מתי אומרים עד כאן בעסקים

צריך להגיד סטופ…

לא חשוב מה כותבים עיתוני הכלכלה, לא חשוב מה קורה במשחק הקלפים בבורסה, לא חשוב מה משדרים לנו הפרסומות בטלוויזיה, הכול ביחד זו אחיזת עיניים  ענקית אינטרסנטית וחוצפנית "ענקית" לציבור הרחב והיקר במדינת ישראל.

ציבור השכירים, בעלי המקצועות החופשיים, עסקים, חברות, ארגונים, מוסדות….כולם אוכלים "חרה" חיים "בנדמה לי" חיים על האוברדרפט.. המיתון כבר כאן…אבל הקברניטים מטאטאים אותו עדיין מתחת לשטיח….אבל הוא כבר כאן…זו עובדה….האזרחים קורסים, זוגות צעירים חוזרים לגור אצל ההורים, זוגות צעירים קורעים תחת הנטל…וכך מתחיל המשא האישי של הזוגות הצעירים לקראת הפירוד והגירושין….כי לחיות זה לא קשהזה פשוט בלתי אפשרי…הכסף לא מספיק לרכוש את הדברים הבסיסיים….ואז מלמדים את אותם זוגות צעירים כול בוגרי מכללות הקאוצינג למיניהם…שאפשר לעשות "אוקוס פוקוס" ולחסוך…..אבל ממה לחסוך….אז יושבים בחושך, לא מחממים מים חמים, לא הולכים להצגות, לא יוצאים למסעדות. מטילים בקניונים בלי לקנות….ועדיין הפרנסה והמצוקה רק תופחת וגודלת….די.. תבינו…מי שיש לו כסף חי ומי שאין לו…לא קיים…ולעסקים המסכנים הקורסים תחת נטל המיסים, העלויות, התחרות, השפע, ה-"פחות לקוחות" (אלה שכתבתי עליהם קודם שנאלצים "לא לקנות") התשלומים הארנונות, המס שלטים, הסוציאליות של העובדים…..כאשר הם עצמם לא יכולים לעלות מחירים רק להוריד בשביל לשרוד…לאחוז כבר בעשבים ולא בגזעים לפני הנפילה לבור…. ואז המדינה מציעה לעסקים מימון (תעזבו שעד קבלת המימון הנשמה יוצאת לעסקים ולא תמיד הם יודעים מי המממן) אז נכון שהעסקים מאד ישמחו לקבל את הכסף….אבל הכסף הזה יהווה "פלסטר" בלבד…ויכניס את בעלי העסקים עוד יותר עמוק ל"בור"….

אנו חייבים להיות יותר פקחים מהמנהיגות שלנו המנסה לטייח את האמת המרה של רוב אזרחי המדינה ובעלי העסקים בה…אנו חייבים לעצור את העגלה הזאת ולא לנפח אותה יותר….תבינו…אין לאן ללכת….השוק רווי…אנחנו לא יותר אזרחים, השוק שלנו לא פתוח לשכנינו….אנחנו מדינה קטנה המתנהלת בתוך עצמנו….על רחוב אחד בראשון לציון יש למעלה מ-10 סופרמרקטים ענקיים….צריך להרים ידיים ולהתכווץ…כן, צריך לחפור עמוק בבור ההוצאות בעסקים קיימים, ואם לא די בזה…לסגור….אני יודע זה כואב…אבל זה מצב אל חזור….בעלי העסקים חייבים להפנים זאת…ואותם זוגות צעירים או בכלל אזרחים עם ילדים, מבוגרים וקשישים…חייבים "לוותר" על הרבה דברים….כי אין לנו בריריה…..כלי התקשורת והמדינה לא אומרת לנו את האמת…קחו אחריות למצבכם ואל תגלגלו אתכם ואת משפחותיכם למטה לתהום…..תהיו מציאותיים…נטרלו אגו….הבנק דורש החזר…תגידו לו "אין לי" תגיעו אתו להסדר פריסה ארוך טווח….תפרסו יותר את המשכנתא…..הקטינו את החובות שלכם בחלוקה יותר ארוכה….אל תפחדו….אל תרעו…לא רק אצלכם המצב "רע" הוא אצל מרביתנו….איזה ברירה תהיה לבנק….עדיף לו לקבל כסף לאט מאשר בכלל לא….אל תפחדו להיות יצירתיים, עזבו מוסכמות קודמות כול עוד אתם עושים אותם במסגרת החוק…..ואתם בעלי העסקים…חשבו על הדברים…תבינו שאת הגלגל המציאו פעם אחת………..

עם כול הצער והכאב….אנו רוצים להמשיך על מנת להתקיים- על מנת להמשיך ולשלם……התשלומים שלנו יהיו יותר קשים אבל ישולמו…..ייקח לנו מספר חודשים עד שנתאים את המציאות החדשה, דהיינו התאמת ההכנסות לתזרים  החדש. המוקטן יותר…חשוב לנו להגיד לכם כי ב-10 חודשים האחרונים הכנסנו את ידינו לכיסנו על מנת לתמוך בעסק…אבל אנו רואים שזו מגמה וזה מחייב שינוי…..

נקווה לטוב אבל נכין את פעילותינו לרע….

תודה על ההבנה-דורון עמית יועץ עסקי-יועץ שיווק

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום






מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום






דילוג לתוכן