פתיחת עסק

פתיחת עסק

אצל רבים החלום על פתיחת עסק שריר וקיים וללא ספק ניתן רק לפנטז על ההנאה שבדבר על תחושת העצמאות והפרנסה המכובדת ללא תלות במעסיק. את החלום הזה יש לאפשר לכל מי שרוצה, אבל יש גם חלק נוסף למשוואה והיא הסיכונים הרבים שכל מי שמתכוון לפתוח עסק נוטל. הסיכונים הללו קיימים ובשם האחריות צריך לדבר גם עליהם, אבל כן חשוב להוסיף את הכלים לניהול נכון של הסיכונים הללו.

הסיכון הראשון הוא הייחוד של העסק. מה שצריך לעשות לפני הכל זה מחקר צרכני אצל המתחרים האחרים ובשוק בכלל. סקרי השוק והבדיקות המקדימות מגלות לנו בדיוק מהו המוצר שאותו אנו רוצים לשווק, או אלו שירותים אנו רוצים להציע לאחרים. בנוסף, יש לבדוק באמת ובתמים מהו הייחוד של המוצר שלנו על פני המוצרים המקבילי ואיך ניתן לפתות את האנשים לרכוש דווקא אותו. בנוסף, צריך לדעת מיהו קהל היעד. האוכלוסייה הרחבה מאוד מגוונת ואנו נדרשים להבין למי אנו פונים, שכן באמצעות המיקוד הנ"ל, נכל גם לדעת באלו כלים שיווקיים נוכל להביא את המוצר לפתחיהם.

הסיכון השני הוא סט הכלים המקצועיים שאנחנו צריכים כדי לנהל ולהריץ עסק חדש. למי שיש את כל מה שצריך כדי לעשות כן, מה טוב. למי שאין את הכלים הללו, אפשר ללכת וללמוד את רזי הניהול או את ההתמקדות במוצר הספציפי. לחילופין, ניתן לשכור את שירותיו של יועץ עסקי מוכשר שייתן את כל הכלים באופן חיצוני וביחד איתנו יבנה את התכנית העסקית הכוללת והמלאה.

רואה חשבון הוא לא יועץ עסקי

סיכון שאי אפשר להתעלם ממנו הוא זה הכלכלי. מי שחושב שבהתחלה הרווחים יהיו גבוהים ורבים טועה ובגדול. הרווחים בהתחלה יהיו מינימאליים אם בכלל ולשם כך צריך לוודא שיש לנו גיבוי כלכלי רחב ככל הניתן כדי לאפשר לעסק להמשיך ולרוץ קדימה ולנו ליהנות מאורח חיים ראוי בזמן הזה.

לבסוף, חשוב להכיר את עצמנו. אמנם לא מדובר על סיכון שאנחנו לוקחים, אבל אם רוצים לשמור על עסק כמו שצריך, כדאי להיות מודעים באופן מלא למהלכים שנבצע לאורך הזמן.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן