכל לך אדוני המנכ"ל או בעל העסק וכותב לך דברים אלה.

אחוז גבוהה מאי הצלחתם של חברות להגיע לתוצאות שייעדו להם הנו תחום הניהול. ניהול עסקי נכון משמע התנהלות עסקית נכונה והתאמתה למצב העכשווי של החברה באשר היא נמצאת. המילה המלווה כמעט את רוב החברות במשק הישראלי הינה "הישרדות" או "הישרדות עסקית" האקלים העסקי הינו קשה, תחרותי, רווי, התנודות האקלימיות העסקים הם גבוהות לדוגמא מלחמה של חודשיים יכולה לרסק חברות או להחזיר אותם שנה שנתיים אחורה וכך זה בכול מגוון החברות הקיימות בשוק הישראלי.

חברות לא מפנימות כי מנהליהן עסוקים יותר בתפעול וניווט הספינה בים סוער מאשר בחשיבה עסקית אסטרטגית ובהטמעת טקטיקה נכונה כלפי החברה ולא משנה מה גודלה וכמה אנשים עובדים בה.

רבים המנכלים הנוטים לחשוב כי קורס שיווק, או קורס ניהול מזורז יביא את החברה שלהם לתוצאות, אבל הדבר כלל ועיקר אינו נכון מאחר והקורסים וההשתלמויות מלמדות אותנו אסטרטגיות, טקטיקות, שיווק, מכירות. אבל מי אמר שפתרון זהה מתאים לכול חברה וחברה.

יותר מזה, אני מוצא כי חברות ובעיקר בעלי חברות חושבים מהבטן ולא מהראש, מסתכלים על האגו האישי ולא מסתכלים "מה החברה באמת צריכה לעשות" יש כאלה אשר בספרי החשבונות שלהם יש רווח אך בבנק הגרעון הולך וגודל ויש מנכלים אשר רצים קדימה מכוח האינרציה ולא מסתכלים אחורה איזה שבילים חרוכים הם מותירים.

תפקידו של מי שנותן ניהול עסקי הוא בראש ובראשונה ללוות את מנכ"ל החברה, להיות אתו בכול, להבין את הצרכים האמתיים של החברה, מנכלים בתוך תוכם יודעים את התמונה האמתית של החברה שלהם אך יתביישו להוציא זאת החוצה "אגו" אמרנו אבל גם פחד להודות שמרוב העומס המוטל על מנכ"ל הוא כבר מרמה את עצמו. ומכאן מגיע מי שמלווה בניהול עסקי את המנכ"ל והחברה ויידע לקחת את החברה מהמקום האמתי והנכון שלה ולא ממראית העין.

מה שעוצר חברות מלהתקדם או להתנהל נכון נובע אך ורק מהחסמים של מנכ"ל החברה.

אני יכול לספר כאן על מיליון "אבסורדים" וסיפורים איך מנהלים, בעלי עסקים וחברות ריסקו את החברה שלהם עצמם כתוצאה מתחושת כישלון וזה ממש לא צריך להיות כך.

אני אומר: מנכ"ל, בעל עסק הסתכל טוב במראה, ראה את השקיפות האמתית שלך, תבין כי לא נולדת מטאור ולחיות באווירה עסקית כול כך קשה ומעייפת אתה חייה ניהול עסקי חיצוני לחברה שלך על מנת שתעיר אותך מתרדמתך או שלוות הנפש שלך ותביא את החברה שלך להישרדות, ניהול נכון, ניהול כספי נכון, אשראי נכון, וגם אם אתה מנהל חברה עובדת וזורמת עדיין כדאי לך לשקול להעסיק ניהול עסקי חיצוני.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן