איך בוחרים יועץ עסקי

העולם העסקי כמו שהוא נוצץ ומלא בחלומות על הצלחה, עושר, מעמד כך הוא עולם המציב אתגרים רבים, סכנות וסיכויי הצלחה לא רבים לבעלי עסקים חדשים. העולם העסקי הוא זירה קשוחה, שמתבססת על עיקרון פשוט של רווחיות והפסד.

כולם מעוניינים להרוויח ורצוי כמה שיותר ומה לעשות במגרש משחקים, שרובו נשלט על ידי קומץ עשירי תבל הסיכויים להיות בצד המרוויח בדרך כלל לא לטובתכם. הזירה הקשוחה הזו, הנקראת עולם העסקים, יצרה צורך של בעלי העסקים בגורמים שיסייעו להם להצליח ולקדם את עסקיהם-ייעוץ עסקים.

ייעוץ עסקי, הוא ייעוץ חוץ גופי לעסק או לבעל העסק, שיש לו מטרות עסקיות ברורות מאוד, לשדרג את מעמד העסק מהמצב בו הוא נתון. זה עשוי להיות עסק על סף פשיטה כלכלית, עסק המצוי בדשדוש, עסק הדורך במקום ועוד לא מעט סיבות עסקיות.

ניסיון להוביל להצלחת עסקים – ייעוץ עסקים

בעלי העסקים, הם אנשים עליהם מוטלת אחריות רבה, המתבטאת בראש ובראשונה במישור המשפחתי הפרטי שלהם, אחריות על העובדים בעסק, אחריות לגורמים והעסקים התלויים בעסק ועוד גורמים נוספים בשרשרת האנושית הזו בעיקרה.

כגודל האחריות, כך גודל הבדידות בצמרת שמעמידה אותם לרב לבדם במצבים של קבלת החלטות מרחיקות לכת ובשלבים לא נעימים כלל. תמיד ניתן להיוועץ בסביבה הקרובה, במשפחה, בעובדים הבכירים בעסק, אך ייעוץ עסקים היא המסגרת היעילה ביותר, שמבוססת הן על ליווי אנושי צמוד, ליווי עסקי מקצועי, השקפה חיצונית לעסק ועוד יתרונות רבים המגולמים בתוך הליך ייעוץ לעסקים.

פסיכולוג או קאוצר

מקצוע הפסיכולוגיה קיים מאות בשנים ועל בסיסו קימות שיטות טיפול שונות ומגוונות כאשר העיקר בהם היא היכולת להביא את המטופל לתובנה הבסיסית ממה נובע הצורך שלו בטיפול פסיכולוגי עכשוו. אך הווה ידוע לכולם. העולם התקדם, המחקרים בתחום האנושי וחקר המוח הביאו לתובנות שונות שבבסיסם: הצורך להתמודד עם כלים חדשים ועכשוויים למען איכות חיים טובה ומוצלחת יותר.

מה שמשאיר את עולם הפסיכולוגיה להמשיך, לנבור ולחפש את סיבת היות המטופל מה שהוא…. לא בכדי בארצות הברית שהייתה ידועה כארץ "הפסיכולוג האישי" נעשה מהפך לכוון הקאוצרים המכוונים את האדם לחיות את ה- עכשיו…ולא לבזבז ממון רב על מה היה בעבר.

מה יועץ עסקי חייב להכיר

לפיכך בחירת יועץ לעסק או לחברה שלך לא צריכה להיות על פי פרמטרים של בוגר מכללה כזאת או אחרת , או עם תואר כזה ואחר, אם רקורד צבאי או פיקודי, או עם רקוד ספורטיבי, הוא למעשה יכול להיות הכול רק עם כמה תכונות שיהפכו אותו ליועץ כללי טוב לכול מחלקות העסק כגון:

 • להכיר את עולם העסקים
 • לדעת את החוקים הקרובים לעולם העסקים
 • להכיר מבנה פיננסי של עסק ולנתח מאזנים ברמה של תובנות מעשיות
 • לנהל תזרים מזומנים
 • להכיר את תחום השיווק בפועל
 • להכיר את תחום המכירות.
 • להפעיל מערכת מכירות וטקטיקה במכירות.
 • לדעת להנחות אנשי מכירות
 • להכיר את תחום הפרסום
 • להיות עם מעוף ודמיון/ולהמציא כול יום את העסק מחדש
 • להביא צינורות פרסום זולים לעסק עם עלות נמוכה מול תועלת גבוהה
 • להיות מספיק חזק בכדי לגרום לשינויים חיוביים לעסק.
 • להיות מלווה לעסק מבפנים/ולא יועץ חיצוני המתנדנד על כורסת המנהלים שלו.

תפקידו של יועץ עסקי

תפקידו לגעת בתחלואי העסק ולדאוג לפרק אותם ולתקנם אחד לאחד.

אם יזדקק לשירותים מקצועיים נוספים, אזי ימליץ בפני בעל העסק ויקבלו שניהם החלטה, אבל תמיד הוא זה שיוכל ויהי חייב לתת את הפתרונות.

תחום הייעוץ העסקי עובד בשיטות לא נכונות בישראל. השיטה היא לעשות קאוצינג עסקי למנכ"ל או למנהל עסק גדול כ-קטן, ועם הידע שלמד בהרצאות אינסטנט או ישיבות אם מתמחים יחזור לנהל את עסקו, ואני אומר לכם שזה שטויות. כאשר מנהלים עסק בים העסקי הסוער, בעל העסק או המנהל עסוק בלהחזיק את ההגה ומחשבתו היא לא לשיפור העסק, או חשיבה עתידית על העסק, אלה לשרידות של העסק. וכאן בא היועץ שמדבר עם בעל העסק בגובה העיניים.

לכן שאתם הולכים לבחור יועץ עסקי, אל תתרגשו מתארים, מקצינים בצבא, ממאמני כדורגל, ממנהלים בחברות מרופדות שידעו לחלוש על תקציבים שהתוצאות הכספיות של עסקכם לא קרוב למספרים אלה. תפנימו כי אתן צריכים יועץ עם ניסיון ויכולת לעשות שינויים בעסק שלכם, ולדבר איתכם ולהיות לכם לעזר בגובה העיניים.

איך לבחור יועץ עסקי מצויין ולא רק טוב

ההבדל בין יועץ עסקי טוב לייעוץ וליווי עסקי מצוין הוא הניסיון והתרומה של היועץ בכול תחומי העסק, בעליו, והאורגנים המפעילים אותו.

כ מי שנותן ייעוץ עסקי מאז עזיבתי את תחום היזמות והמסחר בארץ ובעולם החלטתי להעניק "חינם" לכול החפץ מיידע בכול מה שקשור בתהליכי העסקים החברות והארגונים כאן בישראל ובעולם, למעלה מ-3500 מאמרים כתבתי אל תוך עולם האינטרנט על מנת שכול עסק הצורך מידע או מבקש עזרה יוכל לקבל אותה בעזרת מאמר או כתבה, התגובות שאני מקבל יוצרות אצלי את החשק לכתוב עוד ועוד ולהעמיק את הידע והניסיון לכול דכפין על מנת ליצור מנגנון במאמרים שכתבתי שיתמכו בעלי עסקים בכול מגוון התחומים.

נכון, אין במאמרים אלה כדי להחליף את הליווי בפועל, אך יש בהם כדי להטמיע מי הוא יועץ ומלווה עסקי טוב ומי הוא יועץ ומלווה עסקי מצוין.

כך שלפני שאתם בוחרים ייעוץ עסקי כזה או אחר עשו עלות תועלת, תבינו מה אתם מקבלים ומה לא, תפנימו כי בלי מעורבות יוצרת בתוך העסק או המיזם הכניסה לסטטיסטיקה של מכול עסק חדש שנפתח אחרי שנתיים 4 נסגרים יותר קרובה לעסק שלכם או למיזם החדש.

התחרות בעולם ייעוץ לעסקים

לא מעט גורמים נכנסו לתחום הייעוץ ליווי העסקי, ניתן למצוא חברות כלכליות גדולות בתחום, מאמנים עסקיים, יועצים עסקיים פרטיים ועוד גורמים כאלה ואחרים. לכל איש מקצוע בתחום ייעוץ לעסקים יש היתרונות הייחודיים לא בתחום הייעוץ, מתוקף הכשרתו השונה ומתוקף יכולות הייעוץ הייחודיות של גורם.

לא ניתן לומר איזה ייעוץ עסקי הוא הנכון הוא היעיל ביותר, שכן ניתן להתבסס על נתונים כלכליים, אך לכל שיטה יש את המטרות שלה ולא כל ייעוץ עסקי מצליח מתבטא רק בנתונים כלכליים מובהקים.

קבלת ההחלטה הנבונה לעסק שלך

קבלו החלטה נבונה. הפנימו שהיכולות של יועץ ומלווה עסקי הם לא התכונות שיש לרואה חשבון גם בתחום היועצים העסקיים יש ויש. יש את בוגרי אינסטנט לימודים שעכשיו אומרים אנו יועצים עסקיים

יש את היועצים העסקיים "הטלנטים" מהטלוויזיה, שכולם מכירים, אבל הם משדרים לרבים ופחות ליחידים (יש אנשים שמקבלים ייעוץ עסקי ומתפארים בשם של סלב כזה או סלב אחר) כיצד זה תורם לעסק "זה לא ברור"

ויש את היועצים העסקיים, עם ניסיון רב שנים, אם יכולות, אם מנהיגות, ידע, ניסיון, התכוננות לכול מקרה כי עולם העסקים הוא הפכפך ומי שיספר לכם שאצלו הכול טוב פשוט "משקר".

עשו חושבים טוב לפני שתבחרו את היועץ והמלווה העסקי שלכם.

למה לבחור יועץ עסקי לליווי העסק שלך?

גם אתה כמו רבים אחרים ודאי שואל את עצמך, איך אוכל לדעת כי אני בוחר ביועץ העסקי המתאים לי ביותר, זה שבזכותו אוכל למנף את פעילותי העסקית ולהביא אותו אל פסגות ההצלחה הגבוהות ביותר?

בתחום הייעוץ העסקי, כמו גם בתחומים רבים נוספים, רבים נוקטים בגישות המוכרות לכולנו של "סמוך עלי", "יהיה בסדר" וכמובן, הגישה הידועה של "על תדאג". אך מניסיון של 40 שנות פעילות בתחום העסקים למדתי ש"על תדאג" זה דג מסריח והצלחה עסקית אמתית נמדדת בתוצאות מוכחות בשטח ולא רק בשינוי גישה מחשבתי.

יותר מזה: אני שומע ורואה במדיה פרסומים של קולגות המכריזים על 6 שיטות להצלחה, 10 צעדים להגשמה, אנחנו מומחים להרים את העסק שלך ועוד הרבה ססמאות. הבחירה בנו זאת בחירה של מקצוענים ועל כך יעידו אלפי מאמרי הדרכה מעשית בתחום הניהול העסקי המופעים באתר שלנו ובאתרים ברשת, למעשה אנו נותנים את הקרדיט מראש ללקוח להתרשם מהמקצוענות שלנו (כל המאמרים נכתבו ע"י דורון עמית מהניסיון בפועל ובשטח בארבע העשורים אחרונים.

דורון עמית, בעל ניסיון של 40 שנים בתחום העסקי, יזם עסקי כבר מגיל 20, ומוביל בתחום הייעוץ העסקי בכל הקשור לניהול משברים, שיווק, הגברת מכירות ומקסום רווחים, מזמין אתכם ליצור עמי קשר כבר עכשיו, וביחד נגשים את שאיפתך העסקית ונביא את העסק שלך אל המקום שבו הוא ראוי להיות.

הגישה שלנו היא לא למשוך את הזמן

פגישת היכרות, לימוד העסק מתוך מסמכים, הרחבת התהליך, התניה כי הלקוח ילך להכשרה מקצועית.

מאחר ואנו מכירים עסקים וחברות מבפנים ומתוך הקרביים אנו מנהלים ישר פגישת עבודה המשלבת ניירת + שיחת הבהרה פגישה אשר כבר ממנה אנו יכולים לצאת עם תובנות להמשך ואם בכלל. אנו באמת לא צריכים "יום לימודים ארוך" בכדי להבין את הבעיות בעסק, הרצון לקדם אותו או טיפול במיזם או עסק חדש הדורש מימון, שיווק וכ"ד.

בואו נפגש אנו נבין אתכם מהר.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן