עסקים כמעט בקריסה אחרי החגים

הרבה מאד חללים עסקיים נפלו בתקופת החגים

לא משנה מה העיסוק שלך אבל אם לא התכוננת אם הרבה מזומנים בחודשים יולי אוגוסט ספטמבר מצאת את עצמך עם קרע גדול בכיסי המכנסיים.

כבר עכשיו אנו עדים לנפילות קשות מאד כתוצאה ממיתון הפעילות בעסקים בחודש החופשות יולי אוגוסט, המוני בית ישראל עשו את החופשות שלהם בחו"ל ואת הכספים שלהם השאירו בחנויות הדיוטי בנמלי התעופה ובמלונות, בפרקים ובמרכזי הקניות בחו"ל ואם נוסיף את חודש החגים הקשה שעברנו אז העסקים גם שלמו את כל ההוצאות, התשלומים, שכר העבודה, התנאים הסוציאליים, הדליקים וכל השאר.

היו כאלה שניסו להתכונן לתקופה הזאת ודחו תשלומים מבלי משים ששלושת החודשים תרוקן את קופתם ובחודש שאחרי החגים יוכלו לשלם את תשלומיהם, אבל טעו בגדול, א) מהסיבה שהעבודה לא חוזרת מייד והכספים זורמים לחשבון, 2) לאחר כל חגיגות הקניות בחודשים המדוברים כבר לא נשאר כסף לאנשים בעוד שהמיתון העסקי הולך וגובר.

אומנם פיץ העלתה את דירוג האשראי ל-Aּ לאחר החגים אבל זה למדינה שהרי אנו יודעים שהמדינה עשירה אבל האזרחים עניים או שלא מקבלים את המגיע להם במסגרת היותם תושבי המדינה וקברניטיה רוצים להראות טוב מחוץ לביית ולא בבית שהרי בבית ימשיכו לבחור באותה ממשלה שנה אחרי שנה

וכך קרו ל-99% מהעסקים בישראל אוכלים מרורים כל השנה אבל רצף חופשות כאלה שהאזרחים מבזבזים את כספם אצל הגויים גורם למפלה.

לפני שנים עסקים באמת היו מתכוננים לתקופת החגים והחופשות ועדיין הצליחו לעמוד בהתחייבויות.

התקופה שאנו נמצאים בה שהשוק הגלובלי פרח ואזרחי ישראל עושים את החופשות בחו"ל וקונים בחו"ל או מזמינים בחו"ל ברמות כאלה שדואר חבילות ישראל מתפוצץ אזי לא ניתן לחזור לחיים עסקיים רגילים מיד אחרי החגים והדבר דומה לאדם שעבר ניתוח לב פתוח ולמחרת הוא משתתף במרוץ המרתון בתל אביב.

האמת לקוחות טובים של הבנקים מקבלים מענה חלקי מהבנק כמו העמדת מסגרת זמנית, הלוואה אבל כמו שאנחנו מבינים כבר לא נשארו הרבה לקוחות טובים בבנקים שיכולים להנבת מפריווילגיה כזאת.

קראו למה אני צריך יועץ עסקי

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי וכלכלי אני רואה התגברות הפרסומים של החברות הגדולות במדיה (נכון שעדיין אין את הסטטיסטיקה שמוכיחה את זה) אבל זאת התחושה ואילו בעסקים הקטנים שהם למעלה מ-90% בעסקים בארץ אני מרגיש יותר לחץ של פניות לעזרה במצוקה שנוצרה.

לא, אני לא אומר שלא צריכים לפתוח עסקים, קטגוריות נעלמות קטגוריות חדשות מופיעות, מצב השכירים בארץ הוא לא בגבהים, אין בטחון  כפי שהיה פעם בעבודה שכירה והיום הכול מתפרק ל מיקור חוץ אאוטסורסינג בארץ בעולם (אמרנו עולם גלובלי) אבל שפותחים עסק לא מספיק הידע המקצועי של העסק חייבים להכניס לעסק חיים עסקיים מסחריים  וניהול נכון.

עסקים כמעט בקריסה אחרי החגים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן