שרלטנות בתחום הייעוץ העסקי

בגלל השרלטנות אני לא יודע אם לצחוק או לבכות!

 בימים האחרונים צדה את עיני מודעת פרסום של צוות בחורים הטוענים כי הם צוות של 15 יועצים עסקיים, אבל בגלל שהשיטה שלהם כול כך עובדת, והם "מפוצצים" בעבודה הם החליטו לאמן אנשים בלימוד השיטה שלהם והבטיחו להם כי יוכלו לקחת על שעת ייעוץ עסקי אחד 1000 ₪. עוד מספרים שני החברה ה"מתלהבים" כי עשו בשנה ומספר חודשים סכום אגדי כתוצאה מהשיטה והייעוץ העסקי שביצעו ללקוחות, כמובן לא לפני שסיפרו כי יש להם אלפי לקוחות…לא כול כך הסתדר לי איך הם יוצרים אלף ₪ לפגישה לאחר שלקחתי את הסכום, פתחתי גיליון אקסל, וניסיתי לחשב את האמת העומדת מאחורי המספרים המוצגים על ידם…בשום דרך לא הגעתי לתוצאה שהם מתכוונים והאמת אפילו לא קרובה להם…

 ראיתי את הפרסום, ושוב אמרתי לעצמי: הנה שרלטנות חדשה יוצאת לדרך!

המלצות לפתיחת עסק עצמאי

1000 ₪ לשעה. זה הרי דמיוני, מה מקבל הלקוח בשעה של עבודה, ואם מדובר על ארבע שעות האם הלקוח משלם 4000 ₪ עבור "ייעוץ"….ואני חוזר "ייעוץ".

 המשכתי והקשבתי לסרט הווידאו שראיתי, הבנתי את האסטרטגיה ש-כול דקה מהווידאו מכריזים כי "אנו" לא יכולים יותר לקבל לקוחות אנחנו "מפוצצים" ולכן אנו רוצים ללמד את השיטה לאחרים בכדי שהם יהיו מפוצצים ושאלתי את עצמי האם באמת אנשים "מטומטמים" האם באמת אנשים קונים את סיפורי הבדים, האם באמת אפשר למכור כול דבר ללקוח, אתם יודעים מה! אני לא יודע אם הם מוכרים אבל נניח שעשרה נתפשו בחכה!!!

 ועכשיו בנימה יותר רצינית.

לייעוץ עסקי אין תוחלת אם לא מדובר בייעוץ ובליווי עסקי ביחד. יעוץ הוא אכן דבר נכון, כולנו מתייעצים, כולנו רוצים לקבל ייעוץ כזה או אחר בכול מה שקשור לחיים שלנו בהרבה מאד תחומים! אסבל זה רק ייעוץ, על מנת שייעוץ יהפוך לדבר אפקטיבי הייעוץ חייב להיות מלווה בליווי, שהרי, התייעצנו, כול יועץ נותן את משנתו, ומכאן צא לחיים העסקיים לבד. מחר בבוקר שהעובד לא הגיע, שמנהל הבנק התקשר, שהייצור לא צלח, שנקראת לטפל בבעיה לוגיסטית, כול מה ששמעת כייעוץ אתמול…נשכח!!! ולכן קורסים מזורזים, הרצאות של סלב למיניהם, מופע קסמים מחולק לפתגמים, או שיטה של שמונה מהלכים לא תעשה לכם דבר וחצי דבר.

 ההיגיון הבריא של כול אחד מאתנו חייב להדליק את המנורות האדומות כאשר השרלטנות מופגנת לפניו, 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן