עקיצות איך תמנעו מעקיצות בעסק

עקיצות איך תמנעו מעקיצות בעסק

איך ניזהר מעקיצות

עקיצות עסקיות הפכו להיות פעולות שבשגרה.

עסקים, אנשים חברות מוקמות מתוך מטרה לייצר עקיצות ורמאיות כלפי עסקים אחרים יש עסקים שמצליחים להתרומם לאחר עקיצה ויש כאלה שקורסים ומפילים איתם עוד עסקים.

לא ניתן שלא להתייחס לתופעה הרעה הזאת מאחר והיא הפכה באמת לדבר שבשגרה. היום כאשר מצב העסקים נמצא בשפל וההיצע בשפע ותלוי מחיר זה רק מובן שעסקים רוצים למכור ומאחר והם רוצים למכור הם לא שמים לב כבר בתחילת המכירה שיש כאן מתכון בדוק לעקיצה.

חשוב לי להגיד לאותם עסקים שיש אנשים שקמים בבוקר ושואלים את עצמם "את מי אני עוקץ היום" וכל המטרה שלהם זה לאתר צייד לטרף קל או קשה זה לא משנה אבל עסק שאפשר לעקוץ אותו ביותר קלות או בקושי מסוים אבל הם מצליחים לעשות זאת כי כמו שבעל העסק קם בבוקר בכדי להרוויח כסף ממרכולתו כך "העוקץ" קם בבוקר בשביל לעשות מעשה נוכלות ואתם לא תאמינו כמה מהם מצליחים.

מאחר והלב נקרע עם כל הצלחה של עוקץ וההשלכות של עוקץ לפעמים הרות אסון אני ינסה להביא כאן כמה המלצות על מנת להקטין את הסיכוי לאפשר ל"עוקץ" "לעקוץ"

1. יש עוקצים אשר רוכשים עסקים ישנים (אנשים מבוגרים) עסקים שכבר לא אטרקטיביים אבל שמם והעסק שלהם נקי בבנקים, במס הכנסה, והכי חשוב הם עסקים ותיקים. ואז הם רוכשים את העסק פותחים חשבון בנק או ממשיכים את חשבון הבנק של העסק במידה וזאת חברה, ומתחילים לבצע פישינג של קניות אצל עסקים, מפעלים, וחנויות כאשר הם נותנים את השיקים לחודש שוטף + אשראי ועד שגמרו את כל הקניות שלהם בשיקים במהלך ימי האשראי ששילמו הם פשוט נעלמו.

2. קיבלתם טלפון לבית העסק ומהצד השני שאלו אתכם פרטים לגבי מוצר כזה או אחר אבל התעקשו בשאלה מה תנאי התשלום. שאלה זאת חייבת להדליק מנורה אדומה. כי זה דבר ברור מאליו שקנייה ראשונה עושים במזומן או בכרטיס אשראי, יש כאלה שבאמת משלמים הזמנה ראשונה במזומן אבל את השאר משלמים בשיקים ללא כיסוי.

3. קיבלתם פנייה מחברה, פנו עליכם בצורה רשמית, ביקשו הצעת מחיר, התווכחו על המחיר, והוציאו הזמנת רכש מסודרת אם פירוט ההזמנה, מקום האספקה, (שהוא מקום אספקה זמני של ה"עוקץ") או שיגידו לכם שהם שולחים נהג של החברה למשוך את הסחורה. הזהרו!!! על תספקו, בטח לא כנגד הזמנת רכש, ללא בטחון מטריאלי (כספי) על תספקו סחורה אלה עם מדובר על חברה מוכרת שטראוס, אלקטרה, פרטנר וכ"ד.

4 היום הרבה יותר קל לאתר אם מדובר בעוקץ בזכות "גוגל" שם ניתן לדלות אינפורמציה על "העוקץ" ואם לא יש לפנות לסניף הבנק שלכם ולבקש אינפורמציה לגבי החשבון של ה-אולי "עוקץ"

5. אין לספק סחורה ללקוח ללא פתיחת כרטיס פרטי לקוח/ללא אמצעי תשלום לביטחון כמו כרטיס אשראי/ללא צ'יק באספקה/ובמידה וזאת חברה בע"מ לדרוש ערבות בעל המניות/יש להירשם בחברת אי אר אן אשר נותנת מידע לגבי הציק וגם מבטחת אותו (במובן מסוים) כל זה כמובן לאחר כל הסדר שהסברתי כאן.

6. אין לבצע עבודה או לספק סחורה ללא אמצעי תשלום לכל הפחות 50% מערך העבודה לפני האספקה או ההתקנה. בסוף העבודה יש לדאוג לקבל את התשלום ורק אז לסיים את ההתקנה.

7. אין לקבל בשום פנים ואופן כרטיס אשראי דרך הטלפון, כרטיס אשראי על מנת שיהיה משולם מחייב העברת כרטיס במסוף. או למצוא את הדרך ביחד עם חברת כרטיסי האשראי לעסקאות טלפוניות שיהיו חלוטות.

8. אין לצאת עם סחורה ללקוח לפני כל הבדיקות שציינתי ו-50% מקדמה בכיס.

9. יש לבדוק כל 6 חודשים לקוחות קיימים המשלמים באשראי, אמצעי המיידע קיימים בכל גוף BDI ו-d&b, בבנק שלכם, או בגוגל. היו ערניים.

יכול להיות שחלק מכם לא יתייחסו לאמור כאן אבל הפתגם המתאים לאלה הוא "הפראיירים לא נגמרים הם רק מתחלפים"

במידה ויש טעות במאמר זה אנא כתבו לנו

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן