צרת רבים, נחמת טפשים

צרת רבים, נחמת טפשים

נכון, "צרת רבים היא נחמת טיפשים" אבל בכול זאת אנו צריכים לקחת בפרופורציה את מה שעובר עלינו העסקים הקטנים, הבינוניים, והגדולים.

אני שומע רבים מבעלי העסקים המתלוננים שהעסק שלהם בהאטה, ההכנסות זה לא הכנסות, בקושי גומרים את החודש, יוצרים חובות, ממחזרים הלוואות, "אוי כמה הייתי טיפש שנכנסתי לזה" "כמה זה לא היה נכון לעשות את זה" "איך יוצאים מהמצב" "אני כבר בתוך הבוץ" "למה אף אחד לא רוצה לקנות את העסק שלי" "די אין לי כוח" "זה רק העסק שלי בצרות כי עשיתי הרבה שטויות"…

לא, לא רק העסק שלכם בצרות, לא רק העסק שלכם זקוק לזריקות עידוד וחמצן כספי, לא רק אצלכם ירדו המכירות, לא רק אתם משלמים ארנונה גבוהה, מיסים, מקדמות למס הכנסה וביטוח לאומי, לא רק אצלכם עלות העובדים יקרה, לא רק אצלכם תזרים המזומנים שלילי ואתם נזקקים מדי פעם בפעם לקחת הלוואה או למחזר הלוואה קיימת (בסך הכול תפנימו כי הצורך שלכם בהלוואה ובמחזור הלוואה הינו התוכנית העסקית של נותן ההלוואה "מכירת כסף) אבל לא בזה העניין,

אתם לא לבד, גם צמרת החברות הגדולות והתאגידים הגדולים במשק נמצאים בדיוק היכן שאתם נמצאים, לחברת טבע לדוגמא בה כול ישראלי מתגאה בקיומה בישראל חוב ענק של 17.5 מיליארד דולר, קופת מזומנים מצומקת, תלות מוגזמת בתרופה אחת, אך תזרים מזומנים חזק: מכאן אני יכול לרדת מטה ולהזכיר את IDB ועוד חברות ענק שנמצאות בדיוק היכן שנמצאים העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים, ההבדל היחידי שלהתחייבויות של התאגידים הגדולים לא ערבים באופן אישי בעלי העניין בתאגידים ואצלנו העסקים הקטנים אנו אלה שערבים לחברות ולעסקים שלנו. יותר מזה חברה של תאגיד גדול שקורסת מאפשרת לבעלי העניין להמשיך ולפעול בשוק העסקי כאילו לא קרה דבר (ראו את בקשת תשובה שנהנה מתספורת גדולה) להמשיך ולגייס כסף ברבים לעסקים אחרים בבעלותו. אצל בעלי העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים זה לא יקרה. עם עיסקם ייעלם הם ייעלמו אתו מעולם העסקים.

המטרה של המאמר הזה הוא להראות ולהנחות את בעלי העסקים ש"כולם נמצאים באותה ביצה" הגדול הקטן החלש והחזק. אבל חולשה וחוזקה זה רק בתוך המוח שלך בעל העסק הקטן הבינוני והחברה. האפשרות לצאת ממעגל "המסכנות" בעסק הוא אפשרי, ניתן לביצוע ויכול לקרות, בדיוק כמו שהטיקונים שאנו מכירים ממשיכים בחיים העסקיים שלהם כאשר הם מוצאים פתרונות. (נכון, בהבדל אחד, להם נשאר כסף)

יציאה מחושך לאור או המתקת הפעילות העסקית בעסקים קטנים היא אפשרית, צריך לעשות רק דבר אחד נכון בייסוד לקחת עזרה לניהול ולטיפול בעסק, כן, בדיוק כמו ילד חולה הנזקק לרופא ותרופה לריפויו. החוכמה בעסקים היא לדעת לשכור את האנשים המתאימים "בדיוק כמו הגדולים" המרופדים ביועצים בעלי השם, בעורכי הדין בעלי השם וברואי החשבון בעלי השם .עסק חפץ חיים הוא עסק שבעליו יודע להיעזר בגורמי חוץ ולא חושב כי הוא יכול לעשות הכול! גם להיות מוטרד מהחיים העסקיים וגם לטפל בהיבטים החיוניים

כך לך יועץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן