עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה

כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת. בלהוציא את הסופרמרקט ואת הקניונים החזקים, אני צופה אל פני החודשים הקרובים בואך חגי תשרי ירידה דרמטית של מכירות ברשת ובחנויות.

אבל למה?

ראשית בוא נדבר על אלה המוכרים באינטרנט בגישה מדוקדקת של remarketing וקבלת מיידע חשוב מהלקוחות הקיימים והפוטנציאלים עקב השינוי הדרמטי שעשתה אפל ב-26 לחודש שעבר, נכון שפייסבוק ואחרים הכינו את הקהל למיידע הזה וגם עשו כמה התאמות, אך  משיחה שקיימתי עם למעלה מ-20 מוכרנים באינטרנט נאמר לי כי הם מרגישים חזק מאד את השינוי של אפל.

בנוסף יש לנו את ימי העומר. לא לשכוח שאלו ימים שאנשים מסורתיים לא רוכשים בתקופה זאת.

ומי שמוכר למגזר הערבי יודע גם יודע שאין קניות בימי הרמדאן.

זה לתקופה

אפל בהינף כפתור משנה עולם

מבקש להרחיב בנושא מדוע אני צופה ירידה במכירות בעסקים מסוימים.

בתקופת הקורונה נוספו לנו עוד 1 מליון אנשים שהגיעו מחו"ל ונשארו כאן בארץ, בתקופת הקורונה "שנה שלמה" עסקים היו סגורים ורוב הקניות היו ברשת, בתקופת הקורונה לאנשים לא היה היכן לבזבז כסף הם לא נסעו לשום מקום, הם לא בילו בשום מקום, הם היו עצורים בישראל ולא נהנו מ"שמיים פתוחים" ולכן הם ישבו בבית והפציצו בקניות ברשת, זה לא יאומן איך השימוש בכרטיסי אשראי גדלו בתקופת הקורונה.עסקים מדווחים על עלייה דרמטית במכירות שלהם. לכן אני מזהיר את אותם עסקים שהופצצו במכירות על תחשבו שזה יחזור, על תחשבו שרכשתם לקוחות חדשים, נאמנות הלקוח ממזמן נעלמה עת נכנסו אתרי המכירות לרשת. ולעסקים אלה שגדלו בתקופת הקורונה וחווים כרגע ירידה הם והצוות שגייסו בגלל העליה במכירות צמצמו, הורידו שומנים, על תחכו לניסים שעשתה תקופת המגפה, חזרו לגודל הטבעי שלכם.

מכירות יורדות

זכרו!

גם בתקופת הקורונה נולדו עוד הרבה עסקים, יכול להיות שעסקים אלה מתחרים בעסקים שלכם ואיך הם מתחרים ? "מורידים מחירים" עסקים שנבנים ללא ייעוץ עסקי הם עסקים מסוכנים כי הם לא לוקחים בחשבון את כל ההשלכות של פתיחת עסק במצב שוק של היום ומחר.

כיצד אנו צריכים לנהוג בהאטה המלצותי

  1. יש עסקים שאומרים "יהיה טוב" ואז ממשיכים לשפוך הוצאות ולגרוע מהרווח שעשו בתקופה החזקה
  2. אז שלא! עסקים חייבים להתאים את עצמם למצב. כן זה כואב! לפטר, להקטין הוצאות, למכור רכבים להקטין שכר מנהלים והוצאות אישיות של מנהלים כאשר המטרה העיקרית היא לשמור על תזרים המזומנים של העסק או החברה.
  3. עסק. חברה. מוסד. שווה תזרים מזומנים. וזה לא צריך לבוא מהלוואה אבל זה כן יכול לבוא ממסגרת נוספת של הבנק לתקופה שרואים בתזרים המזומנים באיזה תאריך ניתן להחזיר את המסגרת הנוספת שנלקחה.

עסק הוא דבר מסוכן.

לפני שנים רבות לא חשבתי כך, אבל היום בתקופה הנוכחית אני מבין שכל עסק או חברה הוא דבר מסוכן, עסק יש לו התחייבויות כספיות, יש התחייבויות קבועות ויש התחייבויות לא קבועות, הוצאות מגיעות מכל מקום ארנונה,חשמל,שכר דירה,פרסום, ועוד הוצאות שלא צופים אותם, עסקים נהיו מאד מסוכנים, זאת הסיבה שהבנקים נהיו מאד קשוחים, עם יש הערה אחת בדוח האשראי של בנק ישראל, נגמר הסיפור. הבנקים לדעתי בפניקה נזהרים כפי שלא נזהרו מעולם ולכן העסק שלנו הפך להיות יותר מסוכן (עסק שזקוק לתמיכה מהבנק לא יקבל אותו והיה ודוח בנק ישראל מורה על נקודה אדומה.) מצב של עסק שיכול להתרסק.

אתם יודעים אני משקלל בראשי כל הזמן את תחום העסקים הקטנים והגדולים ומיום ליום אני יותר ויותר דואג לעסקים, אלה שרצים קדימה, אלה שלא כל כך עושים חשבון, אלה שמאמינים ב-100% שהם יצליחו ויגרפו כספים, אלה שיש להם תעוזה בדיוק כמוני לפני 40 שנה, אבל, ב-40 שנה האלה העולם התהפך תרתי משמע. אבל ברמה שלא תאומן, והיום כמי שנמצא בעסקים עוד מתקופת הטלפון עם החוגה אני מפחד, והפחד שלי מוביל אותי שוב לתובנה (ותסלחו לי שאני כותב זאת) עסק היום חייב ייעוץ עסקי, עסק קיים עסק בפתיחה והיועץ העסקי חייב להיות בעל ניסיון ומתקדם ביידע שלו בתקופה הנוכחית. יהיו כאלה שיסכימו איתי ויהיו כאלה שלא. אבל תובנה ברורה היא שעסקים שנפתחים היום או עסקים קיימים בעליהם מהדור החדש, אני לא מזלזל ביכולתם אבל אני יודע שהם עסוקים בניהול התפעול של העסק ולא בניהול העסק.

מאז ועד היום העולם התהפך הרבה פעמים

שיהיה בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן