חשבו על העסק שלכם ולא תפלו

חשבו על העסק שלכם ולא תפלו

הפשטות בניהול עסק!

לא, אני לא מתכוון כי פשוט לנהל עסק, בטח לא היום, גם לעסקים חדשים וגם להרבה מאד עסקים קיימים, אבל מגובה ניסיוני ב-40 שנים האחרונים אני בעל תובנה אחד ויחידה לגבי נושא של קיום העסק, והיא הניהול הלוגיסטי והניהול העסקי. שתי התחומים האלה הם קריטיים היום בקיומם של עסקים רבים בתחומי מדינת ישראל. לא סתם רווחי הבנקים במדינת ישראל מרקיעים לשמיים וזאת גם בגלל הניצול של הבנקים הרואים את מצבם של העסקים ואם עדיין עוד ניתן לעזור לעסק בעוד קצת מימון הם עושים זאת בשמחה יתרה כי הריביות והעמלות מפרנסות את הבנקים ברמות היסטריות, הרבה מאד עסקים לא מבינים כי בנק הוא עסק לכל דבר ועניין, ומטרת העסק הזה שנקרא "בנק" הוא למכור כסף וכמה שיותר על מנת להרוויח כמה שיותר מהלקוחות שלו.

ואילו אנחנו בעלי העסקים לא תמיד פועלים בגישה של לעשות כסף, אנו מסתפקים באמירות, "תן לי עסק רק להתפרנס" "אני לא טיפוס של שכיר" "אני יודע שאני לא מרוויח, אבל ברוך השם אני מתגלגל" ועוד כאלה אמרות שטותיות ואחרות.

עסק נועד להרוויח כסף. נקודה!

1. רוב העסקים בישראל "אינם מרוויחים כסף"
2. רוב העסקים בישראל מצהירים "אנו מרוויחים אבל לא רואים את הכסף"
3. רוב העסקים בישראל סומכים על מנהל או רואה החשבון שלהם שיציב להם מנורה אדומה ברגע שהעסק שלהם מצביע על מנורה אדומה.
4. רוב העסקים בישראל פוחדים מהבנק שלהם כאילו פחדו מרוצח העומד לרצוח אותם ואז מערכת היחסים עם הבנק היא כבר לא מערכת של ספק לקוח אלא מערכת של "נזקק" ל"מחלקה הסוציאלית"
5. רוב בעלי העסקים, לא יודעים בעצמם מה קורה בעסק שלהם. יכול להיות שבתוך מערך החשבונות של העסק שלהם מתחבאים להם הרבה תשלומים או הוצאות שכלל וכלל לא צריכות להימצא שם. אבל הם אינם יודעים.
6. רוב בעלי העסקים בישראל משאירים שיקים פתוחים אצל משרד הנהלת החשבונות שלהם, המאפשרים למנהלי החשבונות לרשום את השיקים למוסדות מע"מ, מקדמות, ביטוח לאומי, מס הכנסה, מס הכנסה ניכויים, כאשר הלקוחות לא ישנים לילה שלם לפני שמנהלת החשבונות מודיעה להם או מודיע להם את סכומי הכסף הנרשמים לטובת המוסדות.
7. רוב בעלי העסקים לא מבינים ולא מודעים לזה "שאפשר גם אחרת"
8. את רוב בעלי העסקים לא מכינים לקראת התוצאות העסקיות של העסק בסוף שנה ואז נופלת עליהם מכה תזרימית שמתורגמת לתשלום בתשלומים שמלחיצה את המערכת כבר לשנה הבאה.
9. לא ידוע ממי בעל העסק פוחד לקבל את הטלפון: ממנהל החשבונות או מפקידת הבנק, שניהם מבשרים לא טוב למרבית העסקים בישראל.
10. לרוב בעלי העסקים בישראל אין תובנה מובנת או מוסברת לגבי המסגרת בה העסק עובד, האם הוא צריך להיות "עוסק מורשה" "האם הוא צריך להירשם כחברה בע"מ. מה שכן בעל העסק יודע כי: חברה בע"מ לא כדאי לפתוח, חברה בע"מ זה לשלם מיסים, בחברה בע"מ אי אפשר לעשות קומבינות, ובקיצור סיפורים מסיפורים שונים..
11. ובגלל כל הסיפורים שבעלי עסקים שומעים מהסובבים לטוב ולרע הרי שבסופו של יום הם ניזוקים, וניזוקים בגדול.

קראו עוד

ייעוץ ארגוני

איך מחברים עסקים

למה זה כך!

לצערי הרב העולם האנושי הולך ונמוג, העולם הנכנס הוא עולם אינטרסנטי, כאשר כל אחד מסתכל על הצד האינטרסנטי שלו, ממה הוא ירוויח יותר, מה יקדם אותו יותר, ואיך הוא יגיע הכי גבוהה, ולכן השירותים שאנו מקבלים ואנו סומכים עליהם כמו שהיה כאן לפני 40 שנה כבר לא קיים.

לכן (לא בגורף) אנו לא יכולים להסתמך על "דעות קדומות" "נותני שירותים למיניהם כמו רואי חשבון", הנהלת חשבונות", "עורכי דין" כמובן לא גורף. אלה על עצמנו בלבד ולצורך כך להתייעץ אם אנשים מקצועיים אשר זה תפקידם. תפקידו של רואה חשבון לדוגמה: הוא להביא את החומרים החשבונאיים היוצאים מהעסק לתרגם אותם לדוחות, לתשלום מוסדות ולהתנהלות מס ההכנסה.

אני יכול לתת לכם אין ספור של בעלי מקצוע חופשיים כמו עורכי דין ורואי חשבון (לא גורף ולא בהכללה) אשר לפני הלקוח שמו את האינטרס האישי הכספי שלהם דבר שפגע מאד בעסק או בחברה. שהרי ידוע לנו שאלה הכלים שמכירים בעלי עסקים וחברות ולא דווקא יועצים.

עסקים חייבים ניהול ובקרה חיצונית אישית.

מעיקרו של מנהל העסק היום, במה הוא עסוק?

1. ניהול לוגיסטי של העסק.
2. התמודדות מול כוח אדם
3. התמודדות מול לקוחות כאלה שנשארים וכאלה שנוטשים
4. התמודדות מול הבנק (יש כאלה שמשקיעים את הזמן בלהתחנן לבנק שלא…) כאשר אתה נכנס לסניף בנק אתה רק שומע את הפקידים והפקידות מתווכחות עם הלקוחות.. תפקיד..תפקיד..אתה בחריגה, תפקיד היום עכשיו הרגע כסף.
5. התמודדות מול תשלום ספקים.

זאת ההתמודדות היומית של רבים מבעלי העסקים. וזאת התמודדות שבמערך העסקי הכולל של העסק משכיח מהמנהל או הבעלים לטפל בנושאים הנכונים העסקיים של העסק או לעשות בדק ביית "מה באמת קורה בעסק" ו"מה אני יכול לעשות בעסק על מנת לשאוב ממנו את הרווח והקיום"

סיכום

במרבית המקרים העסק שלכם או עסק טוב, יש לו מחזור מכירות, הוא מקצוען בתחומו, הוא מעסיק עובדים, יש לו אחיזה בשוק, גם אם הוא קטגוריה הולכת ונעלמת אך עדיין ניתן למתוח לו את רצפת המכירה ולהמשיך להחזיק בו.

עסק שנסגר בגלל ליקוי בניהול שלו הוא פשוט חבל כי 80% מהעסקים בישראל נגמרים כתוצאה מניהול לא מקצועי. יותר מזה אנשים נלחמים על כספים ועל תזרים כאשר הם בכלל לא יודעים שלעסק שלהם "יש כסף" רק שהוא לא נראה לעיין כי אף אחד לא כוון את בעל העסק לאותו מקום מסתור.

המסקנה הברורה כי על מנת להוביל עסקים קדימה ולתקן אחורה צריכים אנשים חיצוניים לעסק שיעשו זאת וכמו שאני תמיד אומר שייעוץ וליווי עסקי זאת לא הוצאה אלה הכנסה עם הוכחה בעסקים/חברות

עסקים על תתנו לעגלה להוביל את הסוסים

קראו עוד המלצות

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

יועץ שיווקי מומלץ

בחירת יועץ שיווקי שיצליח ליצור שינוי אמיתי בעסק היא למעשה משימה לא פשוטה כלל. כדי להמנע מטעויות, להלן כמה טיפים לזיהוי יועץ שיווקי מומלץ, ואיך

חברת ייעוץ לעסקים

אצלנו תמצאו חברת ייעוץ לעסקים אשר משלבת ייעוץ עסקי פרקטי ממוקד עם יצירתיות וגמישות שמאפשרת לנו להוביל אותך להצלחה שלך. אנו לא יושבים סתם ומחכים

שיווק מוצר יועץ אסטרטגי

לגבי שיווק מוצר יועץ אסטרטגי לקראת תהליך של שיווק מוצר יועץ אסטרטגי יכול לסייע בבניית התוכנית האסטרטגית והשיווקית. את התוכנית השיווקית יש לבנות לאחר האבחון של

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן