קודם כול דאגה לבטחון, האומנם?

קודם כול דאגה לבטחון, האומנם?

החיים כול כך קצרים שכולם הם חפצי חיים.

כן חיים קצרים, מנעמי החיים נגישים וקורצים, הסלולר, הרכב, המאכלים, הפינוקים, לכולם הם קורצים. ומי יסכים לוותר עליהם. תופעה אנושית מובנת ורגילה. אבל היכן עם כן הבעיה? 

ארצות הברית של אמריקה אשר אותה אנו אוהבים להשוות וזו בגלל הקורלציה בין שני המדינות ישראל ואמריקה, חייה את חייה כאשר כול אזרח ואזרח חרד להישרדות האישית שלו זה שיש לו את היכולות וזה שאין לו את היכולות, אותו אקלים שבו חיים האמריקאים אינו האקלים בהם חייה מדינת ישראל הקטנה. מדינת ישראל מתנהלת בתוך "כלא" גיאוגרפי אשר מתוכה ומחוצה לה יש קבוצות של אנשים שחושבות איך לזרוע בה הרס ופחד, איך לגרום רע לתושביה או יותר נכון יש הרבה מאד אנשים החושבים ברצינות כי האפשרות לזרוק את תושביה לים עדיין אפשרות קיימת מבחינתם. 

כאדם שעוסק ב-ייעוץ עסקי לא ניתן להעלים מהעין את הרצון האנושי והכן "לחיות את הרגע" "לחיות את הטוב" "ליהנות ממנעמי החיים" עד כמה שאפשר. ואכן הסביבה מספקת לכול אזרח ואזרח בישראל את המציאות הזאת. לעומת זאת אלה הרוצים לכלות אותנו שהם לצערי הרוב במדינת מצריים, ירדן, סוריה, אירן וכול שאר המדינות או הארגונים הפלסטינאים התרגלו לחיים של עוני, חוסר, אי שקט, והבנה כי הכוח הוא האלמנט השולט בסביבתם (להוציא כמובן את התושבים במזרח ירושלים רמאללה והגדה המערבית-שם הערבים הנוצרים הם אלה שמאזנים את האוכלוסייה, ונהנים מהשפע המערבי המצוי מתחת לידם) לא לאורך זמן מאחר וכבר למדנו מההיסטוריה כי הקבוצות "הרעות" בסופו של יום מכתיבים את המהלכים לכלל האוכלוסייה המצויה, ואכן אם נסתכל היום במה שקורה בגדה המערבית אנו כבר עדים לניצנים ואף יותר של תחילת אינתיפאדה לא רצויה כלל ועיקר. 

ייעוץ עסקי שזה התחום שלי צריך לעסוק בייעוץ עסקי, אבל הסביבה העסקית מושפעת לא במעט מהאקלים הביטחוני, והשקט או הרעש של האוכלוסייה סביב. 

את כול המילים האלה אני כותב לאחר שעם ישראל  קרא את דבריו של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין בעיתון סוף השבוע של ידיעות.(עיתון שלא מפרגן בראש ממשלתנו הנוכחי)  אני לא פוליטיקאי גדול, וגם לצערי לא ביטחוניסט עם ניסיון להגן על עם שלם, ויותר מזה אני לא מתרשם מהתיאור הפלסטי של "שפים עם כובע לבן" המחכים להנעים את חייהם של הפוליטיקאים העוסקים בחיים, אבל אני כן מתרשם מהמסקנות החד משמעיות שעולה מהריאיון הזה בקשר עם מנהיגנו. מסקנות אשר להם היה שותף לפני מספר חודשים גם מאיר דגן מראשי המערכת הביטחונית היקרה למדינת ישראל. וכפי שציינתי בפתיח הרי שגם ראש ממשלתנו וגם שר הביטחון הם אנשים שמנעמי החיים הם חלק מחייהם, (וזו לא בושה) הם בטח לא צריכים לאכול לחם רטוב במים, או לעשן סיגריה זולה, מנעמי החיים כפי שנהוגים בארצות הברית הם חלק מחייהם וחלק מחיי רבים מהתושבים במדינת ישראל. אבל אנו האזרחים צריכים לקרוא בקפידה את הדברים שנאמרו על דרך קבלת ההחלטות, על ההתנהלות, על הפחדים, על חוסר ההחלטיות, כול זה מתואר ע"י ראש השב"כ לשעבר בדרמטיות שצריכה כן להדאיג את אזרחי מדינת ישראל. בפרט שנעשתה הקבלה בין התנהלותם של ראשי ממשלות קודמות לבין זה הנוכחי וזאת ערב בחירות. 

אני לא חושב שהאמירה כי ראש ממשלתנו דואג רק לאינטרס האישי שלו רציונאלית, אני בכלל לא חושב כי אדם בתפקיד רם שכזה לא יכול  מנטלית שלא לראות את טובת העם שהרי מה האינטרס להסתכל רק על האגו האישי? אך בכול מקרה אני בהחלט חושב שזה הזמן לקחת את הדברים שנאמרו ע"י יובל דיסקין ולהרים אותם גבוהה, כי זו ההזדמנות, לפני החלפת שלטון, לא בטוח כי ראש ממשלה זה אכן יוחלף בבחירות הקרובות אך מה שכן נראה הוא שהאופוזיציה בישראל תהיה מספיק חזקה ומגובשת שתצר את צעדיו של זה לפעול מתוך מניעים אישיים כפי שמצביע הכתבה שהוגשה. 

עברנו לפני שנתיים קיץ של הפגנות ויציאת הציבור לרחובות בהמוניהם, האם קרה משהו? האם משהו השתנה? לא! למה? מאותם סיבות בקדמת מאמרי "כי האזרחים רוצים לדאוג קודם לרווחתם ולשקט הנפשי שלהם" אסור בנושאים של קיום וחיים להרכין את הראש ולתת לשיירה לעבור.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן