עסקים הולכים ונעלמים

עסקים הולכים ונעלמים

פתיחת עסק, הקמת עסק, חברות ייעוץ, חברת ייעוץ, עסקים הולכים ונעלמים.

 כן עסקים הולכים ונעלמים. 30% מביטוחי הרכב נעשים היום דרך האינטרנט והמובייל! מה זה אומר? והיכן הביטוחים הנעשים ישירות בטלפון ל-AIG ל-ביטוח ישיר, ל-5555555 ולשאר? מה זה אומר? למעשה זה מביא למסקנה אחת כי קטגוריה שלמה של עסקים "סוכני הביטוח" הולך ונעלם. קטגוריה שלמה של תחום עיסוק שניבנה במשך עשרות בשנים הולכת ונעלמת. וזה לא יישנה את צעקתם של סוכני הביטוח לקמפיין "שוקה" או לקמפיין כזה או אחר. הציבור נשבה בידי הטכנולוגיה והאפשרויות אותם מציעים החברות החדשות בתחום וזה לא ישנה את העובדה כי שוק סוכני הביטוח בישראל הולך ונעלם. 

בישראל של שנות ה-2000 כמו בעולם כולו, קטגוריות שלמות הולכות ונעלמות, עסקים של שנים מאבדים את האטרקטיביות שלהם ויותר מזה מוצרים מובילים של שנים נזרקים אחד אחד לפח הזבל ומוחלפים בטכנולוגיה חדשה ומודרנית לרווחת המשתמש הסופי או הלקוח הפוטנציאלי. 

ואם נחזור לרגע לביטוח ישיר, כולנו מכירים, אנו לא יודעים כי מדובר בחברה קטנה, בטח חברה קטנה מתאגידי הביטוח שאנו מכירים אך בכוח ההשקעה בפרסום שלה זכתה למודעות בלתי נעזרת גבוהה יותר מכול אותם חברות ביטוח שהכרנו שנים (מודעות בלתי נעזרת משמע כאשר לקוח פוטנציאלי נשאל את השאלה: איזה חברת ביטוח אתה מכיר? הוא יענה: ביטוח ישיר) זוהי בשפת הפרסום המונח "מודעות בלתי נעזרת.  אנו יכולים גם לקחת את חברת המזגנים "טורנדו" בבת אחת בבהילות מטאורית עלתה למודעות שלנו חברה קטנה של מזגנים שתוך זמן קצר העפילה על חברות ותיקות כמו אלקטרה ותדיראן וזאת בזכות קמפיין הפרסום הבלתי מופסק שלה. לא צריך היום לעשות הרבה ולהשקיע בעסק עם עובדים, משרדים, עלויות גבוהות. צריך למצוא מוצר ייבוא, משרד עם שני פקידות ותקציב פרסום שמן עד שמן מאד בכדי למחוק קטגוריה ולבנות מותג חדש בעולם העסקי והקמעונאי של מדינת ישראל. הטכנולוגיה, המדיה, הפרסום שולט ומכתיב הכול. 

סנדלריה כבר לא קיימת, תיקון טלוויזיות נעלם, חייט זה מקצוע שהתרסק, חנויות לחומר בניין "טמבור" אם אתם זוכרים נעלמו ונבלעו כתוצאה מהמרכולים הענקיים של אייס או הום סנטר. (לא שחברת טמבור נעלמה ההפך צפי המכירות שלה רק הולך וגודל כי הבנייה והשיפוצים בעיצומם) אבל החנויות השכונתיות שייצגו אותם נעלמו כלא היו. 

אני יכול לציין כאן עוד עשרות קטגוריות שנעלמו מן העולם העסקי, ואולי זאת הסיבה ליזמים חדשים, או כאלה שחושבים על הקמת עסק חדש, הקמת עסק, או פתיחת עסק לחשוב במונחים אחרים ולמלא את החלל של אותם קטגוריות שהולכות ונעלמות. 

כן, הזדמנויות לפתיחת עסק או להקמת עסק לא חסרות, ההפך, זה הזמן לחשוב על יזמות חדשה ולפתח עסק משלך, זה הזמן להבין כיצד לוקחים את הטכנולוגיה ומגייסים אותה לטובת המיזמים או ההזנקה של פתיחת עסקים או הקמת עסקים חדשים, כן זו ההזדמנות בהתחלף העונות ועסקים רבים נעלמים או הצורך בעסקים רבים הולך ונעלם לפתח מיזם חדש או לקרוא תגר על מוצר חדש, לארוז אותו נכון, ולשווק אותו עוד יותר נכון. 

זהו גם הזמן, של עסקים ותיקים שאולי הוחלפו ע"י בנים ממשיכים, להודות כי העסק מדשדש ובכוחות שיש להם והמשאבים שנותרו להם לחשוב על פתיחת עסק חדש או הקמת עסק עם תמיכה טכנולוגית המצויה בכיסו של כול אזרח במדינה.   

עסקים רבים או כאלה שיש בהם את המוטיבציה לייצור עסק חדש או להקים עסק חדש יכולים היום לעשות זאת בעזרה של מלווה עסקי או ייעוץ עסקי דבר אשר יגביר את הצלחתו של העסק החדש או הקמת העסק. 

יש מקום בשנת ה-2000 לעסקים חדשים, זהו רק חוק הטבע כי על כול דבר שנכחד עולים ופורחים חיים חדשים. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן