צריך לשלם מס או לא

צריך לשלם מס או לא

צריך או לא צריך לשלם מס
זה לא סוד, כולם יודעים, גם מס הכנסה יודע, שיש עסקים או בעלי מקצועות חופשיים שלא "נהנים" לשלם ל"שלטון" מיסים.
האי רצון לשלם מיסים לא נובע רק מכעס על השלטון, על השחיתות הציבורית, על הכספים שהולכים למגזרים מסוימים ועוד כהנה וכהנה סיבות מסיבות שונות, אבל "בנינו" יש עסקים כאלה:
1. עסקים שמרוויחים כסף ולא רוצים לשלם מס או מע"מ.
2. עסקים שבקושי יש להם הוצאות (תשומות) יוצא להם לשלם מע"מ גבוה ואני אסביר: קחו לדוגמה חברה לכוח אדם, החברה מעסיקה 100 עובדים, ומוציאה חשבוניות מס ל-100 לקוחות, החשבוניות הם בסכום מלא ולכן המע"מ הוא גבוהה, ומהצד השני הם לא יכולים לקזז מע"מ על ההוצאה מאחר ועל משכורות אין מע"מ. מע"מ ניתן לקזז על שירותים או מוצרים.
3. עסקים עם קשיים תזרימיים שתשלום המע"מ רק מכביד עליהם,
4. עסקים (עוסק מורשה) שהמקדמות מס הכנסה או ביטוח לאומי מכבידים עליהם ועל תזרים המזומנים שלהם.
5. עסקים שמפסידים כסף.
6. הגרוע מכל שעסקים חוסכים גם בביטוחים, בביטוחי עובדים, בתשלומי הפנסיה, ולא מבינים את הנזק שהם מביאים על עצמם בעסק ובאופן אישי.

עסקים וחברות כפי שציינתי כאן "לא מנהלים נכון את העסק שלהם"
עסקים שמנוהלים נכון יכולים לשלם את כל המיסוי על הכנסתם.
עסקים שלא מרוויחים כסף עדיף שיפנו ליועץ עסקי.

אי ניהול לפי הספר גורם יותר נזק לעסק מאשר החיסכון במס!

מדוע אנחנו טועים שאנו חושבים ברמה של ה"פחד מהמס"

א. אנו נמצאים בתקופה עסקית קשה ובלתי יציבה
ב. השפע מצוי בכל פינה, התחרות מאלצת להוריד מחירים ולהתייעל, פתיחת השוק הגלובלי לכל דכפין, אתרי הקניות בעולם, השמיים הפתוחים המחזירים את הטסים עם מזוודות מלאות של מוצרי מותגים, הרגולציה, הקטגוריות שמתחלפות, הטכנולוגיה, בקיצור לנהל עסק "זה לא משחק ילדים"
ג. עסקים, מטיבם רוצים לגדול להתפתח והכי חשוב להרוויח.
ד. עסקים נזקקים למימון במצב של ירידה במכירות או התפתחות עסקית פוטנציאלית.
ה. עסקים חייבים להיות הרבה יותר זהירים, הרבה יותר מפוכחים, וההתנהלות העסקית שלהם חייבת להיות שקופה ונכונה.

קראו עוד: איך לא תפסידו מפרסום במרששת

ולכן:

על מנת שנוכל להתמודד עם כל הפרמטרים שהזכרתי הנתונים שלנו חייבים להיות נכונים ומשקפים את המציאות האמתית של העסק.

אנו צריכים לזכור שהיום כל המערכת הבנקאית, הממשלתית, העסקית מחוברת במאגרי מיידע משותפים וכאשר אנו מגישים בקשה להלוואה, מבקשים מהבנק לעמוד בחריגה זמנית (כמובן מי שמנהל תזרים מזומנים נכון) יש מגוון פרמטרים שהבנק שוקל (היום הבנקים פועלים ברובם ע"פ נתונים שהמחשב פולט, הווה אומר הלקוח מדורג לפי רמות) וכאשר אנחנו לא משקפים את הפעילות האמתית של העסק אז הדירוג שלנו יורד, למה? כי הבנק בוחן אותנו גם ע"פ המחזור הכספי שלנו, ואם אנחנו מדווחים לשלטונות על חלק מהמחזור אז אנו מפקידים בבנק את אותו חלק שאנו מדווחים עליו (שהרי אם לא כן אז הרי זה ברור ששלטונות המס בביקורת הכי פשוטה יעלו על הפער) ואף אחד מאתנו לא רוצה לקבל "פסילת ספרים" שהתוצאה של מהלך כזה שהעסק ישלם כפול ומכופל אם היה עובד לפי הספר.

בעולם העסקים החדש אנו נבנים על "הקרדיט" שלנו, הווה אומר "תעודת הזהות הבנקאית שלנו" (בדיוק כמו המערכות העובדות באותה שיטה עד היום בארצות הברית.) לפי "תעודת זהות זו" הבנק מתנהל מולנו, חברות הליסינג מתייחסות אלינו, חברות כרטיסי האשראי נענות או שלא נענות לבקשותינו וכמובן כל תחום המימון החוץ בנקאי צמוד לתעודת הזהות הפיננסית שלנו.

מאחר ומקורות המימון (מעבר לרצון שלהם להבטיח כמה שיותר את מתן ההלוואות והמימון אלינו) הם עסקים לכל דבר ועניין, הם רוצים להרוויח כמה שיותר ולקחת מאתנו כמה שיותר עמלות וריביות (ולא רק הבנקים זה גם חברות הליסינג, חברות כרטיסי האשראי והמימון החוץ בנקאי) (אני בכוונה לא מזכיר שוק אפור כי עסק שמלווה בשוק אפור, המלצה מקצועית שלי "סגרו את העסק") ואם אנחנו מראים להם מחזורים שלא משקפים נאמנה את העסק "אנחנו בעלי העסקים המפסידים הגדולים ביותר) וחבל!

מניסיון רב שנים אני יכול לקבוע "מי שעובד נכון" מי שמנהל את עסקו במקצועיות ובשקיפות "מוטב שיציג את כל ההכנסות של העסק"

לא צריך לפחד לעבוד שקוף!
השאלה אם אנו עובדים במסגרת הנכונה
השאלה האם אנו מתייעצים אם יועץ עסקי מדי פעם בפעם
האם אנחנו עובדים תחת המסגרת של "עוסק מורשה" שבו אנו משלמים מס מקסימלי (תלוי בגודל הרווח) וביטוח לאומי ומס בריאות מקסימלי (גם כן תלוי בגובה ההכנסה( בביטוח לאומי יש תקרה של מס)

או אנו מתאימים יותר לעבוד במסגרת של "חברה" ששם מס החברות עומד היום (חודש ינואר 2018) על 22% ומאחר ואנו נמצאים לפני שנת בחירות יש כבר רינונים כי מס החברות גם הוא הולך לרדת, בדרך כלל אני מאד ממליץ לעבוד תחת המסגרת של "חברה" הרבה עסקים שאני פוגש די נבהלים מהמילה "חברה" אני יכול לציין שלא אחת נתקלתי ברואי חשבון שפשוט מפחידים את הלקוחות שלהם לא לעבוד במסגרת חברה (מהסיבות שלהם (זה לא הכלל וזה לא גורף) אבל זה קיים.

בחברה הבעלים יכולים למשוך משכורת ולשלם את המס כשכירים, חברה הינה בערבון מוגבל ולפי המצב העסקי חשוב מאד להגן על הבעלים מכל בחינה אפשרית (כמובן אם התנהלו נכון ולא הזיקו לחברה בזדון) חברה מגישה מאזן ויש פרמטרים רבים לטובת העסק בסוף השנה בעת שמגישים את המאזן.

כל בעל עסק שיסתכל על עסקו מול המראה וישאל את השאלה האם אני מרמה את הממסד או שבמאזן הסופי אני מרמה ופוגע בעסק שלי ובעצמי.

אני במאמר זה לא רוצה להיות השוטר של מדינת ישראל, זה לא תפקידי, תפקידי לתמוך בעסקים וחברות, כאלה שקמים כאלה שקיימים וכאלה שנמצאים ב"צרות" ורוצים להתאפס.

אני יודע שעסקים שלא פעלו בשקיפות מלאה יהיה להם קשה לשנות ולו ב-קצת את ההרגלים שלהם, זה לא מהיום למחר, זה תלוי הרבה מאד פרמטרים אבל בהחלט ניתן להגיע לשקיפות מלאה בתהליך מלווה על מנת להמשיך לשרוד ולהתפתח בעסק.

תוכלו לקרוא מאמרים נוספים בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן