עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

רקע

מרבית העסקים היום מתקיימים רק בשביל להתקיים, ומה זה אומר, אקח כאן לדוגמה עסק/חברה המעסיקה 100 עובדים (בכוונה כיוונתי גבוה) נוכל לראות את העסק הזה עובד, קונה, מוכר, הבעלים נוסע על אחד מהג'יפים המודרניים ביותר אך משכורת לעצמו או משפחתו לא יכול למשוך מהעסק. למה כי אין מספיק כסף, ההפך הוא עוד נדרש להוציא מהכיס הפרטי שלו כסף בכדי לממן את ההוצאות לעסק. הרבה פעמים אני שומע בעלי עסקים המתלוננים "אני מרוויח אבל לא רואה את הכסף" הגברים האלה מדוברים גם על עסקים ותיקים וגם על עסקים חדשים או מיזמים חדשים.

אז למה העסק לא מרויח?

עסק לא מרוויח בראש ובראשונה בגלל שהוא מנוהל לא נכון, ניהול טוב ומקצועי ברמה העסקית (לא ברמת האיכות או המקצועיות של העסק) רמת המקצועיות של העסק יכולה להיות 100 או יותר מ-100% אבל הניהול העסקי שלו הכולל "תפקיד מנכ"ל" ירוד ובלתי מתאים כלל ועיקר לתפקודה של החברה או העסק המדובר.

ניהול זה מקצוע ומאחר ורבים העסקים שהבעלים מתמחים במקצועיות שלהם אך כושלים בניהול שלהם, כן, שמעתי בעלי עסקים אומרים "איך מישהו אחר יכיר את העסק יותר טוב ממני?" או בואו נטמיע את התובנה "איך זה שכל כך הרבה עסקים מתרסקים בשנה הראשונה השנייה והשלישית שלו" הכיצד? "ניהול"

ניהול טוב יגרום לעסק להכניס ולהצליח
עסק חייב להרוויח!

מה יש בו בניהול הזה?

ובכן כפי שציינתי ניהול זה מקצוע, האמת, גם מי שלומד מנהל עסקים עדיין לא בטוח שהוא יידע לנהל עסקים או חברות, ניהול דורש יותר יידע מעשי מאשר יידע תאורטי  הנלמד באקדמיה, במיוחד בעשורים האחרונים, אותם עשורים של המהפכה הטכנולוגית. המהפכה הצרכנית, הגלובליזציה, ה"זבל" שהמזרח מציע לנו אשר מרתק לקוחות בגלל המחיר (לקוח רוצה לענוד שעון רולקס או מותג נחשק אחר, הוא פשוט מזמין באתר תמורת 10$, והנה זה עונד שעון יוקרה שרק חדי עיין יכולים להרגיש בהבדל) ניהול זה הליכה בין הטיפות, מחשבה יצירתית, להיות כל יום עם יד על הדופק, לפעול לפני המתחרים, להמציא את עצמו מחדש מדי יום ביומו כי במציאות הנוכחית מה שהיה נכון לאתמול כבר לא נכון להיום. והכי חשוב להתייחס ברצינות למערך החשבונאי של העסק. (יש בעלי עסקים שנמצאים בעסק שנים אך עד היום לא יודעים לקרוא מאזנים ואם הם כבר קוראים אותו ורואים בשורה התחתונה רווח הם אומרים הרווחתי. וזה ממש לא נכון.

בעלים של עסק אש ההתמחות של העסק מופקדת אצל אתם בעלים, למעשה התפקיד שהם ממלאים זה מינימום ניהול התפעול והמקצועיות, אין להם את הזמן והפנאי להקדיש מחשבה מושכלת בניהול. וזה עקב אכילס במאות אלפי עסקים.

אין עסקים לא טובים יש מנהלים נכשלים

אני מאד אוהב לציין את ההבדל בגישות ניהוליות, ש"טבע" הייתה צעד לפני חדלות פירעון, היא שכרה את אחד המנהלים הטובים ביותר במשק, אשר קיבל את כל הסמכויות להוביל את החברה להצלחה, אני זוכר כמה גבות הורמו על השכר שהובטח לאיש, אבל, האיש הוכיח את עצמו, למה? כי הוא היה חופשי לקבל החלטות, ומכאן החלטתו. והדוגמה ההפוכה אשר אני מביא כאן זה את המלחמה בקורונה, ברגע שראש הממשלה קיבל החלטות בתקופה הראשונה של הקורונה הוא הוריד את התחלואה ל-5 נדבקים ביום. ומהיום שהוא הקים ממשלה רחבה ונדרש להתחשב בקואליציה אופוזיציה זינקנו ל-5500 חולים ביום. זה ההבדל בין מנהל טוב ללא קשירת רגליים לבין מנהל הפועל משיקולים לא עניינים.

ניהול טוב יגרום לעסק להצליח
ניהול טוב יגרום לעסק להצליח

בטבע כל מקום שמתפנה מייד מתמלא

עובדה היא כי בטבע חלל שמתפנה מייד מחליף אותו גורם אחר, כך גם בעסקים "עסק גרוע" נסגר ובמקומו נפתחים עוד 3 עסקים.

סיכום והמלצות

עסק אשר מחזיק מחזור מסוים יכול לתכנן את ההוצאות שלו בהתאם להכנסות שלו, עסק אשר הרווח הגולמי שלו מאפשר להכיל בתוכו את ההוצאות התפעוליות + רווח יכול לעצור בנקודה זאת ומכאן להתחיל לטפס מעלה "אבל לא שהוא מפסיד" בכול מקרה עסק מפסיד אסור שימשיך, אסור לצבור לו עוד חובות, אסור לממן אותו שלא ממכירות, כאן צריך לעשות חשבון מכולת פשוט, לבדוק אם ניתן להציל אותו ולהחזיר אותו לפסים ישירים.

בחזרה לפתיח, לא מחזיקים עסק מפסיד באמירה "יהיה טוב" יש רמת הימור או סיכון בעסקים אבל מאד מוגבלת, בעולם העסקי הנוכחי שהבנקים סגרו ברזים עסקים אשר לוקחים חישובים לא מתוכננים ברור הוא שהתוצאה תהיה אחת. קריסה.

כאשר אתם קבלים לידיים שלכם מאזן לתקופה ואתם רואים רווח חשבונאי הווה אומר הכנסות מינוס הוצאות ייתרה רווחית, זה לא נכון, צריך לעשות מאזן תזרימי, ואת המסקנות לקחת מהמאזן התזרימי . דוגמה נגיד שהמאזן של ואה החשבון מראה רווח של 100 שקל הווה אומר העסק הרוויח חשבונאית 100 שקל, אבל אם אתם משלמים חובות של 120 שקל הווה אומר יש לכם הפסד תזרימי של 20 שקל. אז העסק מפסיד.

יש לכם שאלה? כתבו

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן