שוב אתה צריך הלוואה?

שוב אתה צריך הלוואה?

מאד חשוב כי בעלי עסקים, מנהלי חברות, חשבי כספים, יפנימו.

הלוואות עסקיות שנלקחות בישראל הם יקרות מאד ועוד יותר יקרות ההלוואות החוץ בנקאיות שבעלי עסקים לוקחים ומשתמשים.

ישראל, היא מדינה של, נותנת הלוואות, לא משנה באיזה שם תקראו לנותני ההלוואות, אבל הלוואות ניתנות לכול דורש, גם אם בעלים של עסקים משכו את מקסימום ההלוואות שהם צרכו (למימון העסק, תזרים המזומנים,) הם גם הרחיקו לכת ונתנו לבני זוגם לקחת הלוואות מכאן ועד הודעה חדשה ממקום העבודה שלהם, מקרן הביטוח, מקרן הפנסיה או מהלוואות שמקומות עבודה נותנים)

לצערי, זה לא הדרך.

עסק שצורך הלוואות הוא עסק לא טוב ואת זה כול אחד יודע, אני לא מגלה את אמריקה לאף אחד.

הבעיה שעסקים וחברות ממשיכים לקחת הלוואות, הבעיה שאני רואה כרגע בשוק הפיננסי כי הבנקים נהיו הרבה יותר פתוחים בלתת הלוואות לכול דכפין (אני מתרץ זאת אולי בעבודה כי הבנקים סגרו את הברזים לכול מיני מינופם ענקיים במיליארדי דולרים וכתוצאה מזה נשחקו הרווחים שלהם) בנוסף קמו להם בישראל עוד גופים של נותני הלוואות חוץ בנקאיות כמו חברות כרטיסי אשראי, השוק המוסדי, וכמובן השוק, זה שלמטה)  

הלוואות זה רע!

עסק שמתנהל על הלוואות. חייב לסגור.

עסק שחושב כי לבד יוכל לצאת מגלגל ההלוואות ולצאת בריא ושלם טועה טעות מרה.

עסק שכול הלוואה שהוא מקבל ולא חושב על החזר ההלוואה אלה רק על הרגע שהשיק לא יחזור או חס וחלילה שהבנק יחזיר את ההתחייבות של הרכבים בליסינג, או את המשכורות שהוא צריך לשלם לעובדים חייב לעשות חיתוך, כאן, עכשיו ומייד.

עסקים ובעלי עסקים לא מבינים כי ברגע שהעסק לא מרוויח חשבונאי (שזה למעשה המצב שדורש את ההלוואות) קל וחומר העסק מפסיד גם חשבונאי וגם תזרימי ומכאן ההתדרדרות היא במורד הרחוב. גם עסקים שלוקחים הלוואות, הלוואות מכרטיס אשראי, מסגרת נוספת, מסגרת זמנית, הלוואה לפריסה ארוכה, מחזור הלוואה זה אסון לעסק עם לא עושים את הבלתי נמנע והיא רביזיה בעסק, דבר שרק פיגורה חיצונית כמו יועץ עסקי או מי שנותן אימון עסקי או ייעוץ עסקי יכולים לעשות.

אני לא מסוגל להבין מדוע עסקים לא מבינים זאת, מדוע התשובה "יהיה בסדר" שגורה בפיהם, ממה יהיה בסדר? בהמשך ההתנהלות העכשווית זו שהביאה את העסק לצרוך הלוואות והלוואות מכול הכוונים הרי מה יהיה השינוי, אם לא ייעשה שינוי לא יהיה שינוי, ורק גורם חיצוני הוא זה שיכול לעשות שינוי, זה לא קשור כמה הלוואות תיקח לעסק חשוב מה תעשה איתם וכיצד תחזיר אותם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן