פתיחת עסק יזמות ומוטיבציה

פתיחת עסק יזמות ומוטיבציה

בואו נתעסק קצת ביזמות, בשיווק, נחפש יחד רעיונות מה אפשר לעשות או ליזום בתחום האישי, אני לא כותב כאן יזמות בהשקעות בבורסה או במפעלים ענקיים או בחברות שיווק גדולות, אני רוצה להתייחס במאמר זה בעסקים קטנים, במיזמים קטנים של גברים ונשים, בדברים לא מחייבים, המתאימים לתקציבים קטנים, וגם לשינוי עיסוק של חלק מכם.

חשבתי למשל על הסבה של נשים ששמשו כמזכירות, שהביאו תה או קפה לבוס, שעבדו מ-8 בבוקר עד 5 אחה"צ, ונסעו עוד שעתיים לעבודה או ממנה, לעשות קורס של טיפוח ציפורניים, מה שפעם קראו לזה (מניקור פדיקור) ישכרו מקום בשכונתם, ישפצו אותו בלבן, יתאימו לו ריהוט, בעיקר בלבן, יצפו חלק מקירותיו במראות, ישימו אלמנטים של כתמי צבעים כאן ושם, יציידו את המקום במוצרי איפור, יערמו ארון לבן עם מגבות לבנות נקיות וצחורות, ויתחילו לקבל לקוחות. בטוח שמה שירוויחו זה יהיה הרבה יותר ממה שהם מרוויחות כפקידות או מזכירות.  

עוד דבר שיכול לעניין, זה כול נושא ה-רטרו, מוצרים ושירותים שידענו פעם, והרבה מהדור של היום לא מכיר אותו או שלא שמע עליו, לדוגמא פעם היה "סיפולוקס" זה שעושה סודה היום קוראים לזה "סודה סטריים" זה מבחינתי דוגמא למה שאני מתכוון בנושא ה"רטרו". זכרו אני מדבר על עסקים קטנים הנמצאים בשכונות מגורים ולא דווקא במרכזי ערים שם ההוצאות הרבה יותר גבוהות, ובכלל, היום המיקום כבר לא משנה, שיש את הפייסבוק, או גוגל, או לקוחות הממליצים מפה לאוזן, המיקום לא יוצר את העניין.

דוגמאות נוספות, הרבה מאד יבואנים בכול מיני תחומים, כלי ביית, מתנות, סדקית, מביאים לישראל פטנטים חדשים, כאלה שמאד מעניינים, דמיינו לעצמכם חנות קטנה ומטריפה של כלי ואביזרי מטבח בשלל צבעים מקשטת חנות קטנה ויוצרת עניין אצל כול עובר ושב, אצל כול אם ואב שמטיילים בשכונה, או הולכים לסופר השכונתי, משהו כזה שלא דורש הוצאות רבות, או מלאי גבוהה, חנות שתתתן לבעליה הכנסה יפה למחייה ורוויה.

בכלל, היום, כאשר נבנות כול כך הרבה שכונות חדשות, ששטחי אדמה הופכים להיות לבתים רבי קומות מהם נשפכים נשים גברים וטף, הופכת להיות השכונה כמרכז עניינים ולא רק חדר שינה, מרכז עניינים שאפילו עסק קטן בתחום השיווק יכול להיות מרכז משיכה.

ועוד לא דיברתי על מיזמים של בעלי מקצוע "סנדלר" כן, "סנדלר" רבים מכם תצחקו "אבל גם על גנן בגן הילדים קיבלתם בפליאה" אז אני אומר סנדלר, אבל לא סנדלר של פעם, מלא ברפש ולכלוך, סנדלר בסטייל שיהיה כיף להביא את הנעליים או הסנדלים לתיקון, ולא רק ז, סנדלר כזה יכול למכור מוצרים, נעליים מיוחדות "סדרת קרוקס" וכול מיני מוצרים נושקים. אתם חושבים שזה לא יעבוד. אתם טועים, אם נראות נכונה ותוכנית שיווק מתאימה זה יעבוד בעבוע יעבוד.

זכרו, הרבה יותר קל לפתוח עסקים בשכונות חדשות, זכרו שקל מאד להביא את דבר העסק שלכם אליהם וכול בניין הוא כמו רחוב שלם שעובר במרכז העיר.

האמת שיש לי עוד המון רעיונות לעשות עסקים, או איך לדחוף עסקים להצלחה ושגשוג, זה הכול תלוי בכם אם תרצו להקשיב לי.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן