מי אמר לכם שאתם צריכים תכנית עסקית?

מי אמר לכם שאתם צריכים תכנית עסקית?

ואוו כמה שאנחנו דבקים במילה הזאת "תוכנית עסקית" !

אנו רק שומעים "יש לכם תכניות עסקיות?" "בנית תכנית עסקית?" 

מה יש בה בתוכנית העסקית שכולם רק רוצים שיהיה להם תכניות עסקיות!

עסק שרוצה להרשים את הבנק מבקש "תכניות עסקית" עסקים חפצי הלוואות בערבות מדינה מבקשים "תכניות עסקית" עסק חדש, עסק ישן, סטאר טאפ, כולם עושים "תכניות עסקית" וכול אחד למטרה אחרת!

לא אשכח את דבריו של בינו צדיק "כוכב עולה" של לפני 30 שנה שהיה מנכ"ל הבנק הבינלאומי שאמר "אני לא יכול לתכנן את היום, איך אני אתכנן את המחר" ואם האמרה הזאת אני בתור מי שהיו לו עסקים, ועובדים, וספקים, ולקוחות, וישיבות והכול מכול "הולך לישון עם האמירה הזאת כול יום"

וזאת מבחינתי ההקבלה לתוכנית עסקית.

בכלכלה כול כך דינמית, במצב שיום רודף יום, בתחומים שהאתמול לא דומה להיום, כאשר השוק משתנה חדשות לבקרים, כאשר המוצרים משנים את פניהם כול יום מחדש, כאשר הרגולציה תוקפת ומשנה סדרי עולם, בתקופה שהכול זז וההמצאה של היום כבר נמצאת ברישום אצל מישהו אחר אי שם ברחבי הגלובוס או קרוב כאן, איך אפשר לעשות תכניות עסקית, איך ניתן לקבוע "מסמרות" בתוכנית עסקית, איזה תכניות עסקית בדיוק תחזיק מים יותר משבועיים.  

ואז יבואו הכלכלנים, הדוקטורים, אנשי הכלכלה הגבוהה, האקדמיה, בוגרי מנהל העסקים ויגידו. "הדיוט" "בור ועם הארץ" איך אפשר בלי הכנת תוכנית עסקית? ואני אשאל אותם שאלה קטנה אחת "האם כול התוכניות העסקיות שבניתם לרוב מקבלי ההלוואות בערבות מדינה, או לבנקים הממנים, או למשקיעים בקרנות ההון סיכון, וההשקעות בסטארט-אפ הישראלי החזיקו מעמד, יושמו כפי שתוכננו? הניבו פירות כפי שתוכננו, החזירו את ההשקעות. והתשובה ברורה! ברובם לא דין ולא דיין לא מציאות ולא אמת.

ושלא תבינו אותי שלא נכון, תכניות עסקית מבחינתי כמוה כבניית תקציב לתחילת פעילות של מיזם חדש, עסק חדש, עסק בהקמה עסק במשבר ועסק הרוצה להשקיע משאבים נוספים ליצירת הכנסה נוספת. זאת היא תכניות עסקית "הצורך לדעת מראש מתי "נתקעים". זה כול מה שאומרת תוכנית עסקית.

קראו על שיווק מקצועי בגוגל 

המושגים שכלכלנים המציאו, וחברות מימון, בנקים, קרנות בערבות מדינה, יושבות ודנות האם לתת הלוואה בעקבות התוכנית או ישבת והשקעת בתהליך של בניית תוכנית עסקית לא מספיק טובה בכדי לקבל הלוואה כמוה כערווה פרחה וכול מטרתה האמתית היא "האם נצליח לגזור קופון על הלקוח הזה או לא"

חברי בעלי העסקים, החברות, מנכ"לי החברות, אתם צריכים עסק עובד, עסק מספיק גמיש בכדי להתנהל בפיתולי משעול העסקים בישראל, תכניות עסקיות רק מבלבלות אתכם, הם יוצרות אשליה אופטית וחבל שאתם נסחפים אייתה למנגינת ליבם של כלכלני הבנק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן