רוצים למכור או לרכוש עסק

מכירת חברה קניית חברה או עסק

תובנה ראשונה והכרחית היא ההבנה ש"כסף יעוור עיני צדיקים"

הפכנו להיות גרידים, מלאי בצע כסף, בוגדים באמונה שניתנה לנו, כל אחד יכול לקנות אותנו.

אין אמון, אין הבטחה, אין סולידריות, אין כבוד לעיסוק ובקיצור הכול "בצע כסף"

סיפור אמתי

פלוני החליט למכור את החברה שלו בגלל מחלה שחלה וחוסר בדור המשך, לצורך זה שכר "מתווך" אשר עיסוקו היה לתווך בין קנייה למכירה של חברות ועסקים. המתווך בחור רציני מגיע ממוסד מכובד ונחתם אתו הסכם עמלה במידה של סגירת עסקה דהיינו מכירה.

המתווך הביא לקוחות עד שלקוח אחד נתפש והחליט לרכוש את החברה. נוהל משא ומתן במהלך תקופה של מספר חודשים היו הסכמי מסירת יידע מה שנקרא "בדיקת נאותות" שיחות הלוך וחזור אך פלוני הרגיש לא טוב אם המכירה ללקוח הספציפי ולא הבין מדוע המתווך לוחץ בכל דרך לקיים את העסקה בכל מיני תחבולות וסיפורים. הדבר היה תמוע היו רגעים בשיחה שבין המתווך לאלמוני שהמתווך "שכב על הכביש" רק שהעסקה תצא לפועל וכמעט ששכנע את פלוני לקיים את העסקה. מאחר ופלוני חשש הסתבר לו לתדהמתו כי הצד השני הקונה הפוטנציאלי שיחד בהרבה כסף את המתווך שעבד עם פלוני וזאת הייתה הסיבה שהולכת כאן לצאת עסקה גרועה. שהרי המתווך ידע את ההחלטות, המחשבות, ההתלבטויות והאינטרסים של פלוני ולמעשה שיחק כאן כסוכן כפול, כן, כמו בסיפורי המרגלים וסרטי גימס בונד האהובים עלינו.

העסקה בינתיים לא נחתמה

לפלוני היה חבר שעסק בתחום הבנקאות בדרגה מאד גבוהה שנתבקש כחבר אבל בשכר לטפל בנושא מכירת החברה, שוב לאותה חברה יחידה שמאד רצתה את החברה, לחבר הובטח תשלום של X כסף והוא החל לנהל את נושא מכירת החברה, ואכן החברה נמכרה, בדרך שפלוני לא היה מעוניין בה אך מאחר ולא חשד בחברו ובמקצועיותו (שהרי החבר בא ממערכת מסודרת אמינה ולא נזילה מבחינת מיידע הלוא היא המערכת הבנקאית, ופלוני חתם ומכר את החברה בעידודו המלא של החבר הטוב שקיבל עמלה שמנה מפלוני.

לאחר חמישה חודשים הסתבר לפלוני שגם החבר הטוב שוחד בהרבה כסף ע"י זה שרכש את החברה.

למה כתבתי את כל זה.

העולם הפך להיות עולם של בצע וכסף.

"הכיס שלי ואני בלבד"

אין את מה שהיה פעם "זה כבר לא קיים יותר"

מצד שני אי אפשר לפעול לבד, בעולם העסקים של היום אתה צריך מתווך, יועץ ומלווה עסקי, עו"ד ורואה חשבון. (ואולי אדם מקצועי היודע לתת המלצות לגבי סוג העסק מבחינה מקצועית טכנית)

ולכן צריך להיות ערים אם מי מתקשרים.

צריך להיות בטוחים שהאנשים שאתם הולכים איתם הם לא חברים, לא משפחה אלה אנשי מקצוע ספציפיים שהאינטרס שלהם שלך תהיה הצלחה על מנת ששמם יתרומם ויעשו את פרנסתם לכיסם.

את הסיפור האמתי החלטתי לכתוב לאלה שרוצים למכור את העסק או החברה שלהם מבלי שיהיה להם גייס חמישי בתוך תהליך המכירה.

קראו למה לבחור בדורון עמית

עכשיו אפשר להתחיל לעבוד ולמצוא את הקונה המתאים או לשרת קונה אשר רוצה לרכוש עסק.

כתבו לנו על העסק שאתם רוצים למכור וניצור קשר

DORON@DORONAMIT.CO.IL

ובכדי לא לסיים את הסיפור בלי קורטוב של דבש לאחר שנה וחצי שהרוכש קנה מפלוני את החברה גם החברה שקנה וגם החברה שלו בעצמה פשטו את הרגל בהותירם חובות של 130 מיליון ש"ח.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן