עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

הלוואות
עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

עסקים הזהרו שלא יעבדו עליכם.

אין כבר דרך או קיצור דרך לאנשים לאסוף כסף מאנשים או מעסקים!

מה לא מצאו, מה לא המציאו, איזה פרצה לא מצאו אנשים בכדי לגבות כסף מאנשים? הגענו למצב שכל יום נעקצים אנשים אם בזדונות או בתמימות, תמיד ניתן לחשוב שתקרת הזכוכית עדיין לא נפרצה והגובה להגיע אליה עוד כל כך רחוקה שאנחנו צריכים לשבת עם מיטב הנשק הטכנולוגי בשביל שלא להיתפש ברשת הזאת, ואנחנו נתפשים.

מה שאנחנו בעלי העסקים עושים על מנת לא להיות שם, אנחנו שם. בכל זאת נתפשנו.

ומכאן אביא את סיפורו של לקוח שלי.

מי לא שמע את ההמצאה של בנק ישראל על "מרכז המידע לאשראי" שקם בישראל מתוך מטרה לחלק מדברי המשבחים כי בדרך הזאת יוכלו אזרחי ישראל לקבל תנאים יותר טובים מהבנקים כמו שנאמר "הבנקים ילחמו עליה" הם לא אמרו שבגישה הזאת זה בדיוק ההפך "הבנקים יידעו להתרחק מהם"

חייבים לשמור על העסק

מי לא חי את המציאות הישראלית

קשה לי לכתוב מדויק כי אחרי זה אני יותקף ולהגיד איזה דלי מלא יותר זה שהמיידע הזה יעשה לו רק צרות או זה שהמידע הזה יתאים לשובע שכבר לא צריך הלוואות ולא לעני שמלא בהלוואות. ולכן אני יתייחס לרוב (על פי דעתי) לזה שהדלי שלו מלא יותר. וכך הפכו חיי העני למצורעים עוד יותר ממה שהיה לפני מרכז האשראי הבא עלינו לטובה.

האמת שאני בדעה שעסק לא צריך להוסיף לו הלוואות כי כך הוא רק מקשה על עצמו עוד יותר, אבל את זה היה צריך לתקן ממזמן בעסקים הקיימים ועכשיו שההלוואות החליפו את המכירות בעסקים קשה מאד להתמודד עם זה וכאן צריך  להיכנס יועץ עסקי עם (סליחה על הביטוי) "ביצים" שיידע להוביל עסק בדרך אחרת וכמובן בחשיבה אחרת

ולפיכך חסם רציני נעמד בפני אחוז גבוהה מהעסקים. נקודה..

והנה מגיע החכם "התורן" והפרצה נוצרה? מישהו פיצח את השיטה!

קמו להם משרדים, חמושים בעורכי דין, ומצאו "לא תאמינו" כי אפשר למחוק את הדוח השלילי מפנקסי "המרכז למידע אשראי" שלא יהיו שם כלל וכלל וההבטחה שלהם אומרת: אם יש מידע שלילי הוא ימחק מייד על מנת שתוכל להשיג הלוואות ממוסדות ובבנקים המיידע ימחק עוד 3 חודשים בערך. זה לא מפורסם בקולי קולות אבל הנה ללקוח שלי זה הגיע.

ומי אותו פונה?

כך הם מציגים את עצמם : אנחנו מלווים בעורכי דין היודעים את העבודה, ומחקו להרבה עסקים חוות דעת שליליות ואתם יכולים להיות בטוחים וכהוכחה לכך אתם משלמים לנו X מקדמה ורק שהמידע ימחק אתם משלמים את הייתרה. ואם לא הצלחנו החזרנו חזרה את המקדמה.

קראו עוד על הלוואות

יפה, הצעה הוגנת

נו אז למה כל הסיפור הזה? היכן הקץ'?

חתם הלקוח, שילם הלקוח, קיבל מכתב האומר "בדקנו את דוח האשראי שלך מצוין" וביחד עם זה סופרלטיבים כאלה ואחרים המגינים עליהם מבחינה משפטית, הרי עורכי דין הם ומשפט הם יודעים, והלקוח שלי וכמובן אני שמחים שנאמר לנו שהדוח שלנו מצויין.

הלקוח שלנו ברוממות רוחו פנה אחרי 3 חודשים לבנק לבקש הלוואה, תרץ את מהות ההלוואה, למה היא נצרכת ומאושר וטוב לב חזר למשרדו באזור הצפון. לא עברה שבוע והוא מקבל סירוב מהבנק, איך? הכיצד? הרי הדוח שלי מצוין זה לא יכול להיות. לאחר שהבין שזה כן יכול להיות ביקש ממנהל בנק שהמשפחה מכירה לבוא ולפתוח חשבון לעסק, שהרי הבין שמנהל הבנק הקודם לא סמפת אותו במיוחד ואמר אני ינסה את מזלי, אחרי שיש לי דוח פיקס בטוח שירצה את חשבוני.

עולם העסקים עולם של קוסמים, היזהרו

ועדיין הקץ' עוד לא הגיע

ביקש שאכין בקשה מסודרת, הכנתי, הלך עם זה לבנק, ושוק ושבר במקום הוציאו את דוח האשראי העכשווי ומתגלה לכיני הבנק הדבר המוזר

שנתיים וחצי של הדוח, כל רקע האשראי שלו ב-3 שנים האחרונות נמחק.

מנהל הבנק קרה לזה אין רצף דיווח!

זה כאילו בא פאה טובה ומחקה לאלתר את כל ההיסטוריה הבנקאית האשראי של הלקוח מהדוח.

כלומר מה יבין כל קורא את הדוח "הדוח היה כל כך גרוע (ובמקרה שבדקתי כי היה לי את הדוח הקודם לא גרוע בכלל ) וזאת על מנת להסתיר מהקופאי את המידע שאותו הוא מחפש.

מה חשבו להם יזמי התרגיל החדש הזה.

  1. שכל בר דעת ובפרט בנקאי לא יבין את זה (תרגיל מסריח)
  2. שעכשיו נגרם ללקוח נזק ענק במקום דיווח של 5 ימי פיגור בתשלום בתקופת הקורונה (זה מה שמראה הדוח הקודם) יפסלו לקוח מלקבל אשראי, מה שעכשיו שלכאורה ניסה להסתיר מיידע מנותני האשראי לא יקבל עכשיו אשראי לפחות 7 שנים אם בכלל. ופפרט שהמיידע נמחק טוטאל ולא ניתן למחזר אותו (מזל שאני יועץ עסקי עם חשיבה השארתי עותק אצלי לפני שמחקו את הדוח המלא לאלתר.

לסיכום חברי בעלי העסקים.

את הסיפור הזה סיפרתי לכם מתוך מעורבות במקרה והזעזוע (כן אני עדיין מזדעזע מהדברים האלה) והנזק שאנסה לתקן אותו. והרצון שלי לחלוק את הסיפור איתכם, ותתחילו לחשוב לפני שאתם עושים כל צעד, מה המשמעות שלו, חפשו אנשים אמיתיים שעשו זאת קודם, חפשו ברשתות החברתיות, בגוגל שאלו שאלה, עשו כל דבר רק בכדי לא להפגע, מספיק אתם עוברים ימים קשים ובפרט השנה האזרחית הקודמת, על תחפשו לכם עוד צרות, זגף

כרו! ככל שקמו כמה שיותר חברות אשראי קח הפחד שלהם גדול ובעיקר של הבנקים, כל כך הרבה עקיצות, התחכמויות, קריסות, נפילות. זה פשוט אנדרלמוסיה שלמה. ועסקים מתרסקים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן