פתיחת עסק חדש

פתיחת עסק חדש!
האם היום סוף שנת 2013 יש מקום לפתוח ולהקים עסקים חדשים?
האם לאחר שאנו שומעים את הנתונים המגיעים אלינו מכול מגזר עסקי המתלונן על ירידה במכירות, עלייה בהוצאות, עליית הוצאות שכר, ובכלל תחרות פרעית שלא מותירה רווח לעסקים וחברות, אכן יש מקום לפתוח עוד עסק!
האם זה בכלל רציונאלי לחשוב על עסקים חדשים, הרי המון נסגרים, תסתובבו ברחבי הערים וראו כמה חנויות ומשרדים יש להשכרה פנויים.

ובכן, האמת, כ יועץ עסקי, אין תשובה ברורה, חלקה, עם מענה מדויק. עסקים זה סיכון סיכוי, ניסיון ותהייה.

כ מי שנותן ייעוץ עסקי  שמתי לי למטרה בחודשים האחרונים להסתובב בחנויות הספרים ולמצוא ספרים כאלה ואחרים של כותבים ישראליים וכותבים מחו"ל בדרך המומלצת לפתיחת עסקים. האמת! לא נפלתי ממרום גובהי, לא התחדש לי שום דבר, רק הבנתי כי עדיין הכתיבה בספרים "הנכונה" לכשלעצמה, אבל נדושה, לא מחדשת, לא מייצרת איזה שהוא טריגר חדש בניהול עסקים המוביל להצלחה.

בסך הכול הכללי כול הנאמר שם הוא כול מה שנאמר על ידי יועצים עסקיים או רואי חשבון כאלה ואחרים! שום חידוש, שום ריגוש! שום דבר אשר יכול לתת לבעלי עסקים מזור להתפתחות עסקם או לבעלי מיזמים כאלה ואחרים כלים אופרטיביים ולא תאורטיים כיצד פותחים עסקים או משמרים עסקים וחברות.

המסקנה העולה היא שבמידה ורוצים להקים מיזם חדש, עסק חדש, צריך אומנם לפעול על פי הספר מבחינת ארגון ותהליך פתיחת העסק הן מבחינה חשבונאית, הן מבחינת מבנה הארגון, הן מבחינת מיקום, פרסום, שיווק, תכנית עסקית, מימון וכול השאר. אבל יותר מזה "חייבים לבוא לעסק עם דמיון ויצירתיות שונה" "אחרת" .

ישנם פעמים שאני לא מקבל עבודה מלקוחות אשר פונים אלי ובגלל סיבה כזאת או אחרת לא ממשיכים את המסע ומתן, ואני אומר לעצמי "איזה פספוס החברה האלה מפספסים" אם הם רק היו מבינים מה הם צריכים בעסק שלהם, אם הם רק היו מטמיעים כי לעסק חדש למיזם חדש או לעסק קיים דרוש כוח אנרגטי "ענק" בכדי להזיז אותו קדימה כמה יותר שאפשר, אנשים אלה מתייחסים לתפקיד יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי "כאורטורייתה אשר יש לה אמירה, היא אומרת, היא מלווה וזהו! וזה ממש לא כך, תשאלו לקוחות של המשרד שלנו ותבינו "מה זה יועץ עסקי" המניע עסקים חברות מיזמים חדשים.

ניהול עסק

גלשתי קצת מהנושא ועדיין לא הזכרתי את תחום השיווק אבל אני אומר כן! לעסקים חדשים אני אומר כן! למיזמים חדשים, אני אומר כי כול מיזם או רעיון או עסק חדש או קיים "יכול להצליח" דווקא בגלל שכול כך הרבה "עסקים" שלא השכילו לשכור להם יועץ מקצועי נפלו, סגרו, והתרסקו, יש מקום לעסקים חדשים ועסקים קיימים ביחד עם מלווה לשבור קרח ולהצליח.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן