מי אמר לכם שאתם צריכים תכנית עסקית?

מי אמר לכם שאתם צריכים תכנית עסקית?

ואוו כמה שאנחנו דבקים במילה הזאת "תוכנית עסקית" !

אנו רק שומעים "יש לכם תכניות עסקיות?" "בנית תכנית עסקית?" 

מה יש בה בתוכנית העסקית שכולם רק רוצים שיהיה להם תכניות עסקיות!

עסק שרוצה להרשים את הבנק מבקש "תכניות עסקית" עסקים חפצי הלוואות בערבות מדינה מבקשים "תכניות עסקית" עסק חדש, עסק ישן, סטאר טאפ, כולם עושים "תכניות עסקית" וכול אחד למטרה אחרת!

לא אשכח את דבריו של בינו צדיק "כוכב עולה" של לפני 30 שנה שהיה מנכ"ל הבנק הבינלאומי שאמר "אני לא יכול לתכנן את היום, איך אני אתכנן את המחר" ואם האמרה הזאת אני בתור מי שהיו לו עסקים, ועובדים, וספקים, ולקוחות, וישיבות והכול מכול "הולך לישון עם האמירה הזאת כול יום"

וזאת מבחינתי ההקבלה לתוכנית עסקית.

בכלכלה כול כך דינמית, במצב שיום רודף יום, בתחומים שהאתמול לא דומה להיום, כאשר השוק משתנה חדשות לבקרים, כאשר המוצרים משנים את פניהם כול יום מחדש, כאשר הרגולציה תוקפת ומשנה סדרי עולם, בתקופה שהכול זז וההמצאה של היום כבר נמצאת ברישום אצל מישהו אחר אי שם ברחבי הגלובוס או קרוב כאן, איך אפשר לעשות תכניות עסקית, איך ניתן לקבוע "מסמרות" בתוכנית עסקית, איזה תכניות עסקית בדיוק תחזיק מים יותר משבועיים.  

ואז יבואו הכלכלנים, הדוקטורים, אנשי הכלכלה הגבוהה, האקדמיה, בוגרי מנהל העסקים ויגידו. "הדיוט" "בור ועם הארץ" איך אפשר בלי הכנת תוכנית עסקית? ואני אשאל אותם שאלה קטנה אחת "האם כול התוכניות העסקיות שבניתם לרוב מקבלי ההלוואות בערבות מדינה, או לבנקים הממנים, או למשקיעים בקרנות ההון סיכון, וההשקעות בסטארט-אפ הישראלי החזיקו מעמד, יושמו כפי שתוכננו? הניבו פירות כפי שתוכננו, החזירו את ההשקעות. והתשובה ברורה! ברובם לא דין ולא דיין לא מציאות ולא אמת.

ושלא תבינו אותי שלא נכון, תכניות עסקית מבחינתי כמוה כבניית תקציב לתחילת פעילות של מיזם חדש, עסק חדש, עסק בהקמה עסק במשבר ועסק הרוצה להשקיע משאבים נוספים ליצירת הכנסה נוספת. זאת היא תכניות עסקית "הצורך לדעת מראש מתי "נתקעים". זה כול מה שאומרת תוכנית עסקית.

קראו על שיווק מקצועי בגוגל 

המושגים שכלכלנים המציאו, וחברות מימון, בנקים, קרנות בערבות מדינה, יושבות ודנות האם לתת הלוואה בעקבות התוכנית או ישבת והשקעת בתהליך של בניית תוכנית עסקית לא מספיק טובה בכדי לקבל הלוואה כמוה כערווה פרחה וכול מטרתה האמתית היא "האם נצליח לגזור קופון על הלקוח הזה או לא"

חברי בעלי העסקים, החברות, מנכ"לי החברות, אתם צריכים עסק עובד, עסק מספיק גמיש בכדי להתנהל בפיתולי משעול העסקים בישראל, תכניות עסקיות רק מבלבלות אתכם, הם יוצרות אשליה אופטית וחבל שאתם נסחפים אייתה למנגינת ליבם של כלכלני הבנק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן