רוצים לפתוח עסק

רוצים לפתוח עסק!

האמת שאני מאד מעריך אנשים אשר רוצים בכל הרצינות לפתוח עסק.

יש משהו קסום בלהיות עצמאי חופשי ומאושר.

העובדה היא שאם לפתוח ולקיים עסק היה כל כך קל אז ברור ש90% מהאוכלוסייה הייתה פותחת עסקים.

אבל הדבר לא קל והדרך אל האושר ארוכה אבל מי אמר "אם תרצו אין זו הגדה" והשאר ברור.

יש כאלה הרוצים לפתוח עסק אבל מימון עצמי (כסף אישי) לפתיחת העסק אין להם וכל מבוקשם הוא להשיג הלוואה על מנת לפתוח את העסק, מה שאומר שהעסק מתחיל ב-מינוס גדול. למה גדול כי כל כסף שאתה מביא מהבנק הופך להיות לנטל על פתיחת העסק והמשכיותו. (זו אחת הסיבות שרבים העסקים שקורסים כתוצאה מחוסר מימון עצמי או הון עצמי) במקרה כזה הסיכון להצלחתו של העסק הינו 100% לעומת מי שיש לו הון עצמי או סכום כסף היכול לתמוך את העסק ולהקטין את הסיכון ב-50%.

יש כאלה הרוצים לפתוח עסקים בתחומים שונים. אם זה עצמאי או בעל מקצוע לדוגמא: איש מזגנים שעד היום עבד כשכיר וכרגע מעוניין לפתוח עסק עצמאי אזי ההשקעה שהוא צריך לעשות היא נמוכה ואין צורך בהשקעה גדולה מאחר והתמחותו היא עיסוקו וההוצאה העיקרית היא שכר עבודתו. לעומת זאת מי שמבקש לפתוח עסק עם שכירות של מקום, העסקת עובדים רבים, עלויות הקמה, עלויות רכישת ציוד או מלאי חייב לתכנן בדרך הכי מוקפדת את ההשקעה הראשונית והתפעול של העסק לאחר מכן.

עסק מבחינתי הוא עסק ולא משנה עם זה נגריה או חברת הייטק חשבון המכולת הוא חשבון מכולת, המספרים הם אותם מספרים הפעולות החשבונאיות אותם פעולות פלוס, מינוס, כפל, חילוק, שורש. מכאן יוצאים כל החישובים אם לחברה גדולה ואם לעסק קטן. העיקרון החשוב ביותר הוא להתנהל בדרך עסקית ללא רגש או אמוציה כזאת או אחרת. בעסקים שולטים בסופו של יום המספרים איך מגיעים למספרים טובים תלוי בדרך הניהול של העסק.

אני נפגש עם יזמים חדשים או ממשיכי דור מייסדים רבים המבקשים להקים או לקדם עסקים וכאשר התכנית מוסדרת, יש בה אפשרויות גמישות, בעליה מוכנים לקבל על עצמם מרות של יועץ ומלווה עסקי אזי מובטחת להם הצלחה באחוזים גבוהים יותר מאשר אלה אשר האגו הוא הכלי המוביל אצלם ואז הסיכויים להצליח בעסק הוא נמוך עד נמוך ביותר.

רוצים לפתוח עסק?

חשבו קודם טוב טוב אם אתם ערוכים לשמוע ממקצוענים וללמוד מניסיונם.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן