רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי

  • רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי

    כל בעל עסק שמכבד את פועלו צריך לחשוב באמת ולעומק כיצד ניתן לקדם את העסק על רבדיו השונים. אחת ההחלטות שמקבלים בעלי עסקי באשר הם היא שאפשר לעבוד עם רואה חשבון על פיתוח העסק ולו מתוך התפיסה ודרך הפעולה החשבונאית שאיש המקצוע המדובר בקיא בה. הדבר לרוב נובע מהרצון לנהל את התיק ברשות המיסים כראוי ולא אחת גם מתוך הפחד בעבודה ודיווח מול מס ההכנסה.

    ראשית, תשלומי מס ההכנסה הן חשובים מאין כמותם וחשוב תמיד לדווח את מלוא העובדות ולהציג דו"חות רווח והפסד בצורה המקצועית ביותר, אולם יש הבדל מאוד משמעותי בין רואה חשבון ובין יועץ מס. פיתוח וקידום העסק אינו צריך להתבסס אך ורק על השימוש ברואה חשבון כדי להרגיע את החששות מהמיסוי, אלא יש לבדוק בכל חלק ובכל שלב של תהליך העבודה כיצד ניתן למקסם את הרווחים, היכן ניתן לחסוך, כיצד ניתן לשווק נכון את העסק לקהלי היעד השונים ועוד.

    רואה חשבון מביט על העולם ועל העסק דרך הספרים ודרך המספרים. הוא יכול להבין תהליכים עסקיים, אך אינו בר סמכות באמת לפתח ולקדם תכניות עבודה נכונות בהקשר של חסכון בכוח אדם, התייעלות ארגונית, טקטיקה של מכירות ושיווק ועוד. בעל עסק צריך להבין את ההבדל ולדעת שעבודה ארגונית טובה ויעילה חייבת להתחשב במספר רב של גורמים, בניתוח אסטרטגי של מציאות פיננסית וקידום העסק בכל דרך אפשרית בהתאם ליכולת הקיימות, אך גם לאור מטרות ויעדים מוגדרים.

    יועץ עסקי יכול להביא לידי ביטוי גם את המשתנים החשובים של מאזני רווח והפסד וכל דו"ח שכזה הוא בעצם כלי עבודה להבנה טובה יותר של נקודות התורפה של הארגון או החברה לצד נקודות החוזק החשובות והמהותיות ביותר. תכנית עסקית מתאימה ונכונה היא למעשה כלי העבודה האידיאלי שבעזרתו ניתן יהיה ליצור מצב של מאזן רווח והפסד טוב יותר וברור מלכתחילה לאורך כל שלבי העבודה. עם הנתונים הללו ניתן יהיה לעבוד גם עם רואה חשבון בהגשת הדו"חות המלאים למס ההכנסה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן