קאוצינג אימון אישי למה זה טוב

קאוצינג אימון אישי למה זה טוב

מנטור: למה אנו נזקקים ל-מנטור אישי

בארצות הברית ארץ אשר בה רוב האנשים הבינו שהנשמה שלהם זקוקה ל"חבר" שאתו יוכלו לגבר בגובה העניים, לשתף אותו בבעיות, להשתחרר ממצוקות, להגיע להחלטות, לשתף אותו וללמוד מעצותיו היו פונים אל כורסת הפסיכולוג.

הסתבר כי למעלה מ-60% מאזרחי אמריקה היו מבקרים אצל הפסיכולוג לפחות פעם בחודש.

בעשורים האחרונים עת עלה תחום הקאוצ'ר (האימון האישי) למודעות התחיל מעבר של אנשים להתקשר עם קאוצרים (מאמנים) הן בתחום האישי והן בתחום העסקים. את המאמר הזה אני רוצה לכתוב בתחום התמחותי שזה ה-אימון העסקי.

רקע

עולם העסקים בעשורים האחרונים קיבל שינוי מהותי בכל מה שקשור בניהול והובלה של עסקים, "הכול השתנה" "הכול התהפך" עם פעם עסקים היו יוצרים ומקובעים באסטרטגיה ובטקטיקה השולטת בתחומם הרי שכל זה התמוטט והתרסק כתוצאה מהתהפוכות הענקיות שפרצו לעולם העסקים הלאומי והגלובלי.

מה שהיה נכון ליציבות של החברה או העסק בימים עברו הפך להיות לרועץ לעסק או החברה המתקיימת היום ואני מדבר לא רק על עסקים קטנים אני מתכוון גם למנכ"לי חברות אשר באיזה שהוא מקום אבדו דרך ונעמדו בפני שוקת שבורה להניע מערכת גדולה לשינויים אפילו קיצוניים באסטרטגיה של החברה.

כובד המשקל שהושט על קברניטי חברה אלה הביא אותם לפעמים לעשות טעויות והכי קשה גרם להם לעייפות החומר כתוצאה מהתנודות החריפות שהעסק או החברה שאבו אותם.

בדרך כלל יש בליבנו את האמרה "טובים השניים מן האחד" ובמקרה הזה כאן זה המקום להכניס קאוצר (מאמן) לרוץ אתו ביחד בחשיבה, בעשייה, בתכנון, בגישת המקרו ולא בגישה המונוטונית של פעילות העסק או החברה.

קראו עוד: המלצות יועץ עסקי בניהול עסקים

עובדות

  1. בדרך כלל אנו נוטים לחשוב שעובדי החברה המנהלים או אפילו העובדים הם כלי העזר של מנכ"ל החברה בחשיבה יוצרת.
  2. אנו נוטים להאמין שמנהלים אלה יוכלו לעזור למנכ"ל החברה בחשיבה האסטרטגית או בתפעול השוטף והתאמת השירות/המוצר לרוח התקופה תוך זה שמחובתם הם להוריד הנחיות לצוות ההנהלה והעובדים.
  3. לרגע אנו כמנכלים שוכחים כי המנהלים השכירים בארגון רגילים לדפוסי עבודה קבועים ורגילים להרגלים שהחברה יצרה במהלך השנים.
  4. עובדים וגם מנהלים מרוכזים באזור הנוחות שלהם (ברמה האנושית: עובד ולא משנה אם הוא מנהל או עובד כללי חושבים קודם ברמה האנושית "שמירה על מקום העבודה" "קבלת השכר בזמן" "לשמור על התנאים רכב, פנסיה, חודש 13, ואולי אפילו בונוסים" (וזה בהחלט אנושי) (כמובן לא בהכללה) אבל כך פועל המוח האנושי/הישרדותי שלנו.
  5. קאוצינג למנכ"ל או בעל עסק חייב להגיע מבחוץ, ממקום שאין בו אינטרס אישי בהמלצה, ממקום שלא קשור רגשית לחברה או ממקום שלא מכיר את העסק, חולשותיו, מערכת היחסים הפנימית, האינטרסים החבויים אלא ממקום מקצועי גרידא.

אין במאמר זה חלילה מלפגוע בצוות העובדים של החברה יש כאן רק להאיר נקודה מאד חשובה ואקוטית להתברגות העסק כעסק שעושה פעולות נכונות תוך כדי הכוונת המנכ"ל ולא גורם אחר במבנה הארגוני של החברה מלבצע מהלכים נכונים ועכשוויים בחברה.

היום יותר מתמיד אנו נקראים לעבודת קאוצינג למנהלים ואפילו למנהלי מחלקות בחברות השונות.

מאמן שיוצר כימיה טובה עם מנהל הרי שזו עשייה ברוכה לחברה ולתוצאות העסקיות שלה.

חשבו על כך

לקריאת מאמרים נוספים לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן