פתיחת עסקים בתקופה קשה

פתיחת עסקים בתקופה קשה

מה קורה בעסקים בתקופה הנוכחית?

סקירה קצרה לגבי מצב העסקים במדינת ישראל.

אז בעוד אנו מלקקים את הפצעים ההולכים ונפערים בעסקנו אנו מתבשרים כי חברת "אינטל" הענקית (שכול מדינה שמחה לארח אותה במדינתה) משלמת למדינה מס הכנסה משהו בשיעור של 0 % זה כאשר משקללים את כול ההטבות שהחברה מקבלת מקרנות ממשלתיות כאלה ואחרות. (אתם זוכרים כמה משלם מס העצמאי, ואתם בטח יודעים כמה משלמת מס חברה בישראל, ואלו רק המיסים הישירים. מה עם המיסים העקיפים שמשלם הציבור בישראל?) ורק כדוגמא חברות הענק "אפל" "וולט דיסני" "מקדונלד" משלמים סכום זהום שבין 20-30% במדינות שם הם פועלות… 

נוסיף לחגיגה הישראלית את מקבלי השכר הבלתי סביר כמו 4 מיליון שקל למנהל במרכז הבינתחומי בהרצליה, או ממוצע של עובד בחברת החשמל העומד על 30 אלף ₪ (כאשר המנהלים הבכירים זוכים לשכר של 80 אלף ₪ בממוצע) האם לא שמענו לפני זמן קצר כי תזרים המזומנים של חברת חשמל הינו שלילי עד כדי כך שהחברה דורשת מהממשלה להכניס יד לכיס משלם המיסים הישראלי ולתמוך את החברה. ומי שבכלל הגזים בשכר זה מנכ"ל כי"ל (חברה ציבורית) שהמנכ"ל המיובא שלה ירוויח מיליון דולר בשנה, וזה בלי האקסטרות…(מה יש לו בראש מחשב על)?..וכול זאת שהמשק הישראלי ברגרסיה. 

אז אם דיברנו על מיליארדים, ומיליונים שמרוויחים יחידי הסגולה בוא נראה מה קרה לעסקים שלנו או יותר נכון למשק שלנו בשנה האחרונה.

 אז כך. הצמיחה ברבעון האחרון של 2012 ירדה ל-2.5%, הצמיחה בסקטור העסקי ירדה ל-2.9% רמת החיים בישראל ירדה ב-7% מה שמצביע על מיתון זוחל במשק הישראלי. שהרי אם נצרף את הנתון של הירידה ביבוא סחורות לייצור ב11% ביחד עם ירידה ברמת החיים של .07% נבין שאין ייצור, אין רכישות של מוצרים ועל כך יעיד ענף החשמל שירד ב14% בשנת 2012 והרי מוצרי החשמל הלבנים הוא המדד הטוב ביותר לדעת את כוח הקנייה של הציבור הישראלי שמבחינה מספרית ירדה ב-14.1% (נתון גבוהה לכול הדעות)

 רוצים עוד מספרים? אז רכישות כלי רכב לנפש צנחו ב-24.4%, ההוצאה לריהוט ירדה ב-3% (ולא בגלל המבצעים באיקאה") אם נוסיף לזה את הירידה בייצוא נבין שהתל"ג שלנו צונח מטה ולא מתקרב אפילו לתחזיות האופטימיות של קברניטי המשק טרם הבחירות.

 אז מה עושים? הנתונים מדכאים, הקטבים בין העשירים לעניים נפער יותר, חוסר השוויון בין העסקים לעסקים הגדולים  הולך ומעמיק, בקיצור, הקפיטליזם שולט ומנצח את כול השיטות. ואילו אנו ציבור העסקים בישראל צריך להמשיך ולהתמודד עם העיריה על השלט הקטן שתלינו בכדי שיהיו לנו עוד לקוחות. אולי? 

אך אין מה להתייאש, למרות הכול, יש עוד המון מה לעשות, למרות כול המצב הנוראי והדרדור במשק העסקי והפרטי לרוב האוכלוסייה בישראל, עדיין יש תקווה, תקווה של עשייה, תקווה של יזמות עסקית, תקווה של זינוק בתחומים חדשים ורעיונות חדשים שאנשים ממציאים.

 כמו שאנו מכירים בטבע שלכול ואקום יש מה שממלא אותו כך זה בחיים ובעסקים בפרט, חייבים להיות אופטימיים, אם הראש מורם, לעבור משברים ואפילו לצמוח ממשברים, רק לעשות דברים נכון ולא לחזור על טעויות, למדו זאת מאנשים עם ניסיון. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן