קאוצינג אימון אישי למה זה טוב

קאוצינג אימון אישי למה זה טוב

מנטור: למה אנו נזקקים ל-מנטור אישי

בארצות הברית ארץ אשר בה רוב האנשים הבינו שהנשמה שלהם זקוקה ל"חבר" שאתו יוכלו לגבר בגובה העניים, לשתף אותו בבעיות, להשתחרר ממצוקות, להגיע להחלטות, לשתף אותו וללמוד מעצותיו היו פונים אל כורסת הפסיכולוג.

הסתבר כי למעלה מ-60% מאזרחי אמריקה היו מבקרים אצל הפסיכולוג לפחות פעם בחודש.

בעשורים האחרונים עת עלה תחום הקאוצ'ר (האימון האישי) למודעות התחיל מעבר של אנשים להתקשר עם קאוצרים (מאמנים) הן בתחום האישי והן בתחום העסקים. את המאמר הזה אני רוצה לכתוב בתחום התמחותי שזה ה-אימון העסקי.

רקע

עולם העסקים בעשורים האחרונים קיבל שינוי מהותי בכל מה שקשור בניהול והובלה של עסקים, "הכול השתנה" "הכול התהפך" עם פעם עסקים היו יוצרים ומקובעים באסטרטגיה ובטקטיקה השולטת בתחומם הרי שכל זה התמוטט והתרסק כתוצאה מהתהפוכות הענקיות שפרצו לעולם העסקים הלאומי והגלובלי.

מה שהיה נכון ליציבות של החברה או העסק בימים עברו הפך להיות לרועץ לעסק או החברה המתקיימת היום ואני מדבר לא רק על עסקים קטנים אני מתכוון גם למנכ"לי חברות אשר באיזה שהוא מקום אבדו דרך ונעמדו בפני שוקת שבורה להניע מערכת גדולה לשינויים אפילו קיצוניים באסטרטגיה של החברה.

כובד המשקל שהושט על קברניטי חברה אלה הביא אותם לפעמים לעשות טעויות והכי קשה גרם להם לעייפות החומר כתוצאה מהתנודות החריפות שהעסק או החברה שאבו אותם.

בדרך כלל יש בליבנו את האמרה "טובים השניים מן האחד" ובמקרה הזה כאן זה המקום להכניס קאוצר (מאמן) לרוץ אתו ביחד בחשיבה, בעשייה, בתכנון, בגישת המקרו ולא בגישה המונוטונית של פעילות העסק או החברה.

קראו עוד: המלצות יועץ עסקי בניהול עסקים

עובדות

  1. בדרך כלל אנו נוטים לחשוב שעובדי החברה המנהלים או אפילו העובדים הם כלי העזר של מנכ"ל החברה בחשיבה יוצרת.
  2. אנו נוטים להאמין שמנהלים אלה יוכלו לעזור למנכ"ל החברה בחשיבה האסטרטגית או בתפעול השוטף והתאמת השירות/המוצר לרוח התקופה תוך זה שמחובתם הם להוריד הנחיות לצוות ההנהלה והעובדים.
  3. לרגע אנו כמנכלים שוכחים כי המנהלים השכירים בארגון רגילים לדפוסי עבודה קבועים ורגילים להרגלים שהחברה יצרה במהלך השנים.
  4. עובדים וגם מנהלים מרוכזים באזור הנוחות שלהם (ברמה האנושית: עובד ולא משנה אם הוא מנהל או עובד כללי חושבים קודם ברמה האנושית "שמירה על מקום העבודה" "קבלת השכר בזמן" "לשמור על התנאים רכב, פנסיה, חודש 13, ואולי אפילו בונוסים" (וזה בהחלט אנושי) (כמובן לא בהכללה) אבל כך פועל המוח האנושי/הישרדותי שלנו.
  5. קאוצינג למנכ"ל או בעל עסק חייב להגיע מבחוץ, ממקום שאין בו אינטרס אישי בהמלצה, ממקום שלא קשור רגשית לחברה או ממקום שלא מכיר את העסק, חולשותיו, מערכת היחסים הפנימית, האינטרסים החבויים אלא ממקום מקצועי גרידא.

אין במאמר זה חלילה מלפגוע בצוות העובדים של החברה יש כאן רק להאיר נקודה מאד חשובה ואקוטית להתברגות העסק כעסק שעושה פעולות נכונות תוך כדי הכוונת המנכ"ל ולא גורם אחר במבנה הארגוני של החברה מלבצע מהלכים נכונים ועכשוויים בחברה.

היום יותר מתמיד אנו נקראים לעבודת קאוצינג למנהלים ואפילו למנהלי מחלקות בחברות השונות.

מאמן שיוצר כימיה טובה עם מנהל הרי שזו עשייה ברוכה לחברה ולתוצאות העסקיות שלה.

חשבו על כך

לקריאת מאמרים נוספים לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן