שיווין זכויות בין מעסיקים

שיווין זכויות בין מעסיקים

ערב פסח מרץ 2013/ביקור אובמה בישראל/עלייה לשלטון של נציגי העם יאיר לפיד, נפתלי בנט,  

וזאת כאשר התנהלות האיפה והאיפה מרימה את הראש ורק מתחזקת.

ההקלות הניתנות לבעלי העסקים הגדולים "הציבוריים" לעומת העונשים בהם נענשים בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אין לה יותר מקום בעולם הגלובלי בו אנו נמצאים.

תרבות ההון שלטון היא מגפה שחייבת להסתיים בקריסה אחת גדולה.

אולי התקווה היא אותה ממשלה חדשה אשר בראש מערכת הפיננסים שלה עומד בחור צעיר אשר יכול להביא לשינוי בתרבות המעוותת. נכון, לא נבחן אותו בזה שהחליט לוותר על נהג שרד או להשתמש ברכב של המדינה. אנו נבחן אותו בתיקון המעוות. בדיוק כמו שנבחן את שר המסחר והתעשייה  החדש אשר גם הוא פוטנציאל לעשות שינוי ואיזון הנטל או חוסר הצדק שבין עסק עני לעסק עשיר מאד החיי מכספי הציבור. 

נתלה גם תקווה בשרת המשפטים החדשה/ישנה שאולי תביא למערכת המשפט איזון בין עני לעשיר בין עסק קטן, בינוני וגדול לבין עסקים מוסדיים הנסחרים בבורסה וממומנים ע"י הציבור הישראלי.

 אין, זה לא ייתכן כי "טייקון" הלוא הוא בעל מניות בחברה, הרוח החיה בה, ובעל השליטה, יכול להרשות למפלצת שבראשותו להפסיד מיליארדי שקלים, לגלגל את ההפסדים בתספורות כאלה ואחרות ולהמשיך להתנהל כאילו לא קרה כלום בחברות אחרות שבשליטתו ציבוריות או פרטיות. התנהלות כזאת מתאימה למדינות חשוכות "רפובליקות בננות" ולא למדינה אשר במהלך 65 שנות קיומה עשתה מהפכה שאין לה אח ורע בעולם הגלובלי של ימינו.

ההערכות שטיקוני הענק, אשר לא בחלו בשום עסקה, ולא תמיד חשבו על ניהול עסקי תקין תוך התחשבות בסיכונים ובסיכויים וזאת רק בגלל היותם מגייסים כסף מהציבור, בלי שום אחריות תוך שמנהליהם גוזרים בונוסים שמנים בגלל "העסקאות" "הנהדרות" שהם הביאו לבעליהם יוצאים בריאים ושלמים אשר כול רכושם בידם מאלה אשר עסקיהם קרסו בגלל סיבות כאלה ואחרות אך הם ורכושם ובני ביתם ועסקיהם והעתיד שלהם תם ונשלם. האם זו מדיניות של צדק? האם זו האמת השלטונית שצריכה להיות מונהגת במדינה מתוקנת.

דברי אלה לא באו יש מעיין, אני זוכר את התאבדותו של אותו איש עסקים מחיפה אשר שרף את עצמו למוות בגלל ההתנהלות הבלתי מאוזנת של המחוקק, מערכות המשפט ומערכת האכיפה הכפופה לה. אותו מתאבד אשר היה בין מיליון המפגינים שדרשו שוויון ואכן בבחירות האחרונות העלו את נציגיהם לשלטון. האם נציגים אלה יעשו את המהפכה, לדעתי, ולהבנת הנקרא אני מאמין שכן! אני מאמין שיאיר לפיד קרא טוב את המפה, הבין את הכוח שניתן לו, ושואף להיות ראש הממשלה. ראש ממשלה בדיוק כפי שהיה מנחם בגין בזמנו בעלייתו לשלטון אשר ידע לשים את העם לפני הממון, הון ושלטון.

אנו מגלים כי בשנים 2013-2014 יחתכו עוד עשרות מיליארדים של שקלים בתספורות של הטיקונים הגדולים, חיתוך שרק יקטין את סכומי הפנסיה של מיליוני עובדים במשק הישראלי,

החיתוך הזה, התספורות האלה, הכישלונות העסקיים של הטיקונים הגדולים רק מגבירים את השאלה איך היו שותפים לזה רואי החשבון של החברות הציבוריות, הכלכלנים, האנליסטים, נציגי הציבור בהנהלות התאגידים. האם גם כאן היו אינטרסים מצורפים או שסוף כול סוף הבנו כי "חיזוי" ע"י כלכלנים או רואי חשבון מתאימים בדיוק למי שניתנה הנבואה!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן