רוצה לקדם את החברה לאורך זמן

הליכתה של טויזארז לפשיטת רגל לא מפתיעה אף אחד במגרש העסקי הלאומי והבינלאומי.

אין אני מעורה בהליכים שגרמו לפשיטת הרגל הזאת אבל אני יכול לשער שניהול לא נכון סובב את הנהלת החברה וגרם לה בסופו של תהליך להגיע למצב של חדלות פירעון. לא צריך לנבור בתוככי הניירת של החברה בכדי להבין שהיא לא עשתה מספיק דייה על מנת למנוע את פשיטת הרגל הזאת שתכאב להרבה מאד אנשים ברחבי העולם.

במקרה הזה טויזארז נכנסה בתקופה טובה לשוק אז כרשת בינלאומית לקטגוריה עם לקוחות פוטנציאלים רבים ובמיתוג שתחת ביית אחד ניתן למצוא את כל מה שילדים ותינוקת יכולים לצרוך. מאז המיתוג הראשון והמהפכה שהיא הביאה לשווקים היא לא עשתה דבר בכדי לחדש ולרגש את קהל לקוחותיה בו בזמן שחברות אחרות חשבו קדימה והבינו כי הטכנולוגיה, כן הטכנולוגיה היא זאת שתוביל את ענף הצעצועים בשנות ה-2000+.

טויז ארז נשארה באותה אריזה מספר רב של שנים ולעניות דעתי ברמה העסקית והארגונית של המותג זה מה שגרם לה להגיע להליך פשיטת רגל.

עד כאן ההקדמה בנושא של מותג על המאבד את דרכו

היום כולם יודעים שבכדי לרדוף אחרי הסוס הדוהר של הכלכלה, ההישרדות, הגלובליזציה, שינוי הקטגוריות, המזרח, השמיים הפתוחים כל חברה קטנה כגדולה חייבת לספר כל יום סיפור חדש לצרכנים שלה. ראו לדוגמה את גלגולו של המילקי של שטראוס, ראו איך כל תקופת זמן קצובה הוא משנה את צורתו והופך להיות מוצר חדש עם מסר חדש, ראו איזה תחכום פרסומי ושיווקי משאיר את מילקי של שטראוס על הבמה המרכזית, אותו דבר ניתן לראות ב-אפל קדמת הטכנולוגיה של עולם הסמארטפונים משנה את צורתו ומחדש כל תקופה מחדש.

נכון, לא כולם זה אפל ושטראוס ועל מנת לעשות מהפכות שיווקיות חייב שתהיינה שופרות פרסום רחבות מה שאין להרבה חברות ועסקים אבל עסק עסק חברה חברה יכולה לבחור לה את שופרות הפרסום המיועדות לקהל שלה היום באמצעים יותר זולים ובעיקר דרך הרשתות החברתיות.

על מנת להתקיים ולנשום מה אנו חייבים לעשות עכשיו ולא מחר!

  1. לזמן יועץ אסטרטגי או ארגוני חיצוני לחברה על מנת שיגיש עבודה כיצד הוא רואה את הארגון "עכשיו" ומה המלצתו לרה ארגון מחדש התואם את המילניום הקרוב.
  2. לקחת את מוצרי החברה או השירותים שלה ולתרגם אותם למוצרים או שירותים חדשים ברמה של המצאת המוצר והנגשתו מחדש ללקוח.
  3. הרחבת רצפת המכירה, הוספת מוצרים סינרגטיים להגדלת מחזור המכירות.
  4. התייעלות פנימית ויצירת שרשרת מחוברת חזק בין כל עובדי ומחלקות החברה.
  5. הטמעת והעמקת משאבי האנוש לשגשוגה של החברה (משאבי אנוש הוא המשאב החשוב והיקר ביותר שיש היום לחברות וארגונים בעולם המסחרי.
  6. לתת לנשמה להישאר בחברה אבל לא להפוך נשמה להחלטות אמוציונאליות שדווקא הם אלה שפוגעות בחברה או בעסק.
  7. לפעמית התוצאה של התנהלות אמוציונאלית הופכת לשיטה והפעילות נעשית לפיה דבר אשר יוצר תוצאה הפוכה עם להחלטות לא היו מתחברות שיקולים אמוציונאליים בהובלת החברה.

לסיכום והמלצות

הפעולות המחויבות שכל תאגיד או חברה מחויבים לעשות צריכות לבוא מתוך השיקול "שלא לעולם חוסן" ואנו רואים את זה יותר ויותר בחברות הגדולות והמשומנות שהמהלכים סדורים, נעים להישאר באזור הנוחות, אבל בד בבד מסכנים את ההתפתחות של החברה התפתחות שהינה מחויבת המציאות.

אסור להנהלות של חברות לשחות בתוך הבריכה הפרטית שלהם מבלי שיגיע לארגון גורם חיצוני אשר יראה ממבט מקצועי ולא משוחד או קשור אמוציונאלית את מהלכי החברה גם היא חברה משפחתית, שותפים, או בורסאית כולל עסקים קטנים.

אנו נמצאים בתקופה גיאופוליטית לא יציבה, הרחש בחש הבוקע ממקורות בעולם לא יכולות להבטיח לנו יציבות גם במקצה הזה וגם לתקופות לא יציבות אלה חובה על חברות וארגונים להיערך. ניצוץ אחד של מנהיג כזה או אחר יכולות להבעיר את כל העולם.

אבל גם בתחום הסחר השינויים יכולים לבוא מכיוונים של הודו פקיסטן בנגלדש ויאטנם, ויבשת אפריקה אשר מחפשות ומצליחות להביא תעשיה לשווקים ולגרוע עבודה מאחרים תוך הורדת עלויות משמעותית דבר אשר יכול לגרום לקריסה של תאגידים ותיקים.

קראו עוד: האמת מאחורי הלוואות לעסקים

את עיקר דברי אני מכוון לעובדה שמי שלא פועל היום ולא רואה את ההתפתחות נכונה ובכל זאת ממשיך לחיות באזור הנוחות שלו הרי שהוא עושה טעות אלה אם החליט שמה שיש זה מה שיהיה. "ואלוהים גדול"

חברה או עסק וארגון החפצים חיים, יש בהם דור המשך, מחויבים לתהליכים בתוך הארגון שלהם על מנת שיצעדו בדרך אמפירית עקב בצד אגודל להישרדות והתפתחות עסקית.

צריך לזכור! כל דקה מהיממה יוצאת אל העולם אפליקציה חדשה, טכנולוגיה חדשה, רעיונות חדשים, שירותים מבטלים שירותים חדשים ואילו אנו חייבים להתאים את עצמנו לכל פגיעה כזאת או אחרת בעסקים שלנו.

מדינת ישראל היא מדינה של ה"סמוך" אומנם דור התחלף ואנשים הרבה יותר מלומדים ומבינים את הסכנות והפיתולים אותם עוברים ארגונים ועסקים אבל עובדה אחת חשובה להפנים "מה שרואים מבחוץ לא רואים מבפנים" ומכאן חשוב שיהיה גורם חיצוני לתהליך.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי לעורכי דין
ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעורכי דין

ייעוץ עסקי לעורכי דין   האם עורכי דין יכולים להיעזר בייעוץ עסקי? גם אם הם ממש טובים במה שהם עושים והם נודעים בתבל? זו שאלה

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן