פנייה היסטרית לממשלת ישראל

פנייה לממשלת ישראל, שריה, וחברי הכנסת.
מכובדי
כאשר ראש ממשלת ישראל יוצא לחו"ל על מנת לחתום הסכמי סחר (יבוא-ייצוא) מלווים אותו בדרך כלל השנה והסלטה של עשירי ישראל, בעלי העסקים הגדולים במדינה חלקם זה אותם אנשים הסמוכים לצלחת הממשלה (לא בהכללה) שאת עושרם אשר הביא ראש הממשלה לצרף לנסיעותיו אנו למדים בעשור האחרון שאת העושר, המעמד, הכבוד וההזדמנויות העסקיות השיגו שלא ביושר (ועדיין אני לא כותב בהכללה)
ראש הממשלה חותם הסכמים, והסכמים מסחריים אלה מגיעים אולי ל-10% מכלל העסקים במדינת ישראל, הם מגיעים לתעשיות הצבאיות, הם מגיעים לחקלאות, לפארם, וכמובן לטכנולוגיה ולהייטק הישראלי (לפעמים אחת מהתעשיות האלה נעזרים בקבלני משנה שהם באים מתחום העסקים הקטנים)
לא שמעתי כי למסעות אלה נוסעים בעלי עסקים קטנים בתחומים שונים, לא שמעתי ולא קראתי שבעלי עסקים קטנים סמוכים לצלחת הממשלה, מלבד אולי המאפרים והספרים האחראים על נראות ראש הממשלה ורעייתו (שהרי זה לא מכובד שראש ממשלת ישראל יופיע שלא כראוי בפני מנהיגי העולם והתקשורת העולמית.
אם נגדיר את סקטור העסקים הקטנים בישראל נבין שהם מהווים 90% מהעסקים, התרומה שלהם לתל"ג הישראלי הוא הגבוהה מכולם והם מעסיקים את מספר העובדים הגדול ביותר בישראל
עיקר מחשבתה של ממשלת ישראל זה בעסקים הגדולים בישראל אלה שממומנים ע"י אזרחי ישראל או החברות עם האיגודים המקצועיים החזקים במדינה כמו "התעשייה הצבאית לדוגמה ואילו אותם עסקים קטנים שהם הרוב המוחץ של העסקים והתעשייה במדינה מייצגים ארגונים שאנו לא שומעים עליהם, חלשים, שאולי מצליחים להשיג הלוואות לעסקים קטנים בכדי לחנוק אותם יותר או טיולים קבוצתיים לחול כפי שאנו יודעים שקיימים באיגודים שונים. אבל תרומה ממשית למען ייצוגם בכבוד במוסדות השלטון איין, כן כולם מדברים כמה זה חשוב "עסקים קטנים" ואיזה תרומה זאת למשק (באירופה וארצות הברית עסקים קטנים מקבלים מענה פי אלף ממה שמקבלים בישראל מהשלטון. למה? וצר לי שאני חוזר על העובדה "בכנסת אין לוביסטים לעסקים הקטנים) (כמובן שאין אני כותב בהכללה)
אז מה כן יש לעסקים הקטנים במדינת ישראל:

א. רגולציה מטורפת. ומשתנה מרגע לרגע
ב. תחרות אין סופית מול מוצרי יבוא.
ג. ממשלה שמעודדת יבוא במקום לתמוך בעסקים בישראל.
ד. קנסות, רישיונות שלט, מס חברות, חיוב בחברות בארגונים מקצועיים (לסקטורים מסוימים)
ה. ארנונה (שגם משולמת כאשר העיריה/חוסמת את הכניסה לעסק כאשר היא מפתחת את העיר לדוגמה ירושלים ותל אביב ברכבת הקלה.
ו. מאכרים המוכרים לעסקים הקטנים הלוואות בקרנות ממשלה או בערבות מדינה, הלוואות שרק מכבידות על העסק.
ז. שינויי קטגוריות בתחומי העסקים כאשר כל עסק צריך להמציא את עצמו כל בוקר מחדש.
ח. חוקים סוציאליים שאין ביניהם ובין הכנסות העסק כל יחס נורמאלי ויוצא מצב שהעובד השכיר משכורתו מובטחת ואילו בעל העסק משכורתו תלויה על חבל הכביסה.
ט. חוקי עזק עירוני, חוקי תברואה משרד הבריאות, חוקים רגולטורים, מכון התקנים, רישיון רכב, אי הכרה בחלק מהוצאות העסק

 

קראו עוד על חישוב מסלול מחדש בעסק
ההתנהלות הממשלתית ההופכת כל בעל עסק לעבריין אם זה בהפחדות על הלבנת הון, בחתימות על מסמכים בבנקים שאפילו אינם נקראים ע"י בעל העסק, בחקירת שב"כ על כל פנייה למוסד המוכר כסף שלא לדבר על שוק אפור

והם אלה גם הסיבות שבגללם בשנת 2016 נסגרו למעלה מ-43.000 עסקים במדינת ישראל.

כמי שעוסק כ יועץ עסקי ועושה כרגע פעולות של חישוב מסלול מחדש בעסקים וחברות ממשלת ישראל חייבת לעשות משהו, ממשלת ישראל חייבת להיות ממשלת כל אזרחיה וכל עסקיה, הממשלה חייבת להפנים (לא שהיא לא יודעת) אנו מדינה קטנה, מוקפת אויבים לה, אין לנו מסחר עם שכנינו, אנו לא עושים ייצוא (גם לחברות גדולות הייצוא היום לא משתלם בגלל שערי המטבעות) אבל גם ככה עסק קטן לא עושה יצוא וכל לקוחותיו הם אזרחים ישראלים.

נכון, טראמפ אמר אמריקה לאמריקאים, הוא הבין את הבעיה שמגיע מהמזרח ומהארצות המתפתחות רק הסכמים ואינטרסים כלכליים מונעים ממנו להשלים את מה שהוא חושב נכון, ממשלתנו צריכה לדאוג לנו ולא לזרוק אותנו לבתי המשפט, לפשיטות רגל ולרגלי חסדי ההוצאה לפועל.

הכלכלה הישראלית תתפתח ותגדל רק בזכות העסקים הקטנים, היזמים החדשים, העסקים החדשים שבפתח, "לא תהיה לנו בזמן הנראה לעיין עוד חברה כמו "טבע"

אם נבחן אישית את המצב הרי שממשלת ישראל מוזילה את המחירים לאזרח מהצד האחד ומשלמת לאזרח דמי אבטלה, ביטוח לאומי, אובדן הכנסה ממיסים של עסקים קטנים, והורדת כושר ויכולת הקניה של אותם מפוטרים מהעסקים הקטנים, ואסור לשכוח את הנתון למעלה מ-43 אלף עסקים נסגרו ב-2016 חשבו מכובדי השרים כמה כסף זה עולה למדינה

אנא שקלו בחיוב את פנייתי עליכם

לקריאת מאמרים נוספים לחצו על הקישור

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו