עסקים חשופים לסכנות

עסקים חשופים לסכנות

 זה פשוט יכול לקרות לכולם…זה בדיוק מה שאנחנו לומדים מהמשק הכלכלי הישראלי והעולמי..לפני מספר עשורים היו אנשים "עשירים" ועושרם לא היה מוטל בספק.. אפשר לציין את משפחת מאייר, משפחת רקנטי, משפחת עופר, משפחת רוטשילד, ארנסט יפה מנכ"ל בנק לאומי, משפחת קרסו, משפחת אילין ועוד משפחות עשירות..עושרם  לא היה מוטל בספק והם לא  ניזונו מתנודות בשוק ההון, המניות, והניפוח…היום כול זה נעלם וכול האנשים העשירים שאנו מכירים של העשור או שתי העשורים החדשים הם כנראה "בובות" מנופחות אויר של המערכת הבנקאית הישראלית והעולמית…איך ניתן לנתח ברמה הכלכלית מינוף של מיליארדים לאנשי עסקים בודדים מינוף שנובע מכספו של הציבור דרך אגרות החוב ואו הבורסה לנירות ערך חוצה את המימון של המערכות הבנקאיות והחוץ בנקאיות…סיפור המטאור של אילן בן דב כאשר רכש את "פרטנר" החזיק כותרות עיתונים במשך שבועות וכלי תקשורת רק העצימו את היכולות  הפיננסיות של המטאור..רבים מהציבור כלל לא ידעו שהמינוף שקיבל מהבנקים, והנפקות אגרות החוב. הם אלה שהעלו את אילן בן דוב לכותרות ואפשרו לו לרכוש חברה כול כך נחשקת דאז כמו פרטנר…אך לאט לאט שהמדבר יבש והגשם לא מטפטף והרגולטור מטיל הטלות כאלה ואחרות  מתגלה המטאור ערום כערייה, גודל הונו מתגלה כגודל התחיבותיו וחובותיו..ואז קורים שתי דברים..לאיש העסקים הרגיל בעל העסק שעסקו נפגע מסיבה זאת או אחרת, המערכת פושטת את עורו, מגבילה את רכושו, מאיימת על ביתו, מטרטרת אותו בין מערכות בתי המשפט וההוצאות לפועל. ודורסת את חייו האנושיים…ואילו אותו "מטאור" ממונף..הוא פשוט יכול לא להחזיר את חובותיו, לעשות תספורת ולאיים שאם התספורת לא תתקבל יכריז על פשיטת רגל ואז אף אחד לא יקבל כלום…אבל..ביתו, רכושו, עסקיו האחרים, ימשיכו להיות שלו..והוא פשוט מצפצף על אלה שהשקיעו את כספם בעסקו…אז היכן כאן ההגינות, היכן כאן השיויון, היכן כאן מבחן "בוזגלו" שהרי המשק רק הולך ומתדרדר, והעסקים קורסים תחת הנטל והמיתון, ואילו הגדולים קרי הבנקים ו"המטאורים" נמצאים בספינה לגמרי אחרת…לכן אנחנו העסקים הקטנים, חייבים לעצמנו לפעול ולנהוג באחריות, ולמצות את כול הפוטנציאל של העסק שלנו מונחה ע"י יועץ שיווק או יועץ עסקי על מנת שלא נגיע במציאות קשה כול כך לקריסה ולבית המשפט שלא כמו אחינו ה"מטאורים" שממשיכים בחייהם הרגילים….זכרו זה יכול לקרות לכולנו-דורון עמית יועץ עסקי

עבור לדף הביית שלנו  לחזות במצגת של דורון עמית

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן