איפה ואיפה בין עסקים גדולים לקטנים

איפה ואיפה בין עסקים גדולים לקטנים

מה אתם העסקים הקטנים שונים מהעסקים הגדולים?

מה אתם העסקים הקטנים שונים מהעסקים של הטיקונים הגדולים?

למה לעסקים הקטנים אין אפשרות לעשות תספורות על מנת להציל את העסקים שלהם כמו העסקים הגדולים והטיקונים שיכולים לעשות תספורות ולהמשיך ולחפש להציל את עסקם.

למה קל לשופטים הכלכליים בישראל דוגמת כבוד השופטת אלשיך לאשר הסדרים של תספורות מיליארדים ומצד שני לפרק חברה או עסק בקלות בלתי נסבלת?

מה שונה פשיטת רגל של האחד לפשיטת הרגל של השני?

לכול השאלות הללו יש רק תשובה אחת. "עדיין לא למדו בישראל ליישם את יסודות כלכלת השוק האמיתי"?

עדיין המערכת בישראל מיושנת ופרימיטיבית בדעה הרווחת שעסק שכשל או עסק שעומד בפני סכנה של חדלות פירעון האשמה רובצת כולה על הבעלים או המנהלים של העסק.

עדיין לא למדו במדינת ישראל את המציאות החדשה הנובעת מהיקפי האשראי הגבוהים שניתנו לעסקים מעבר לפרופורציות של צריכתם, כאשר הצריכה כוונה בעסקים גדולים רובה ככולה להשקעות כושלות במיזמי פנים ובעיקר מיזמים בחול.(רק לאחרונה ראינו את שני הטיקונים מר יצחק תשובה ומר נוחי דנקנר מורידים לטמיון שניים וחצי מיליארד בעסקה הכושלת בלאס ווגאס)

עדיין לא הבינו במדינת ישראל שהדרך מחזרת הציק הראשון לעסק ועד להפיכתו לחשבון מוגבל קצר עד קצר מאד ולא מאפשרת לעסק לנסות ולרפא את תחלואיו, או להתמודד עם האווירה העסקית הכללית של תחום עסקיו.

עדיין לא הבינו שלא כמו התספורות של אחד הטיקונים שקרנות הפנסיה והבנקים העמידו לרשותו מיליארדים של שקלים בשביל לרכוש חברת תקשורת אחת, מימנה חברה אחרת של אותו טיקון שבסופה נגמרה בתספורת ראויה תוך שהיא מאפשרת לנהל משא ומתן על מכירת העסק השני שלו באין מפריע ובפומביות מתוקשרת מאין כמוה, ומהצד השני אותו עסק או חברה קטנה ובינונית הנאלצת להתמודד מול הנושים שלה תוך שכול רכושה נלקח ממנה גם ברמה העסקית וגם ברמה האישית ועוד היא הופכת לבשר לתותחים בפני טורפי החברות הנרכשים בנזיד עדשים עם ברכתו של בית המשפט תוך המטרה הסוציאלית הנעלה של שמירת מקומות העבודה. על בעלי העסק או מנהלי החברה שכחו.

יש כמה סנוניות של הבנה בתחום האכיפה ובאכסניות של פושטי הרגל (קרי כונס הנכסים הרשמי) שמקלות על אותם בעלי עסקים שפשיטת הרגל שלהם הייתה בלתי נמנעת כתוצאה מהמציאות העסקית (וזה לא שאני בא כאן להגן על פושטי הרגל באופן גורף, יכול להיות שעשו טעויות כאלה ואחרות עד שהבינו את המציאות הכלכלית וכוחות השוק החדשים בדיוק כמו שלוקח לשלטון ולמוסדות המדינה להבין ולהפנים כי המציאות הכלכלית והעסקית השתנתה) אבל זה עדיין רחוק מהפעולות שצריכות להיעשות בתחום הטרום פשיטת רגל וקריסת העסקים.

כן, אני יודע, יגידו לי, כן עושים. השאלה מה עושים: מפנים לקרנות מימון לעסקים בערבות מדינה (האם הפתרון הוא כספי-האם כסף זה ילך לפיתוח העסק או יכוון ישר למילוי חורי תזרים המזומנים?) הרי ברור שהוא ילך ברובו  למילוי החורים בתזרים המזומנים-ואז מה-עוד פעם יעמוד העסק או החברה בפני אותה שוקת שבורה. ההפך, הבעיה הגדולה ביותר להישרדותם של חברות היא דווקא אותם הלוואות שהורסות את העסק, מבטלות את הרווח החשבונאי של העסק, ובסופו של יום הופכים את תזרים המזומנים לשלילי ומסוכן. זה לא פתרון, זה כדור אקמול.

המדיניות של הבנקים, האשראי החוץ בנקאי, כרטיסי האשראי שניתנו בעשור האחרון רק הרסו עסקים בטח הלוואות נוספות לא יעזרו להם.

מדיניות, זו התשובה. כמו שאנו עדים היום לשיפור ולהשקעה בתחום פיקוד העורף הראוי להערכה כך חייבת המדינה לעשות למען התאמת המצב הכלכלי, התחרות העסקית, הקושי בעסקים להתקיים, החוקים הבלתי שיווניים בין מעסיקים לעובדים וכול השאר למען הימנעות קריסתם של עסקים קטנים ובינוניים,

חייבים לשמור על העסק שלכם

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

DORON@DORONAMIT.CO.IL

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן