תזרים מזומן חיובי זה לא סיבה למסיבה

תזרים מזומן חיובי זה לא סיבה למסיבה

שיכורים ולא מיין!

שיכורים התכוונתי בעסקים לא בברים או באולמות השמחה!

שיכורים כוונתי לאלה העסקים שתזרים המזומנים שלהם חיובי!

יש כסף בבנק, מנהל הבנק לא מתקשר, ואז יש שקט תעשייתי, מתפנים לדברים אחרים! ולא רק ליצירה שוטפת איך להביא עוד כסף! לפעמים שקט תזרימי מוביל לאפטיה מוחלטת, להתעסקות בדברים שונים, בתעסוקה לא קשורה לעסקים, במין אלוהיות כזאת שהכול רגוע ושלב ואיך אמר אחד מאנשי העסקים היותר מוכרים במדינה שתזרים המזומנים שלו חיובי "אני נותן לעובדים לעשות את מה שהם מאמינים, אני מעדיף שעובד ישקיע מיליון ויעשה מיליון מאשר ישקיע מיליון ויעשה 150 אלף, "אני לא מתערב". זה בסדר, הווה אומר, זה גם בסדר. אבל לא תמיד זה נכון. 

תזרים חיובי זה כמו סם משכר, בדיוק כמו שהלוואה זה צריכת סם זמנית, כך גם התזרים החיובי, יש מקרים כי התזרים הוא חיובי אבל לא דווקא מרווחי העסק, או שהעסק הרוויח כסף והתזרים שלו חיובי, אלה בגלל אופן צורת התנהלות הכספים בעסק, הווה אומר גבייה במזומן מעסקאות, תשלום מאוחר לספקים, (קחו לדוגמא את עסקי המרכולים, חברות הסלולר) שם התזרים אמור להיות חיובי עקב אופי השירות,) אבל כולם שגם סלקום וגם שופרסל שייכים לקבוצת IDB שם המצב לא מזהיר "בהמעטה". ואם כבר בקבוצת IDB עסקינן, זה בדיוק המצב שלו אני קורא "שיכורים אך לא מיין" כי עם מנהלי הקבוצה לא היו לחוצים תזרימית הם פשוט יכלו לנהוג כפי שנהגו, להתחבר עם תרבות המזרח, לקרוא לחברותיהם בשמות מן המקדש הטיבטי, ולהתעסק ולמעלה מבלי להיכנס לתוככי הפירמידה ולנקות אחד לאחד על מנת שחיו לא על כספי הציבור המרפדים את תזרים המזומנים אלה על היצירתיות שענקית החברה יכלה ליהנות ממנה. אך שיש כסף, שהתזרים חיובי, אפשר להתפנות לעיסוקים אחרים.

 בעלי עסקים ומנכלים של חברות צריכים מאד להזהר שלא ליפול בפח הזה שנקרא "טעות אופטית תזרימית" (לא שאני אומר שכול העסקים מפסידים חשבונאית ותזרימית מרוויחים) חס וחלילה יש הרבה מאד עסקים וחברות במשק הישראלי שמרוויחים כספים ומנהלים את עסקיהם כשורה. אני חושש מאותם עסקים שהתזרים החיובי יותר להם מרגוע וחשיבה כי הכסף מצוי בידם ועסקיהם עולים פורחים.

הרבה מאד פרמטרים מרכיבים את תזרים המזומנים, ובעלי עסקים וחברות צריכים להיות ערים לזה. בטח תגידו איזה הדיוט הוא זה הכותב "מה אנחנו לא מכירים את העסק שלנו" אז לא זו הכוונה. אתם בהחלט מכירים את העסק שלכם, והאינטואיציה שלכם בהחלט חזקה בתחום העיסוק שלכם, רק שאני מתייחס לנפש האדם, למבנה הכימי שלו, ומזה אני חושש כי האופוריה האנושית היא זאת שמטעה אתכם.

 ועוד טיפ והמלצה בנושא תזרים מזומנים. עסק אשר הכסף שוכב בחשבון הבנק שלו כאבן שאין לה הופכין הוא גרוע לעסקים, כסף בעסקים צריך להביא עוד כסף, לא שצריך לשמור עתודות אבל בעסקים כספים לא עובדים זה הפסד. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן