קאוצינג אימון אישי למה זה טוב

קאוצינג אימון אישי למה זה טוב

מנטור: למה אנו נזקקים ל-מנטור אישי

בארצות הברית ארץ אשר בה רוב האנשים הבינו שהנשמה שלהם זקוקה ל"חבר" שאתו יוכלו לגבר בגובה העניים, לשתף אותו בבעיות, להשתחרר ממצוקות, להגיע להחלטות, לשתף אותו וללמוד מעצותיו היו פונים אל כורסת הפסיכולוג.

הסתבר כי למעלה מ-60% מאזרחי אמריקה היו מבקרים אצל הפסיכולוג לפחות פעם בחודש.

בעשורים האחרונים עת עלה תחום הקאוצ'ר (האימון האישי) למודעות התחיל מעבר של אנשים להתקשר עם קאוצרים (מאמנים) הן בתחום האישי והן בתחום העסקים. את המאמר הזה אני רוצה לכתוב בתחום התמחותי שזה ה-אימון העסקי.

רקע

עולם העסקים בעשורים האחרונים קיבל שינוי מהותי בכל מה שקשור בניהול והובלה של עסקים, "הכול השתנה" "הכול התהפך" עם פעם עסקים היו יוצרים ומקובעים באסטרטגיה ובטקטיקה השולטת בתחומם הרי שכל זה התמוטט והתרסק כתוצאה מהתהפוכות הענקיות שפרצו לעולם העסקים הלאומי והגלובלי.

מה שהיה נכון ליציבות של החברה או העסק בימים עברו הפך להיות לרועץ לעסק או החברה המתקיימת היום ואני מדבר לא רק על עסקים קטנים אני מתכוון גם למנכ"לי חברות אשר באיזה שהוא מקום אבדו דרך ונעמדו בפני שוקת שבורה להניע מערכת גדולה לשינויים אפילו קיצוניים באסטרטגיה של החברה.

כובד המשקל שהושט על קברניטי חברה אלה הביא אותם לפעמים לעשות טעויות והכי קשה גרם להם לעייפות החומר כתוצאה מהתנודות החריפות שהעסק או החברה שאבו אותם.

בדרך כלל יש בליבנו את האמרה "טובים השניים מן האחד" ובמקרה הזה כאן זה המקום להכניס קאוצר (מאמן) לרוץ אתו ביחד בחשיבה, בעשייה, בתכנון, בגישת המקרו ולא בגישה המונוטונית של פעילות העסק או החברה.

קראו עוד: המלצות יועץ עסקי בניהול עסקים

עובדות

  1. בדרך כלל אנו נוטים לחשוב שעובדי החברה המנהלים או אפילו העובדים הם כלי העזר של מנכ"ל החברה בחשיבה יוצרת.
  2. אנו נוטים להאמין שמנהלים אלה יוכלו לעזור למנכ"ל החברה בחשיבה האסטרטגית או בתפעול השוטף והתאמת השירות/המוצר לרוח התקופה תוך זה שמחובתם הם להוריד הנחיות לצוות ההנהלה והעובדים.
  3. לרגע אנו כמנכלים שוכחים כי המנהלים השכירים בארגון רגילים לדפוסי עבודה קבועים ורגילים להרגלים שהחברה יצרה במהלך השנים.
  4. עובדים וגם מנהלים מרוכזים באזור הנוחות שלהם (ברמה האנושית: עובד ולא משנה אם הוא מנהל או עובד כללי חושבים קודם ברמה האנושית "שמירה על מקום העבודה" "קבלת השכר בזמן" "לשמור על התנאים רכב, פנסיה, חודש 13, ואולי אפילו בונוסים" (וזה בהחלט אנושי) (כמובן לא בהכללה) אבל כך פועל המוח האנושי/הישרדותי שלנו.
  5. קאוצינג למנכ"ל או בעל עסק חייב להגיע מבחוץ, ממקום שאין בו אינטרס אישי בהמלצה, ממקום שלא קשור רגשית לחברה או ממקום שלא מכיר את העסק, חולשותיו, מערכת היחסים הפנימית, האינטרסים החבויים אלא ממקום מקצועי גרידא.

אין במאמר זה חלילה מלפגוע בצוות העובדים של החברה יש כאן רק להאיר נקודה מאד חשובה ואקוטית להתברגות העסק כעסק שעושה פעולות נכונות תוך כדי הכוונת המנכ"ל ולא גורם אחר במבנה הארגוני של החברה מלבצע מהלכים נכונים ועכשוויים בחברה.

היום יותר מתמיד אנו נקראים לעבודת קאוצינג למנהלים ואפילו למנהלי מחלקות בחברות השונות.

מאמן שיוצר כימיה טובה עם מנהל הרי שזו עשייה ברוכה לחברה ולתוצאות העסקיות שלה.

חשבו על כך

לקריאת מאמרים נוספים לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן