רוצים לדעת איך עובד פרסום

רוצים לדעת איך עובד פרסום

הפרסום של השנה.

כל כך הרבה עסקים במדינת ישראל, והצורך בפרסום הולך וגובר כאשר פלטפורמות הפרסום לעסקים הקטנים והבינוניים מתרכזת ברשתות החברתיות, בשבועונים המקומיים, במנועי החיפוש, והמותגים הגדולים התופסים שטחי פרסום בעיתונות הארצית, בטלוויזיה והרדיו,

הצרכנים בישראל מאבדים את המסרים האלה בגלל בליל הפרסום הפורץ לעיניהם בכל מקום אשר הם פוגשים אותו ולפי סקר שנערך לא מזמן והזדמן לי לקרוא אותו הם פשוט יותר לוחצים על כפתור ה-X בכדי להוריד את הפרסום מהעניים שלהם, ולא מתעכבים במהות הפרסום. יותר מזה התגלה כי אנשים לא מתייחסים כלל ועיקר בפירסומות הקופצות להם.

לדוגמה:

נגיד וכתבה מסוימת מעניינת את הצרכן הפוטנציאלי, הוא ממוקד מטרה ברגע זה לקרוא את המאמר וכל קפיצה של באנר פרסום מול העניים מרגיזה אותו, הוא מרגיש כעוס, ממלמל "עוד פעם פרסומת" ובכעס רב מחכה שכפתור ה X יעלה ויועל להוריד את הבאנר המפריע או מסתכל על המסר הצדדי האומר לו "דלג למאמר" ובשנייה שזה קורה הוא מדלג למקום שאליו כיוון מהתחלה.

יש מספר סקטורים של קהלים אשר כן שמים את עיניהם בפרסום:

1. עיתונות מקומית המפרסמת מבצעים בעיקר במזון.
2. חיפוש מוצר/שירות במנועי החיפוש
3. עיתונות ארצית או מוספי סוף השבוע שם אנשים פונים על מנת לאתר מבצעים.
4. טלוויזיה (טלוויזיה היא במת פרסום המחנכת קהל צרכני) מובילה את הצרכן להיות בזמן קנייה ברשת הצרכנית, להיזכר ב"מותג" שנחשפה בטלוויזיה ולרכוש את ה"מילקי" מחדש וזאת בזכות התחכום של המותג אשר מממש את התובנה "אותה הגברת בשינוי האדרת" הווה אומר ה"מותג" מחליף את צורתו ומתכונו כל פעם מחדש".
5. רדיו – אשר עיקר הביסוס שלו הוא לנהגים הנוסעים ברחבי המדינה ובלית ברירה נהגים אלה נאלצים לשמוע את הפרסומים אם ירצו או לא.

בן אנוש צורך פרסום, ולמען התנהלות חייו הוא חייב פרסום, אבל כל זה רק כאשר הוא מחפש אותו. בני אנוש שמתעניינים עכשיו במאמר מסוים "לא רוצים לראות פירסומות מול העניים" זה מציק להם, זה מרגיז אותם, זה מפריע להם, הם לא מרוכזים כרגע למה שהפרסום מציע להם וחבל על הכסף שמושקע בפרסום בקטע הזה.

קראו עוד

ייעוץ עסקי בתחום ההלוואות

כיצד מצליחים במכירות

גוגל

כאן מגיע היתרון של מנועי החיפוש, כאן המקום להשקיע את הפרסום עבור מירב העסקים במדינת ישראל, כאן צריך להימצא כאשר הלקוח שם את פעמיו בחיפוש אחרי מוצר, שירות, בעל מקצוע חופשי וכ"ד. נכון "גוגל" זה לא מקום להשפיע על קניה או רכישה, ממש לא, הוא לא יכול לעשות את העבודה שעושה העיתון הארצי, הטלוויזיה והרדיו. שם החדירה לתוך מוחו המתוחכם של בן האנוש עובדת נפלא ולא סתם אנו מזמזמים ג'ינגלים של פירסומות, או רוצים כבר להרגיש את הטעם של המשקה המתפרסם בצינורות הפרסום המרכזיים.
למעשה המודל העסקי של גוגל מזכיר לוותיקים מאתנו את ה-דפי זהב שהוא היה המלך הבלתי מעורער של הצרכנים בישראל ואותו החליף המותג "גוגל".

מה זה פרסום:

1. פרסום טוב הוא פרסום שעובד על החושים והאמוציות של בן האנוש
2. פרסום מניע הוא פרסום שעובד על החושים הטבעיים שלנו, חוש הראייה, השמיעה, המישוש, הריח והטעם, שפת הגוף. הרגש, האמוציה, האגו, הפחד, ההפסד, הסקרנות, הדמיון,
3. סיפור טוב בפרסום שווה אלף קליפים מושקעים של מליוני שקלים.
4. פרסום טוב הוא כמו שליחת חץ ישר ללבנו.

אבל! פרסום נכון זה גם למצוא את ה"במה" המרכזית לפרסם בו, בגלל ריבוי במות הפרסום כתוצאה מהתולדה של האינטרנט, הבמות קצת התבלבלו, אם פעם המגזין של סוף השבוע בעיתון מוביל היה במת פרסום שלא היה ניתן להתעלם ממנה, ורק קומץ של מפרסמים יכלו לפרסם בא הרי היום שהעיתונות הכתובה הולכת ונחשקת במת הפרסום המרכזית התדרדרה ואיבדה מיוקרתה, נכון שהבמה הראשית היא עדיין המדיה הטלוויזיונית, מדיה שיש בכוחה להניע אנשים לפעולת מכירה, מדיה שמכתיבה את מה לאכול, באיזה רכב להשתמש, איזה סמארטפון לרכוש, וכ"ד. זו מדיה חזקה שחופרת לנו באוזן ובעיין עשרות פעמים במהלך הערב ושולחת אותנו אם נרצה או לא נרצה לרכוש את המלצתה. לא כך זה בפורטלים או ברשתות החברתיות.

.
אני מבקש להציג בפניכם פרסום של מותג ישראלי "רמי לוי" אשר לעניות דעתי זו הפירסומת הכי נכונה שמצאתי מתוקף המקצועיות שלי בתחום השיווק והפרסום במדיה המרכזית לקראת חג הפסח אפריל 2019

מה יש בפרסום הזה שעובד כל כך טוב "והוא נכון"

הבסיס של הפרסום הזה הוא "רגש" וזו מילה מרכזית בתחום הפרסום והמכירות בכלל!
יש כאן 1. סיפור. 2. חייל חוזר הביתה. 3. משפחתיות. 4. סבל אנושי (אימא הרוצה לרכוש מזון לילדיה נזרקת החוצה ע"י המוכר) 5. התובנה של הבן החייל. 6. החזון שהוגשם (בדיוק כמו בסיפור הסיפורים "סינדרלה".
אני לא יכול גם כאיש פרסום ושיווק שלא להצדיע לפרסום הזה מבחינה מקצועית, יש בו את הכול, כולל השגת המטרה שהיא ההגעה לרשת רמי לוי לרכישת מוצרים מתוך האמוציה ולא מתוך המחירים והמבצעים שכל רשתות השיווק מפציצים אותנו. אין מילה בפרסום הזה המדבר על מחירים או מבצעים, הכול מושתת הבאת לקוחות מהרגש והאמפטיה למותג ועל זה מגיע ליוצרי הפרסום ולרמי לוי שאפו אחד ענק.

.

להצגת הפרסום לחצו בקישור

לסיכום

אנו יודעים שאם אפשר היה למדוד מאיזה פרסום באים יותר לקוחות חיינו היו קלים יותר, אך אם נדע ליצור לעצמינו פרסום יצירתי, במינון נכון, מותאם לעסק ולסקטור שלנו אזי הפרסום יעבוד בשבילנו.

לקריאת מאמרים והמלצות לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן