רוצים לפתוח עסק? אתם צודקים!

רוצים לפתוח עסק? אתם צודקים!

רוצים לפתוח עסק? אתם צודקים.

אין מי שלא היה רוצה לחיות חיים נוחים, במגורים מפנקים, בשפע כלכלי ולא בלחץ כלכלי להעניק לילדיו חינוך טוב או בכלל חיים טובים,

גם דור ה-Y שחושב על ה-היום ולא על המחר (מציאות אשר תתפח בפניו בתקופה יותר מאוחרת) היה רוצה שחייו העכשוויים יהיו הרבה יותר נוחים, לא יצטרכו להצטופף בדירות שותפים או בדירה שחולקה לשלוש יחידות דיור.

האמת שגם לאוכלוסייה זאת וגם לאוכלוסייה השנייה לא תהיה ברירה בכדי לפעול לפתיחת עסק עצמאי מאחר ועולם העבודה השכיר פשוט ילך וייעלם וחברות, עסקים וארגונים יהפכו את עובדיהם לפרילנסרים ולא לעובדים קבועים.

הסיבות לכך הם גבוהות:

1. ההתפתחות הטכנולוגית אפליקציות ותוכנות הופכות העסקת עובדים בתחומים רבים ללא כדאיים.
2. הפער בין יוקר המחייה לשכר הולך וגודל.
3. השפע של עובדים מדחיק חלק גדול מעובדים אל מחוץ למעגל העבודה (כשכיר)
4. המכללות שמבתי ספר הפכו למפלצות של מכירות הממציאות תארים ומסלולים שאין להם כל כוון בעתיד או עיסוק שיוכלו לעסוק בו.
5. התנאים הסוציאליים של העובדים בארץ ישראל אשר מכבידים על בעלי העסקים ברמה שלא מסוגלים להתחרות בשוק החופשי עקב ריבוי העסקים והייבוא שמפחית רווחים ושומנים.
6. שינויי המגמות בעולם התעסוקה.
7. התלות במעביד אשר לא מנהל את עסקו בדרך נכונה ובחוסר אחריות דבר שמסכן את העובד השכיר.
8. הגלובליזציה שמאיימת ממש על העובד הישראלי ובואו נראה מי בונה את הרכבת העירונית בתל אביב או מי שולט בתנובה או בחברת הביטוח הפניקס ועוד ועוד.

כל זה ואחרים הופכים את העבודה כשכירים (לא גורף ולא בכל הקטגוריות) לבלתי בטוחה, בלתי כדאית, ומסקנות העתיד כולו, כן גם את דור ה-Y שחושב על ה-כאן ועכשיו.

קראו עוד

רוצים לדעת איך עובד פרסום 

האם רואה חשבון הוא גם יועץ עסקי

אם כך מה האלטרנטיבה?

1. המלצה שלי חמה למעסיקים היא ראשית וראשונה להעביר משרות לעובדי האאוטסורסינג.
2. ההמלצה החמה שלי לעובדים היא להיות עצמאים בתחומם ולתת שירותים גם למעביד הקודם וגם לעוד עסקים בשיטה של האאוטסורסינג
3. זה טוב לעובד וזה טוב למעביד
4. המעסיק אומנם ישלם קצת יותר לעובד במיקור חוץ שלו אבל תרד לו ההתחייבות של ההעסקה, הרכב הצמוד, הממ"ר במשרד או במפעל שלו, כל התנאים הסוציאליים המהווים הוצאה ממשית למעביד , האבטלה הסמויה, וכל השאר.
5. המעביד יקבל נטו תוצרת בלי נספחים ועלויות מיותרות דבר שייתן לו תמחור מדויק ויכולת להרוויח בעבור מוצריו או שירותיו.
6. ואילו לעובד תהיה אפשרות להגדיל את הכנסתו בזה שיוכל לתת ממקצועיותו לעסקים וחברות אחרות, הזמן להתפתח ולהרחיב את רצפת המכירה שלו, היכולת להוסיף ע"י לימודים קטגוריות נוספות לעסקו ולהתפתח בעסקיו כאשר "השמיים הם הגבול" זאת האמירה שצריכה להיות לנגד עיניו.

הנושא אשר אני כותב עליו הוא כורח המציאות ואנו כבר כולם יודעים שכתוצאה מהקדמה הטכנולוגית ובכלל הרי ששום דבר אינו יציב ובטוח בכל סקטור עסקי או תעסוקתי, העניין הוא שהמציאות לא אמורה לתפוס אותנו "אם המכנסיים למטה" אלא אנו לא צריכים להיות אדישים לכל הסימנים המגיעים אלינו ולהקדים ולממש את קיומנו ועתידנו.

עסקים רבים התרסקו ויתרסקו בעשורים האחרונים כאשר לא ידעו לחזות את המפה העסקית וזאת הסיבה לכל כך הרבה מאות אלפים של עסקים קטנים כגדולים שהתרסקו בעשורים אלה, מעטים הם העסקים "ובעיקר הגדולים" אשר כן ראו וחזו את המפה העתידית בתחום העסקים שיציבים וקיימים עד היום.

אז איך פותחים עסק?

היום יותר מתמיד הרבה יותר קל לפתוח עסקים! התזה שלי אומר שבטבע יש ואקום, ו-ואקום לא נשאר ריק, תמיד יהיה משהו שיסתום את הוואקום הזה, ולכן היום כאשר עולם חדש נגלה לפנינו, ודברים שהיו "טאבו" בעשורים קודמים הופכים להיות ברי ביצוע בעשורים העכשוויים והעתידיים.

כל מה שאנו צריכים:

7. להיות מפוקסים על חלום (לרובינו יש חלום של מה להיות או מה לעשות)
8. מה שלמדנו או מה המקצוע שלנו.
9. אסטרטגיה מה אנו רוצים לעשות, איך, מה, כיצד.
10. תעוזה לצאת החוצה מבלי לפחד בגלל ש"ההוא פשט רגל" "ההוא סגר" "אני לא יודע לנהל" "אני לא יודע איך מתחילים" (בשביל זה יש יועצים)
11. חשיבה ארגונית טרם יום פתיחת העסק.
12. גישה פוזיטיבית ולא גישה של "בוא ננסה" "נראה איך זה יקרה" "תמיד נוכל לחזור אחורה" לא זאת הגישה…
13. הגישה צריכה לבוא מתוך מקום של "נעשה ונצליח"

אנו חייבים להפנים שהשנים הבאות עלינו הם שנים של תהפוכות בכל מגזר אפשרי ולכן אנו צריכים להיום וגם ליום שלמחרת ולהיות תלויים רק בעצמנו ולא בשום גורם אחר למען עתידנו. אני לא מתכוון שעכשיו כל העובדים השכירים במדינת ישראל ילכו לפתוח עסקים, אני מתכוון שכל אחד ואחת במדינת ישראל יעשו חשיבה עצמית, יסתכלו על התמונה הגדולה, ויקבלו החלטה אחראית ומושכלת כאשר הם חושבים על הסביבה הסובבת אותם.

תוכלו לקרוא המלצות נוספות ברחבי האתר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום





מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום





דילוג לתוכן