עסקים כמעט בקריסה אחרי החגים

הרבה מאד חללים עסקיים נפלו בתקופת החגים

לא משנה מה העיסוק שלך אבל אם לא התכוננת אם הרבה מזומנים בחודשים יולי אוגוסט ספטמבר מצאת את עצמך עם קרע גדול בכיסי המכנסיים.

כבר עכשיו אנו עדים לנפילות קשות מאד כתוצאה ממיתון הפעילות בעסקים בחודש החופשות יולי אוגוסט, המוני בית ישראל עשו את החופשות שלהם בחו"ל ואת הכספים שלהם השאירו בחנויות הדיוטי בנמלי התעופה ובמלונות, בפרקים ובמרכזי הקניות בחו"ל ואם נוסיף את חודש החגים הקשה שעברנו אז העסקים גם שלמו את כל ההוצאות, התשלומים, שכר העבודה, התנאים הסוציאליים, הדליקים וכל השאר.

היו כאלה שניסו להתכונן לתקופה הזאת ודחו תשלומים מבלי משים ששלושת החודשים תרוקן את קופתם ובחודש שאחרי החגים יוכלו לשלם את תשלומיהם, אבל טעו בגדול, א) מהסיבה שהעבודה לא חוזרת מייד והכספים זורמים לחשבון, 2) לאחר כל חגיגות הקניות בחודשים המדוברים כבר לא נשאר כסף לאנשים בעוד שהמיתון העסקי הולך וגובר.

אומנם פיץ העלתה את דירוג האשראי ל-Aּ לאחר החגים אבל זה למדינה שהרי אנו יודעים שהמדינה עשירה אבל האזרחים עניים או שלא מקבלים את המגיע להם במסגרת היותם תושבי המדינה וקברניטיה רוצים להראות טוב מחוץ לביית ולא בבית שהרי בבית ימשיכו לבחור באותה ממשלה שנה אחרי שנה

וכך קרו ל-99% מהעסקים בישראל אוכלים מרורים כל השנה אבל רצף חופשות כאלה שהאזרחים מבזבזים את כספם אצל הגויים גורם למפלה.

לפני שנים עסקים באמת היו מתכוננים לתקופת החגים והחופשות ועדיין הצליחו לעמוד בהתחייבויות.

התקופה שאנו נמצאים בה שהשוק הגלובלי פרח ואזרחי ישראל עושים את החופשות בחו"ל וקונים בחו"ל או מזמינים בחו"ל ברמות כאלה שדואר חבילות ישראל מתפוצץ אזי לא ניתן לחזור לחיים עסקיים רגילים מיד אחרי החגים והדבר דומה לאדם שעבר ניתוח לב פתוח ולמחרת הוא משתתף במרוץ המרתון בתל אביב.

האמת לקוחות טובים של הבנקים מקבלים מענה חלקי מהבנק כמו העמדת מסגרת זמנית, הלוואה אבל כמו שאנחנו מבינים כבר לא נשארו הרבה לקוחות טובים בבנקים שיכולים להנבת מפריווילגיה כזאת.

קראו למה אני צריך יועץ עסקי

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי וכלכלי אני רואה התגברות הפרסומים של החברות הגדולות במדיה (נכון שעדיין אין את הסטטיסטיקה שמוכיחה את זה) אבל זאת התחושה ואילו בעסקים הקטנים שהם למעלה מ-90% בעסקים בארץ אני מרגיש יותר לחץ של פניות לעזרה במצוקה שנוצרה.

לא, אני לא אומר שלא צריכים לפתוח עסקים, קטגוריות נעלמות קטגוריות חדשות מופיעות, מצב השכירים בארץ הוא לא בגבהים, אין בטחון  כפי שהיה פעם בעבודה שכירה והיום הכול מתפרק ל מיקור חוץ אאוטסורסינג בארץ בעולם (אמרנו עולם גלובלי) אבל שפותחים עסק לא מספיק הידע המקצועי של העסק חייבים להכניס לעסק חיים עסקיים מסחריים  וניהול נכון.

עסקים כמעט בקריסה אחרי החגים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן