רוצה לקחת שותף? תחשוב!

לריב עם השותף
רוצה לקחת שותף? תחשוב!

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, ליווי עסקי, יועץ שיווק, עסקים משפחתיים, שותף לעסק, שותפים לעסקים ח

מדוע אנו מתביישים לפנות ליועץ עסקי, למרות שאנו יודעים שאנחנו חייבים מישהו בגובה העיניים שיעזור לנו לשים את העסק על המסילה ולסלול פסים והסתעפויות נוספות. 

בעלי עסקים ומנהלי חברות יודעים בתוך עצמם כי הם חייבים בצוות שלהם יועץ עסקי, אומנם חברות בסדר גודל מסוים מעסיקים יועץ עסקי בארגונם אך אי העסקה של יועץ עסקי לעסקים הוא בעיקר אצל בעלי עסקים קטנים ובינוניים, שהם בעלים יחידיים, או בעלי עסקים המתנהלים בשותפות עם גורם זר או בן משפחה (אב ובן, אחים, גיסים וכ"ד) (הרבה פעמים אני נתקל בעסקים ממשיכים כאשר הבנים משוועים לייעוץ עסקי בעסקם אבל ההורים הם אלה שמתנגדים מהסיבה של "מי יודע לנהל את העסק יותר טוב ממני" "אני מכיר את העסק שלי הכי טוב" "מה מישהו אחר יידע איך מנהלים את העסק שאני מנהל שנים") וכך בגלל סערת רגשות, אמוציות ואגו מתרסקים להם עסקים במלחמת הבנים מול ההורים 

כ-יועץ עסקי אני מתחייב בפניכם כי בלא מעט עסקים אשר ביקרתי בהם פעלו אבות ובנים, ולבסוף החלטתי לנטוש מאחר והאבות לא יכלו לקבל דעה, או דרך ניהול אחרת מהדרך שהתנהלו בו לדוגמא: תזרים מזומנים שהתנהל ביומן שבועי כאשר שיק ניתן באותם תאריכים אשר לא היו רשומים בהם שיקים אחרים, או התאהבות ודבקות אצל אותו יועץ מס אשר המליץ לאב להמשיך ולדווח על הכנסות (כאשר העסק מפסיד) ולו רק בגלל הפחד כי "מס הכנסה "הנורא" לא יאמין להם שהם מפסידים, ובדרך זאת תזרים המזומנים שלהם התגלגל לו מטה.. מטה במדרון לעבר עוד הלוואה ועוד פתיחת חסכון או רנטה שהאבות מקבלים ושופכים זאת לעסק. לעומת זאת אני יכול להתגאות בעסקים קטנים כגדולים שם דווקא האב החליט לקבל על עצמו גזרות של יועץ עסקי ושם הדרך אל עצמאות כלכלית אחרי שיעבוד של 30 שנה הפך מהר מאד לרווחת האב ובטח הבנים אלו שיצטרכו להמשיך את העסק ממנו הם מתפרנסים.

 מהניסיון שאני עובר יום יום כ-יועץ עסקי וכ-עוסק ב-ייעוץ עסקי אני רק יכול לספור את קצירת ההצלחות כאשר בעלי העסקים משתפים פעולה ומבינים כי באקלים העסקי של היום חשוב עד חשוב מאד להתנהל בצורה שונה שרק יועץ עסקי שעושה ליווי עסקי יכול לקחת את העסק לייצב אותו ולקדם אותו לעבר מטרה חדשה.

אני מבקש לציין בכתבה זו כי לפעמים ילדים של בעלי עסקים נגררים במדיניות של הוריהם (שחס וחלילה לא באשמתם או שעושים זאת בכוונה) לקריסה כלכלית והמלצתי תמיד לעסקים בהם ההורים ממשיכים את דרכם הלא נכונה "בהמעטה" לצאת מהעסק על מנת שלא הם ולא בני משפחתם יפגעו מניהול לא נכון שעלול רק לדרדר אותם.

עסקים, תפקידם לעשות כסף, ולא לחיות מהלוואה להלוואה, עסקים היום חייבים שינוי במדיניות הקבועה שלהם, הם צריכים להיות חדשנים ומפתיעים ולא משנה עם זה עסק חקלאי, או עסק תעשייתי או עסק בתחום המסחר והשירותים, כול עסק יש לו את הקו שלו אך לכול העסקים יש מטרה אחת שלא משתנה "עסק תפקידו להביא כסף"

אתם חייבים ייעוץ בעסק שלכם אתם חייבים את דורון עמית

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן