עסקים גדולים עסקים קטנים

עסקים גדולים עסקים קטנים

פשיטת רגל

מה אתם העסקים הקטנים שונים מהעסקים הגדולים?

מה אתם העסקים הקטנים שונים מהעסקים של הטיקונים הגדולים?

למה לעסקים הקטנים אין אפשרות לעשות תספורות על מנת להציל את העסקים שלהם כמו העסקים הגדולים והטיקונים שיכולים לעשות תספורות ולהמשיך ולחפש להציל את עסקם.

למה קל לשופטים הכלכליים בישראל דוגמת כבוד השופטת אלשיך לאשר הסדרים של תספורות מיליארדים ומצד שני לפרק חברה או עסק בקלות בלתי נסבלת?

מה שונה פשיטת רגל של האחד לפשיטת הרגל של השני?

לכול השאלות הללו יש רק תשובה אחת. "עדיין לא למדו בישראל ליישם את יסודות כלכלת השוק האמיתי"?

עדיין המערכת בישראל מיושנת ופרימיטיבית בדעה הרווחת שעסק שכשל או עסק שעומד בפני סכנה של חדלות פירעון האשמה רובצת כולה על הבעלים או המנהלים של העסק.

עדיין לא למדו במדינת ישראל את המציאות החדשה הנובעת מהיקפי האשראי הגבוהים שניתנו לעסקים מעבר לפרופורציות של צריכתם, כאשר הצריכה כוונה בעסקים גדולים רובה ככולה להשקעות כושלות במיזמי פנים ובעיקר מיזמים בחול.(רק לאחרונה ראינו את שני הטיקונים מר יצחק תשובה ומר נוחי דנקנר מורידים לטמיון שניים וחצי מיליארד בעסקה הכושלת בלאס ווגאס)

עדיין לא הבינו במדינת ישראל שהדרך מחזרת הציק הראשון לעסק ועד להפיכתו לחשבון מוגבל קצר עד קצר מאד ולא מאפשרת לעסק לנסות ולרפא את תחלואיו, או להתמודד עם האווירה העסקית הכללית של תחום עסקיו.

עדיין לא הבינו שלא כמו התספורות של אחד הטיקונים שקרנות הפנסיה והבנקים העמידו לרשותו מיליארדים של שקלים בשביל לרכוש חברת תקשורת אחת, מימנה חברה אחרת של אותו טיקון שבסופה נגמרה בתספורת ראויה תוך שהיא מאפשרת לנהל משא ומתן על מכירת העסק השני שלו באין מפריע ובפומביות מתוקשרת מאין כמוה, ומהצד השני אותו עסק או חברה קטנה ובינונית הנאלצת להתמודד מול הנושים שלה תוך שכול רכושה נלקח ממנה גם ברמה העסקית וגם ברמה האישית ועוד היא הופכת לבשר לתותחים בפני טורפי החברות הנרכשים בנזיד עדשים עם ברכתו של בית המשפט תוך המטרה הסוציאלית הנעלה של שמירת מקומות העבודה. על בעלי העסק או מנהלי החברה שכחו.

יש כמה סנוניות של הבנה בתחום האכיפה ובאכסניות של פושטי הרגל (קרי כונס הנכסים הרשמי) שמקלות על אותם בעלי עסקים שפשיטת הרגל שלהם הייתה בלתי נמנעת כתוצאה מהמציאות העסקית (וזה לא שאני בא כאן להגן על פושטי הרגל באופן גורף, יכול להיות שעשו טעויות כאלה ואחרות עד שהבינו את המציאות הכלכלית וכוחות השוק החדשים בדיוק כמו שלוקח לשלטון ולמוסדות המדינה להבין ולהפנים כי המציאות הכלכלית והעסקית השתנתה) אבל זה עדיין רחוק מהפעולות שצריכות להיעשות בתחום הטרום פשיטת רגל וקריסת העסקים.

כן, אני יודע, יגידו לי, כן עושים. השאלה מה עושים: מפנים לקרנות מימון לעסקים בערבות מדינה (האם הפתרון הוא כספי-האם כסף זה ילך לפיתוח העסק או יכוון ישר למילוי חורי תזרים המזומנים?) הרי ברור שהוא ילך ברובו  למילוי החורים בתזרים המזומנים-ואז מה-עוד פעם יעמוד העסק או החברה בפני אותה שוקת שבורה. ההפך, הבעיה הגדולה ביותר להישרדותם של חברות היא דווקא אותם הלוואות שהורסות את העסק, מבטלות את הרווח החשבונאי של העסק, ובסופו של יום הופכים את תזרים המזומנים לשלילי ומסוכן. זה לא פתרון, זה כדור אקמול.

המדיניות של הבנקים, האשראי החוץ בנקאי, כרטיסי האשראי שניתנו בעשור האחרון רק הרסו עסקים בטח הלוואות נוספות לא יעזרו להם.

מדיניות, זו התשובה. כמו שאנו עדים היום לשיפור ולהשקעה בתחום פיקוד העורף הראוי להערכה כך חייבת המדינה לעשות למען התאמת המצב הכלכלי, התחרות העסקית, הקושי בעסקים להתקיים, החוקים הבלתי שיווניים בין מעסיקים לעובדים וכול השאר למען הימנעות קריסתם של עסקים קטנים ובינוניים,

חייבים לשמור על העסק שלכם

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

DORON@DORONAMIT.CO.IL

 

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן