פתיחת עסקים בתקופה קשה

פתיחת עסקים בתקופה קשה

מה קורה בעסקים בתקופה הנוכחית?

סקירה קצרה לגבי מצב העסקים במדינת ישראל.

אז בעוד אנו מלקקים את הפצעים ההולכים ונפערים בעסקנו אנו מתבשרים כי חברת "אינטל" הענקית (שכול מדינה שמחה לארח אותה במדינתה) משלמת למדינה מס הכנסה משהו בשיעור של 0 % זה כאשר משקללים את כול ההטבות שהחברה מקבלת מקרנות ממשלתיות כאלה ואחרות. (אתם זוכרים כמה משלם מס העצמאי, ואתם בטח יודעים כמה משלמת מס חברה בישראל, ואלו רק המיסים הישירים. מה עם המיסים העקיפים שמשלם הציבור בישראל?) ורק כדוגמא חברות הענק "אפל" "וולט דיסני" "מקדונלד" משלמים סכום זהום שבין 20-30% במדינות שם הם פועלות… 

נוסיף לחגיגה הישראלית את מקבלי השכר הבלתי סביר כמו 4 מיליון שקל למנהל במרכז הבינתחומי בהרצליה, או ממוצע של עובד בחברת החשמל העומד על 30 אלף ₪ (כאשר המנהלים הבכירים זוכים לשכר של 80 אלף ₪ בממוצע) האם לא שמענו לפני זמן קצר כי תזרים המזומנים של חברת חשמל הינו שלילי עד כדי כך שהחברה דורשת מהממשלה להכניס יד לכיס משלם המיסים הישראלי ולתמוך את החברה. ומי שבכלל הגזים בשכר זה מנכ"ל כי"ל (חברה ציבורית) שהמנכ"ל המיובא שלה ירוויח מיליון דולר בשנה, וזה בלי האקסטרות…(מה יש לו בראש מחשב על)?..וכול זאת שהמשק הישראלי ברגרסיה. 

אז אם דיברנו על מיליארדים, ומיליונים שמרוויחים יחידי הסגולה בוא נראה מה קרה לעסקים שלנו או יותר נכון למשק שלנו בשנה האחרונה.

 אז כך. הצמיחה ברבעון האחרון של 2012 ירדה ל-2.5%, הצמיחה בסקטור העסקי ירדה ל-2.9% רמת החיים בישראל ירדה ב-7% מה שמצביע על מיתון זוחל במשק הישראלי. שהרי אם נצרף את הנתון של הירידה ביבוא סחורות לייצור ב11% ביחד עם ירידה ברמת החיים של .07% נבין שאין ייצור, אין רכישות של מוצרים ועל כך יעיד ענף החשמל שירד ב14% בשנת 2012 והרי מוצרי החשמל הלבנים הוא המדד הטוב ביותר לדעת את כוח הקנייה של הציבור הישראלי שמבחינה מספרית ירדה ב-14.1% (נתון גבוהה לכול הדעות)

 רוצים עוד מספרים? אז רכישות כלי רכב לנפש צנחו ב-24.4%, ההוצאה לריהוט ירדה ב-3% (ולא בגלל המבצעים באיקאה") אם נוסיף לזה את הירידה בייצוא נבין שהתל"ג שלנו צונח מטה ולא מתקרב אפילו לתחזיות האופטימיות של קברניטי המשק טרם הבחירות.

 אז מה עושים? הנתונים מדכאים, הקטבים בין העשירים לעניים נפער יותר, חוסר השוויון בין העסקים לעסקים הגדולים  הולך ומעמיק, בקיצור, הקפיטליזם שולט ומנצח את כול השיטות. ואילו אנו ציבור העסקים בישראל צריך להמשיך ולהתמודד עם העיריה על השלט הקטן שתלינו בכדי שיהיו לנו עוד לקוחות. אולי? 

אך אין מה להתייאש, למרות הכול, יש עוד המון מה לעשות, למרות כול המצב הנוראי והדרדור במשק העסקי והפרטי לרוב האוכלוסייה בישראל, עדיין יש תקווה, תקווה של עשייה, תקווה של יזמות עסקית, תקווה של זינוק בתחומים חדשים ורעיונות חדשים שאנשים ממציאים.

 כמו שאנו מכירים בטבע שלכול ואקום יש מה שממלא אותו כך זה בחיים ובעסקים בפרט, חייבים להיות אופטימיים, אם הראש מורם, לעבור משברים ואפילו לצמוח ממשברים, רק לעשות דברים נכון ולא לחזור על טעויות, למדו זאת מאנשים עם ניסיון. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן