רוצה לקחת שותף? תחשוב!

רוצה לקחת שותף? תחשוב!

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, ליווי עסקי, יועץ שיווק, עסקים משפחתיים, שותף לעסק, שותפים לעסקים ח

מדוע אנו מתביישים לפנות ליועץ עסקי, למרות שאנו יודעים שאנחנו חייבים מישהו בגובה העיניים שיעזור לנו לשים את העסק על המסילה ולסלול פסים והסתעפויות נוספות. 

בעלי עסקים ומנהלי חברות יודעים בתוך עצמם כי הם חייבים בצוות שלהם יועץ עסקי, אומנם חברות בסדר גודל מסוים מעסיקים יועץ עסקי בארגונם אך אי העסקה של יועץ עסקי לעסקים הוא בעיקר אצל בעלי עסקים קטנים ובינוניים, שהם בעלים יחידיים, או בעלי עסקים המתנהלים בשותפות עם גורם זר או בן משפחה (אב ובן, אחים, גיסים וכ"ד) (הרבה פעמים אני נתקל בעסקים ממשיכים כאשר הבנים משוועים לייעוץ עסקי בעסקם אבל ההורים הם אלה שמתנגדים מהסיבה של "מי יודע לנהל את העסק יותר טוב ממני" "אני מכיר את העסק שלי הכי טוב" "מה מישהו אחר יידע איך מנהלים את העסק שאני מנהל שנים") וכך בגלל סערת רגשות, אמוציות ואגו מתרסקים להם עסקים במלחמת הבנים מול ההורים 

כ-יועץ עסקי אני מתחייב בפניכם כי בלא מעט עסקים אשר ביקרתי בהם פעלו אבות ובנים, ולבסוף החלטתי לנטוש מאחר והאבות לא יכלו לקבל דעה, או דרך ניהול אחרת מהדרך שהתנהלו בו לדוגמא: תזרים מזומנים שהתנהל ביומן שבועי כאשר שיק ניתן באותם תאריכים אשר לא היו רשומים בהם שיקים אחרים, או התאהבות ודבקות אצל אותו יועץ מס אשר המליץ לאב להמשיך ולדווח על הכנסות (כאשר העסק מפסיד) ולו רק בגלל הפחד כי "מס הכנסה "הנורא" לא יאמין להם שהם מפסידים, ובדרך זאת תזרים המזומנים שלהם התגלגל לו מטה.. מטה במדרון לעבר עוד הלוואה ועוד פתיחת חסכון או רנטה שהאבות מקבלים ושופכים זאת לעסק. לעומת זאת אני יכול להתגאות בעסקים קטנים כגדולים שם דווקא האב החליט לקבל על עצמו גזרות של יועץ עסקי ושם הדרך אל עצמאות כלכלית אחרי שיעבוד של 30 שנה הפך מהר מאד לרווחת האב ובטח הבנים אלו שיצטרכו להמשיך את העסק ממנו הם מתפרנסים.

 מהניסיון שאני עובר יום יום כ-יועץ עסקי וכ-עוסק ב-ייעוץ עסקי אני רק יכול לספור את קצירת ההצלחות כאשר בעלי העסקים משתפים פעולה ומבינים כי באקלים העסקי של היום חשוב עד חשוב מאד להתנהל בצורה שונה שרק יועץ עסקי שעושה ליווי עסקי יכול לקחת את העסק לייצב אותו ולקדם אותו לעבר מטרה חדשה.

אני מבקש לציין בכתבה זו כי לפעמים ילדים של בעלי עסקים נגררים במדיניות של הוריהם (שחס וחלילה לא באשמתם או שעושים זאת בכוונה) לקריסה כלכלית והמלצתי תמיד לעסקים בהם ההורים ממשיכים את דרכם הלא נכונה "בהמעטה" לצאת מהעסק על מנת שלא הם ולא בני משפחתם יפגעו מניהול לא נכון שעלול רק לדרדר אותם.

עסקים, תפקידם לעשות כסף, ולא לחיות מהלוואה להלוואה, עסקים היום חייבים שינוי במדיניות הקבועה שלהם, הם צריכים להיות חדשנים ומפתיעים ולא משנה עם זה עסק חקלאי, או עסק תעשייתי או עסק בתחום המסחר והשירותים, כול עסק יש לו את הקו שלו אך לכול העסקים יש מטרה אחת שלא משתנה "עסק תפקידו להביא כסף"

אתם חייבים ייעוץ בעסק שלכם אתם חייבים את דורון עמית

077-2014553

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי
ייעוץ ארגוני

הקורונה והאבטלה

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מגלה חלם ממשלתי בלתי מתקבל על הדעת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן