רגולציה

רגולציה
מהי רגולציה, מדוע רגולציה טובה ומדוע רגולציה רעה.
רש לשם השוואה עשורים קודמים הייתה צנזורה בתקשורת הישראלית, צנזורה בתקשורת מזכירה את ימי המחשכים של שלטונות אחרים בימים קודמים, ישראל היא מדינה נהורה והצנזורה כתוצאה מכך ירדה באחוזים נקרים, היום אם לא רוצים לפרסם ידיעה כלשהי צריך לגשת לבית המשפט ולבקש את אישור החיסוי.

בחזרה לרגולציה הרי שרגולציה הייתה שלטת גם היא במדינת ישראל כול עוד הכלכלה שלנו הייתה כלכלה קפיטליסטית רובה ככולה נשלטת ע"י הממשלה אך ברגע הינתן האות בו הכול מופרט, הכלכלה הופכת להיות כלכלת שוק חופשי, עסקים מחויבים להתחרות ולהיות אטרקטיביים ללקוחות, הרגולציה הייתה חייבת להרכין את ראשה ולתת לכוחות השוק החופשי להתנהל אחד מול השני.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, המציאות רחוקה מהעשייה, מאחר ושרי הממשלה כבר לא "בעלי" חברות במשק הישראלי כול אחד מהם רוצה לשים חותם על הפעילות הצרכנית המשרתת מגוון רחב של לקוחות, הדוגמה העיקרית והמרכזית בתחום היא המהפכה בשוק התקשורת שהעביר שר התקשורת הקודם, מהפכה ברוכה "המחירים והתנאים היו היסטריים ולא מוצדקים" ואכן הייתה כאן רגולציה שיותר מתאימה למילה מהפכה, אבל כתוצאה ממנה קרסו בעלי מניות של החברה, ופוטרו אלפי עובדים כתוצאה מהרגולציה לטובת האזרח דבר אשר למעשה פגע בממשלה עצמה מאחר והמסים אשר נחתכו ע"י הקטנת הרווחים לא הגיעו לקופתה של הממשלה.

כ יועץ עסקי ראו שאר השרים כי הפופולריות של שר התקשורת כתוצאה מפעילות זאת עלתה לשמיים עד כדי כך שנקבעו  לו 12 מנדטים בבחירות שלאחר מעשה, התחילו גם שאר השרים לקדם רפורמות הנוגדות היסטרית כלכלה חופשית, שוק חופשי, הפרטות והתנהלות עסקית תחרותית נכונה.

שר התחבורה הוציא תקנות  חדשות, שרים נוספים כמו שר החינוך החליטו החלטות רגולטוריות שונות, שרי העבודה החליטו על הקשחה יותר כבדה על ציבור המעסיקים בישראל שכבר כך קורסים מעלויות גבוהות, המדינה הרשתה לקופות החולים להעדיף ספקים במכרז ייעודיים לאספקת מוצרים דבר שגרם לקריסה של עשרות חברות במשק החופשי, ובכלל הממשלה מתערבת בכול אלמנט כזה או אחר במשק העסקי.

למה לבחור בנו

כ יועץ שיווק אני שואל עם כך: מה הוא משק חופשי?
לא כול חברה היא אל על או אגד המקבלים סבסודים מ-הממשלה בכדי לפעול
עסקים קטנים בינוניים ואפילו גדולים לא מקבלים "כלום"
אז כיצד ניתן לנהל משק שוויוניי, תחרותי, כאשר הממשלה מתערבת התערבות ממשית בכול סקטור עסקי מסחרי במדינת ישראל.

רק לאחרונה הונח חוק על שולחן הממשלה המחייב מעסיקים מהשוק החופשי המחייב את המעסיקים להעמיד לרשות כול ארגון עובדים את רשימת המשכורות של עובדיו! האומנם! כן! האם לזה קוראים שור חופשי, האם אין כאן רגולציה של ימי המחשכים של פעם, היכן הסודיות העסקית.

ועדין לא דיברתי על ההתערבות בשוק ההון, בשוק הדיור, הנדל"ן ושאר מגזרי המשק.

האם עסקים יכולים לפעול באופן עצמאי חופשי ותחרותי.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן