הבנק שלנו לא אשם

הבנק שלנו לא אשם

הבנקים לא אשמים!
אם תשאלו אחוז ניכר מבעלי העסקים שקרסו בישראל (בשנת 2016 קרסו למעלה מ-45 אלף עסקים) מה הסיבה לקריסה שלהם הם יענו "הבנקים" הבנקים הם אלה אשר לא רצו לתת יותר אשראי, הם אלה אשר רצו להוריד את המסגרות הם אלה אשר לא נתנו לי נשימה אחת יותר!

בעלי עסקים שחושבים כך הם טועים. ובגדול!!!

מה זה בנק? בנק הוא כמו כל עסק אחר בעולם, האסטרטגיה של הבנק הוא למכור כמה שיותר כסף, עם סיכון מחושב, עם בטוחות מקסימליים ועמלות על כל פעולה.
בנק הוא לא פילנתרופ, בנק הוא לא עזרה סוציאלית, בנק הוא לא בית תמחוי, בנק לא אמור להיות המענה לכל הצרות העסקיות שלנו. הצרות האלה הם בעיה בלעדית שלנו.

נכון, על הבנק מוטלים מגבלות של יחסים הוגנים ותקינים עם הלקוח וכפי שאמר אחד השופטים שדן בסכסוך בין בנק ללקוח "יחס הבנק ללקוח חייב שיהיה יחס של מלאך לאדם"

הבעיה היא אצלנו!

כל עוד אנו עומדים בתנאים הבאים הבנק ילך לקראתנו:
1. עמידה במסגרות
2. שקיפות מלאה עם הבנק
3. כיבוד התחייבויות
4. ליידע את הבנק כאשר תהיה חריגה ולהתחייב לתאריך הורדת החריגה.
5. לא לעשות החלפות שיקים פיקטיביות
6. לבטן את מערך הביטחונות לחשבון: זה לא אומר לקחת אשראי יקר ובמקומו לשים בטוחות כספיות שלא מניבות אגורה רק בשביל ההרגשה "הפסיכולוגית" דרך אגב בנק מעדיף עמידה במסגרות מאשר המשחק הזה של הפקדת בטחונות כנגד אשראי מלא.

צריך לזכור שהיום מערכת חלוקת האשראי היא פרי יצירתו ותוצאותיו של מחשב הבנק לשם מוזנים באופן שוטף כל יום הפעילות של הלקוח והוא אשר קובע או נותן לפקיד הבנק לנהוג אם הלקוח בדרך זאת או אחרת. כך שאם הבנק מתקשר אליכם יום אחד ומציע הלוואה, או כאשר באתר הבנק עומדת לזכותכם אפשרות הלוואה זה אומר שאתם מדורגים גבוהה במחשבי הבנק.

כבעלי עסקים אנו צריכים להבין שהבנק משקף את הפעילות וההתנהגות שלנו

כלל ברזל! אם העסק שלנו לא מרוויח כסף, הבנק יראה זאת מיד, אם העסק מרוויח רווח חשבונאי (הכנסות-הוצאות) אבל למעשה לא מספיק להרוויח גם לכסות את ההלוואות אזי הבנק יראה זאת מיד, כי אז מתחילים למחזר הלוואות, לחדש הלוואות, וגם לא לעמוד בהתחייבויות.

עסקים חייבים להרוויח כסף.
עסקים לא יכולים להפסיד כסף.
עסקים המפסידים כסף מחייבים פעולות הצלה לעסק.

קראו עוד: הזהרו העסק שלכם לפני קריסה
יש מה לעשות בעסק אך מאחר ובעלי עסקים עסוקים בהישרדות היום יומית אין להם את הזמן והחשק לחשוב שונה, להבין אחרת, לראות אורות בקצה המנהרה, ויש אורות בקצה המנהרה.

אנו נמצאים באקלים שונה ממה שנמצאנו לפני עשור, אנו רואים כי עסקים וחברות ענק מתרסקות אל פני התאום בגלל רוח התקופה, אסור לנו להיות בתוך המעגל הזה המחיר הוא גבוה עד גבוהה מאד ולכן אנו צריכים לעשות כל לעל שעל ידינו על מנת לתקן, לשנות, לייעל, להרחיב, את פני העסק שלנו.
יועצים עסקיים הם הדרך להוביל מהלכי הבראה בעסק,

אנא קראו עוד מאמרים בתחום

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן