עצות ואזהרות לפתיחה או ניהול עסקים

ניהול עסקים, ייעוץ עסקי, יועץ עסקי, פתיחת עסק, ניהול עסקים

מאמר זה חייב להיות האורים ותומים של בעלי עסקים, בעלי חברות, מנכלים, כאלה שרוצים להקים מיזם, יזמות, עסק חדש, כול אלה חייבים לקרוא את המאמר הזה המדבר על "הקטסטרופה" בעולם העסקים הישראלי.

וקצת נתונים:

למעלה מ-30% עסקים שנפתחים נסגרים לאחר 5 שנים.

עסקים חדשים נסגרים במהלך השנה הראשונה של פתיחתם.  

עסקים נפתחים על סמך תחושות, אינטואיציות, מתוך ראייה של עסקים של אחרים, מתוך הליכה אחרי העדר, בלי תכנית עסקית, ללא כול ניסיון, ללא חשיבה וניסיון עסקי (בטח שלא ברוח התקופה) ונמנעים לקחת יועץ עסקי או מלווה עסקי שיוביל אותם בעולם החושך מבחינתם.

עסקים קיימים שחיים כבר את הדור השלישי עומדים בפני חדשנות, או ניהול שלא הכירו, ומפעילים את עסקם כפי שהפעילו אבותיהם לכוון של קריסה וכישלון.

מספר העסקים תחת הסיווג "עורכי דין" עומד על 15.000 עסקים

הענף הכי מסוכן בתחום העסקים הוא המסעדנות

למעלה מ-33% מהמסעדות בישראל פתוחים רק שנה.

יועצי השקעות הם אלה אשר אחוז התרסקותם היה הכי גבוה.

במהלך 2012 נפתחו 35 אלף עסקים ונסגרו 28 אלף עסקים

במהלך השנה האחרונה גדל המספר של פושטי הרגל ב-למעלה מ-30%

280 אלף עצמאים משתכרים פחות מ-4500 ₪

 נתונים אלה מלמדים אותנו כי מאחר וסף הכניסה לעסקים בישראל הוא נמוך מאד, הווה אומר חייל משוחרר רץ לקחת את המענק מהצבא המבטיח לו בפתיחת עסק ופותח בר! למה? כי לשני הולך (מהיכן הוא יודע אני לא יודע אבל נגיד שהוא רואה שנכנסים לשם אנשים, ויש לבעל הבר בחורה יפה ומכונית ספורט מגרה" "אז אם יש לו בטח גם לי יכול להיות" וכך אנשים נכנסים לעסקים בלי הכשרה, בלי יידע, בלי ניסיון ועוד גרוע מזה יש את אותם שרלטנים המעניקים הרצאות באינטרנט, בכנסים, באולמות כאלה ואחרים ומדברים כול כך הרבה שטויות מול הקהל הצמא המאזין, זה שמקבל מרץ עוד יותר גדול לפתוח עסקים "כי עם הגורו "המרצה" יכול, והוא נשמע כול כך משכנע, והוא הצליח למכור לי את עצמו, אז עם הידע שספגתי אני ערוך כאן ועכשיו לפתוח עסק, "ומכאן הדרך להתרסקות הגדולה"

 הצלחה בפתיחת עסקים

אנשים לא מבינים, לא כאלה שרוצים לפתוח עסקים, לא כאלה שיש להם מיזם שהם רוצים להרים לעסקים, לא כאלה שכבר עם עסקים פתוחים, לא כאלה שעכשיו קיבלו לנהל את העסק מאבא או מסבא, הם לא מבינים שלנהל עסקים "לנהל" על כול המשתמע מכך, ניהול זה לא לשבת על כיסה מתנדנד, להקליד במקלדת, לבקש קפה מהמזכירה, או לעבוד כמו חמור בבית העסק, ניהול זה ניסיון ראשית לכול, זו התמחות בכול צד בתחום העסק, מהרכש ועד הפרסום, מההתנהלות עם הבנק ועד תזרים המזומנים, מניהול העובדים ועד התגמול לאנשי המכירות, מהפרסום דרך הדיגיטלי עד התלי דלת והעיתון, ניהול זה קודם כול ואחרי הכול זה "ניסיון"

 זה לא יעזור, דברים לא ישתנו, הישראלים לא מאמינים שניהול זה כזה BIG-DEAL

סיפר לי אחד היזמים שרצה לרכוש זיכיון של רשת מתפתחת כי אחד מבעלי הרשת הוא "גורו גדול בתחום השיווק והמכירות והוא מרצה באוניברסיטאות ובמכללות והיכן לא, אמרתי לו יפה! שאלתי והוא הצליח למכור לך את הרעיון בזיכיון, הוא אמר לי וודאי, אבל למרות הכול רציתי לשמוע חוות דעת מ ייעוץ עסקי מקצועי, לאחר ששמע את חוות דעתי הוא כבר הבין שאת הזיכיון הוא לא יקנה!

 וכך צונחים להם יזמים חדשים, בחורים ונשים מקסימים ומקסימות אל עבר התהום מבלי בכלל שיבינו שזה הכוון שלהם, גם הנתונים כאן שנאספו באמצעות קונצרן ZAP לא יזעזעו אותם, ולא יפחידו אותם, כי מי זה היועץ אשר יודע יותר טוב ממני, ובכלל אני רק מקים את העסק, איך אני ישלם לבעל ניסיון כזה שיוביל אותי בביטחון.

 ובעלי עסקים קיימים, שכול יום יש להם מרדף אחרי השיקים היוצאים והשיקים הנכנסים, אלה שמרוויחים פחות מהעובד השכיר שלהם, הם יותר גיבורים, הם אומרים, "איך אשלם ליועץ עסקי" הרי אין לי כסף…אבל מקדמות הוא משלם, ביטוח לאומי הוא משלם (הוא לא יודע כמה אבל מה שרואה החשבון אומר לו) אפילו שהוא מפסיד חשבונאית ותזרמי הוא ממשיך לשלם, והוצאות הוא ממשיך לשלם וכך העגלה נמצאת לפני הסוף. ולך תוביל אותה בבטחה! אז איך שעל כול 5 עסקים שנפתחים 4 נסגרים.

 ליבי ליבי עם בעלי העסקים, היזמים, אלה שמבקשים לפתוח עסקים, בעלי עסקים המשועבדים לעסקם, ליבי ליבי על קיצורי הדרך שהם לא יודעים לרכוש.

 הכותב הוא יועץ עסקי ומלווה עסקי מומחה

 עסקים שקורסים עד שנה באחוזים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן