תודו! ניהול עסק זה לא משימה קלה

תודו! ניהול עסק זה לא משימה קלה

רוצים לצאת ממעגל ההלוואות, ונכנסים אליו שוב ושוב. למה?

למה אנו חיים במחשבה כי לצאת מגלגל החובות צריך לפתח חובות חדשים!

מדוע התובנה העסקית שלנו אומרת, אנו לא מוכרים מספיק אז חיים מהלוואות, או מחזור הלוואות, הוצאות המימון שלנו גדלות

אז מה הפתרון? להוסיף מוצרים, להשקיע בשיפוץ, לפתח מחלקה חדשה, להביא אנשי מכירות שימכרו יותר, נתחיל אנחנו לייבא בכדי להקטין עלויות, מבלי לחשוב כלל ועיקר כמה סוג פעולה שכזה קודח את הבור עמוק יותר.

כ יועץ עסקי ומי שנותן ייעוץ עסקי זה "מטריף" אותי שאני נפגש עם עסקים אשר לא מרוויחים חשבונאית כתוצאה מירידת מכירות, מאי התאמה בין הוצאות להכנסות, מפעולות לא אחראיות בעליל, מהתייעצויות עם גורמים לא נכונים, ומהתנהלות אשר מקורה ב-בלבול, בפזיזות, מתוך לחץ, משיקולים לא מסחריים, מקריאה מוטעית של המפה העסקית, ומאגו לא נכון של בעלי העסק "אני יודע הכי טוב מה נכון או לא נכון לעסק שלי" וזה ממש לא נכון! אתה כבעל העסק, שנמצא במצב כמו שתיארתי, לא יודע מה קורה בעסק כי מבעל העסק הפכת להיות כבאי במכבי אש ותפקידך לכבות שריפות, אתה לא יכול לחשוב בתבונה עסקית או בחשיבה רציונאלית כאשר אתה פועל בתוך שדה הקוצים הבוער.

בדרך כלל עסק נבנה ע"פ תוכנית עסקית, אבל לא תוכנית עסקית לבנק לקבל הלוואה אלא תוכנית עסקית שיש בה משמעות לגבי העסק, מהלכיו, נקודות קריטיות, תוכניות מגירה, וכ"ד. בפרט היום שעולם העסקים הישראלי והשוק המקומי הפך את עורו ונהיה הרבה יותר קשה מאי פעם, אני מסכים כי תוכניות עסקיות שנכתבו לפני הרבה זמן לא יחזיקו מים אבל את זה ניתן לראות טרם החמרה של מצב העסק ופיחות ההכנסות כתוצאה מעלויות יקרות או קיטון מכירות הגוררים לקיטון ברווחים הגולמיים ובטח ברווחים התפעוליים.

 חשבת שרואה החשבון שלך ינהל את העסק אז חשבת

עסקים זה כסף, וכסף הוא בסיס קיומנו, אם לא נבין ונתנהל הכי נכון שאפשר ונטמיע בראשנו כי אדם אחד או קבוצת אנשים לא יכולים לעשות עבודה מקצועית בניהול אם אין לה את ההכשרה לכך, בפרט הדבר מתפרץ אצל שותפויות או חברות בעלות מספר שוטפים שם האמוציה והאגו האישי תופש גובה וכול אחד מושך לכוונו הוא, או שלכול אחד יש דרך כזאת או אחרת לניהול, או הגרוע מכך כול אחד מתייעץ עם גורם אחר שמושך אותו לכוון אחר.

עסק או חברה חייבים לקבל ייעוץ עסקי שיווקי אך יותר מזה ליווי עסקי ושיווקי צמוד עם כול הכרוך בכך, יועץ מתפקידו לאחד, להורות, להדריך, למצוא דרכים לפתרון דברים ולהביא את העסק לשכל הישר שלו ובסופו של יום להתחיל להרוויח. לא אתם לא טועים, בכול זאת הקמתם עסק, היה לכם רעיון טוב, התחייבתם, הבנתם שעסקים זה סיכוי עם סיכון וההפך, עשיתם צעד משמעותי בחיים שהרבה לא מעיזים לעשות כך, אבל עסקים חייבים להפנים שהיום יותר מתמיד צריך להוסיף עוד מיקור חוץ נוסף לעסק וזה יועץ ומלווה עסקי ביחד עם רואה החשבון ועורך הדין שכבר מלווים את העסק.

על לכם להתווכח על מחיר, או עלות, או תוספת העלות של מיקור החוץ הזה, אתם תחסכו את הכסף רק מהפעילות הנכונה שהעסק שלכם יתחיל לתפקד. על תגידו זה יקר לי זה זול לי. תבינו שללא זה אתם הולכים בכוון לא נכון, כי לנהל ולהחזיק עסקים היום זו לא משימה רגילה. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן