פתיחת עסק

פתיחת עסק

אצל רבים החלום על פתיחת עסק שריר וקיים וללא ספק ניתן רק לפנטז על ההנאה שבדבר על תחושת העצמאות והפרנסה המכובדת ללא תלות במעסיק. את החלום הזה יש לאפשר לכל מי שרוצה, אבל יש גם חלק נוסף למשוואה והיא הסיכונים הרבים שכל מי שמתכוון לפתוח עסק נוטל. הסיכונים הללו קיימים ובשם האחריות צריך לדבר גם עליהם, אבל כן חשוב להוסיף את הכלים לניהול נכון של הסיכונים הללו.

הסיכון הראשון הוא הייחוד של העסק. מה שצריך לעשות לפני הכל זה מחקר צרכני אצל המתחרים האחרים ובשוק בכלל. סקרי השוק והבדיקות המקדימות מגלות לנו בדיוק מהו המוצר שאותו אנו רוצים לשווק, או אלו שירותים אנו רוצים להציע לאחרים. בנוסף, יש לבדוק באמת ובתמים מהו הייחוד של המוצר שלנו על פני המוצרים המקבילי ואיך ניתן לפתות את האנשים לרכוש דווקא אותו. בנוסף, צריך לדעת מיהו קהל היעד. האוכלוסייה הרחבה מאוד מגוונת ואנו נדרשים להבין למי אנו פונים, שכן באמצעות המיקוד הנ"ל, נכל גם לדעת באלו כלים שיווקיים נוכל להביא את המוצר לפתחיהם.

הסיכון השני הוא סט הכלים המקצועיים שאנחנו צריכים כדי לנהל ולהריץ עסק חדש. למי שיש את כל מה שצריך כדי לעשות כן, מה טוב. למי שאין את הכלים הללו, אפשר ללכת וללמוד את רזי הניהול או את ההתמקדות במוצר הספציפי. לחילופין, ניתן לשכור את שירותיו של יועץ עסקי מוכשר שייתן את כל הכלים באופן חיצוני וביחד איתנו יבנה את התכנית העסקית הכוללת והמלאה.

רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי

סיכון שאי אפשר להתעלם ממנו הוא זה הכלכלי. מי שחושב שבהתחלה הרווחים יהיו גבוהים ורבים טועה ובגדול. הרווחים בהתחלה יהיו מינימאליים אם בכלל ולשם כך צריך לוודא שיש לנו גיבוי כלכלי רחב ככל הניתן כדי לאפשר לעסק להמשיך ולרוץ קדימה ולנו ליהנות מאורח חיים ראוי בזמן הזה.

לבסוף, חשוב להכיר את עצמנו. אמנם לא מדובר על סיכון שאנחנו לוקחים, אבל אם רוצים לשמור על עסק כמו שצריך, כדאי להיות מודעים באופן מלא למהלכים שנבצע לאורך הזמן.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן