צריך שתיים לטנגו

צריך שתיים לטנגו

צריך 2 לטנגו

בתקופה האחרונה אני נאלץ לכתוב הרבה מאד בנושא מערכת היחסים בין רואה החשבון או יועץ המס לבין הלקוח בעל העסק/מנכ"ל החברה ושאר תפקידי הניהול בארגון.

התחושה העולה מסך כל הפגישות שאני מנהל כ יועץ עסקי עם בעלי עסקים שהם לא מבינים את פשר מערכת היחסים בין רואה החשבון ללקוח ובטח מה צריך לצפות בעל העסק מרואה החשבון במהלך עבודתם.

הלקוח, לוקח לתשומת ליבו כי הנהלת החשבונות החיצונית שלו צריכה לייעץ לו ולהתריע בפניו את כל מה שקורה בעסק בטח בנושא הנהלת חשבונות אבל החמור מכך גם את הנושאים העסקיים גרידא של העסק. הלקוח מצפה כי רואה החשבון יעמוד על המשמרת בכל מה שקורה בעסק דבר שלעולם לא יוכל לעשות זאת כי במקרה הטוב הנהלת החשבונות מקבלת את החומר החשבונאי מהעסק בסוף חודש ואולי עובדת על הניירת להכנסה למחשב ובמקרה הגרוע הניירת מוכנסת למחשב 6 חודשים לאחר החודש השוטף.

בשום מקרה מנהל החשבונות לא יכול להנחות את בעל העסק כפי שבעל העסק מצפה ממנו, ואני יכול להגיד לכם שהרבה מקרים שאני נקלע אליהם בעסקים שהם מגיעים רגל לפני התרסקות:

דוגמה: רואה החשבון מבין שהוא צריך לשל מקדמות בסכום מסוים, להוציא משכורות בגבהים שונים כל זאת רק בשביל לא לשלם מס הכנסה בסוף שנה אבל מהצד השני לבעל העסק אין לשלם את הסכומים האלה והוא נאלץ לשלם כספים שאין לו, או לעשות פריסות תשלומים במס הכנסה, מס הכנסה ניכויים וביטוח לאומי או לקחת הלוואות בריביות בשביל לשלם מוסדות.

וזאת רק דוגמה קטנה

אני יכול לספר לכם שנתקלתי עם עסק אשר היה עוסק מורשה ובתחילת שנת מס עלו ההכנסות אצלו במאות אחוזים (עם רווח גדול) למעשה איך שהלקוח קיבל את הפרויקט הזה הוא היה חייב לעבור מועסק מורשה לחברה בע"מ וזאת על מנת לא לשלם מס וביטוח לאומי שיחושב לפי הכנסת יחיד ולא לפי הכנסה של חברה שיש בה יתרונות גדולים לחברה מתפתחת. בסופו של יום בסוף שנה שנקרא הלקוח לרשום את התשלומים למוסדות הוא איבד את כל עסקו.

לאנשים אין את הידע בתחום הנהלת החשבונות מה טוב ומה רע לעסק שלהם 

מאחר והם פוחדים כל כך ממס הכנסה אז הם מדחיקים את את הפגישה או הטלפון עם רואה החשבון ובסוף השנה הם מקבלים את ה"בום"

בואו נגדיר את תפקידו של רואה החשבון והנהלת החשבונות ראה הגדרת תפקיד של רואה חשבון

  1. מי שעובד עם הנהלת חשבונות חיצונית אזי מעביר את החומר החשבונאי לרואה החשבון והוא מכניס, מקטלג, מצרף, עושה את המשכורות, מדווח למוסדות.
  2. חובתו של רואה החשבון להגיש לבעל העסק לאחר תשלום המע"מ את הדוח העסקי של חודש או חודשיים שהעסק עבר.
  3. חובתו של העסק לקרוא את הדוחות ולקבל החלטות, אם לא יודע לעשות זאת לבד עדיף שייקח לו ייעוץ עסקי שביחד אתו יקדם את העסק בהתאם לדוחות הכספיים
  4. עסקים קורסים בגלל שלא קראו דוחות חודשים רבים טרם הקריסה.
  5. רואה חשבון מתמחה במיסים, בשומות, בניהול מערכת הנהלת חשבונות, בתכנוני מס חוקיים, ובכל מה שקשור בתפקוד הנהלת החשבונות בעסק ונכונות הספרים ובעריכת דוחות שנתיים.

קראו עוד: איך נציל את העסק שלנו

רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי, הוא יכול? אבל זה כבר דורש ממנו זמן אחר, סובלנות ואחריות כלפי לקוח.

לפיכך בעלי עסקים ומנהלי חברות לא יכולים לתלות את האשמה בכישלון העסק שלהם ברואי החשבון או במנהלי החשבונות, הם אלה שמנהלים את העסק ובמקסימום לוקחים להם יועץ עסקי שיתמוך אותם ויובילו שניהם ביחד את העסק.

 

קראו עוד מאמרים בתחום התנהלות בעסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן