רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי

  • רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי

    כל בעל עסק שמכבד את פועלו צריך לחשוב באמת ולעומק כיצד ניתן לקדם את העסק על רבדיו השונים. אחת ההחלטות שמקבלים בעלי עסקי באשר הם היא שאפשר לעבוד עם רואה חשבון על פיתוח העסק ולו מתוך התפיסה ודרך הפעולה החשבונאית שאיש המקצוע המדובר בקיא בה. הדבר לרוב נובע מהרצון לנהל את התיק ברשות המיסים כראוי ולא אחת גם מתוך הפחד בעבודה ודיווח מול מס ההכנסה.

    ראשית, תשלומי מס ההכנסה הן חשובים מאין כמותם וחשוב תמיד לדווח את מלוא העובדות ולהציג דו"חות רווח והפסד בצורה המקצועית ביותר, אולם יש הבדל מאוד משמעותי בין רואה חשבון ובין יועץ מס. פיתוח וקידום העסק אינו צריך להתבסס אך ורק על השימוש ברואה חשבון כדי להרגיע את החששות מהמיסוי, אלא יש לבדוק בכל חלק ובכל שלב של תהליך העבודה כיצד ניתן למקסם את הרווחים, היכן ניתן לחסוך, כיצד ניתן לשווק נכון את העסק לקהלי היעד השונים ועוד.

    רואה חשבון מביט על העולם ועל העסק דרך הספרים ודרך המספרים. הוא יכול להבין תהליכים עסקיים, אך אינו בר סמכות באמת לפתח ולקדם תכניות עבודה נכונות בהקשר של חסכון בכוח אדם, התייעלות ארגונית, טקטיקה של מכירות ושיווק ועוד. בעל עסק צריך להבין את ההבדל ולדעת שעבודה ארגונית טובה ויעילה חייבת להתחשב במספר רב של גורמים, בניתוח אסטרטגי של מציאות פיננסית וקידום העסק בכל דרך אפשרית בהתאם ליכולת הקיימות, אך גם לאור מטרות ויעדים מוגדרים.

    יועץ עסקי יכול להביא לידי ביטוי גם את המשתנים החשובים של מאזני רווח והפסד וכל דו"ח שכזה הוא בעצם כלי עבודה להבנה טובה יותר של נקודות התורפה של הארגון או החברה לצד נקודות החוזק החשובות והמהותיות ביותר. תכנית עסקית מתאימה ונכונה היא למעשה כלי העבודה האידיאלי שבעזרתו ניתן יהיה ליצור מצב של מאזן רווח והפסד טוב יותר וברור מלכתחילה לאורך כל שלבי העבודה. עם הנתונים הללו ניתן יהיה לעבוד גם עם רואה חשבון בהגשת הדו"חות המלאים למס ההכנסה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן