תבעו אתכם, נתבעתם, זה לא אסון – כלים להתמודדות

תבעו אתכם, נתבעתם, זה לא אסון – כלים להתמודדות

כאנשי עסקים, כמי שעושה עסקים, או כמי שמנהל עסקים אנו צריכים לקחת כול נושא בפרופורציה!

אין מצב כזה בעסק המתרועע ביום יום עם עובדים, ספקים, לקוחות, שכנים, בנקים, שהכול יעבור על מי מנוחות, גם אם לא רציתם בסכסוך כלשהו תמיד תמצאו "מישהו" או "משהו" שיטריד את הפעילות העסקית שלכם. למה הדבר דומה? " הנכם נהגים זהירים מאד, נוסעים על פי החוק, מאותתים בפניה, עומדים על כול קו עצירה, ופתאום מישהו מאחוריכם או מצדכם עושה טעות ונכנס עם רכבו בכם"! כך זה בדיוק בעולם העסקים "גם אם אתם השה התמים ביותר, פועלים בצורה הישרה ביותר, פועלים ע"פ כול חוק ודין" עדיין יכול להיות המישהו הזה שדווקא אתו תסתכסכו.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי או עוסק כ יועץ עסקי אני יודע כי רבים העסקים אשר באמתחתם עורך דין, שה של המשפחה, זה של החבר, וזה סתם שהופנה ע"י חבר! והצורך שיהיה לכול בעל עסקים בישראל עורך דין להתייעץ אתו או לקבל ממנו עצה משפטית לכול מקרה שקרה או למנוע מקרה שיקרה היא חובה בדיוק כמו הצורך להיוועץ ברואה חשבון או יועץ מס או ייעוץ עסקי מבורך.

 סיכוי מול סיכון בעסקים

אם ייצא לכם להסתובב פעם בין כתלי בתי המשפט בישראל, להיכנס לאולמות בית המשפט ולשמוע תביעות ודיונים בתחומי העסקים "אוזניכם" יעמדו מעלה ופיכם יהיה פעור לנוכח המקרים ההזויים הנשמעים או העולים מכתבי טענות כאלה ואחרים כלפי בעלי עסקים או עסקים או ההפך מפי בעלי עסקים כלפי אחרים.  

 לא ניתן לסגור הרמטית את העסק בצורה כזאת שתעמוד איתן מול תביעות מוצדקות או שלא מוצדקות, אבל בהחלט ניתן ע"י בעלי העסקים לעשות את בדיקת הציק ליסט" לפני ההמראה היומיומית ולבדוק: האם לעסק יש ביטוח כולל ביטוח צד "ג" המבטיח פיצוי גם לאלה המבקרים את העסק, האם העסק פעל ע"פ חוק בטיחות בעבודה, האם העסק מקיים סדיר את התחייבותו ואם לא לפחות הסדיר בכתב שינוי הסכמים או חוזים שנכתבו בין ספקים או לקוחות, האם העסק מדווח נכון על הכנסותיו ומגיש את הדוחות הנכונים בזמן שנקבע, כול זאת על מנת להימנע כמה שיותר מתביעות עתידיות.

 במדינת ישראל לא מגיעים כול כך מהר לבית המשפט (כמובן באם מדובר על תביעות אזרחיות כספיות וכ"ד) ויש מהלך סדור עד שתובע או נתבע מגיעים לבית המשפט וגם אז יש הליכים "טרום משפטיים" כמו: הגשת כתב תביעה, זמן למענה להגשת כתב התביעה (מתן רשות להתגונן בתביעות בסדר דין מקוצר או הגשת כתבי הגנה בסדר דין רגיל) ואז הליכה לניסיון "פשרה" המוכתב והמחייב מטעם בית המשפט, ואז דיון ראשוני בו מבקש שוב השופט להגיע לפשרה, ואז במידה ולא הגיעו לפשרה יש את הזמן שלוקח ההליך בבית המשפט כאשר יש בעלי עסקים אשר לא מורגלים בהליכים אלה ואת מירב זמנם או לכול הפחות מחשבותיהם הם מקדישים לסכסוך במקום להתרכז במלאכתם.

 וכפי שכתבתי בתחילת המאמר, בדיוק כמו שיש דו שיח עם ספק, לקוח, עובד, כך ייתכן כי נושא מסוים יגיע לכתליי בית המשפט וזה בהחלט הליך טבעי העובר על 90% מהעסקים בישראל. לפיכך אין להיבהל, אין להיכנס לפאניקה לא נכונה, ההליך הוא טבעי ותוצאותיו יכולות להפתיע אפילו את בעל העסק המוטרד לשווא. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן