עסקים הולכים ונעלמים

עסקים הולכים ונעלמים

פתיחת עסק, הקמת עסק, חברות ייעוץ, חברת ייעוץ, עסקים הולכים ונעלמים.

 כן עסקים הולכים ונעלמים. 30% מביטוחי הרכב נעשים היום דרך האינטרנט והמובייל! מה זה אומר? והיכן הביטוחים הנעשים ישירות בטלפון ל-AIG ל-ביטוח ישיר, ל-5555555 ולשאר? מה זה אומר? למעשה זה מביא למסקנה אחת כי קטגוריה שלמה של עסקים "סוכני הביטוח" הולך ונעלם. קטגוריה שלמה של תחום עיסוק שניבנה במשך עשרות בשנים הולכת ונעלמת. וזה לא יישנה את צעקתם של סוכני הביטוח לקמפיין "שוקה" או לקמפיין כזה או אחר. הציבור נשבה בידי הטכנולוגיה והאפשרויות אותם מציעים החברות החדשות בתחום וזה לא ישנה את העובדה כי שוק סוכני הביטוח בישראל הולך ונעלם. 

בישראל של שנות ה-2000 כמו בעולם כולו, קטגוריות שלמות הולכות ונעלמות, עסקים של שנים מאבדים את האטרקטיביות שלהם ויותר מזה מוצרים מובילים של שנים נזרקים אחד אחד לפח הזבל ומוחלפים בטכנולוגיה חדשה ומודרנית לרווחת המשתמש הסופי או הלקוח הפוטנציאלי. 

ואם נחזור לרגע לביטוח ישיר, כולנו מכירים, אנו לא יודעים כי מדובר בחברה קטנה, בטח חברה קטנה מתאגידי הביטוח שאנו מכירים אך בכוח ההשקעה בפרסום שלה זכתה למודעות בלתי נעזרת גבוהה יותר מכול אותם חברות ביטוח שהכרנו שנים (מודעות בלתי נעזרת משמע כאשר לקוח פוטנציאלי נשאל את השאלה: איזה חברת ביטוח אתה מכיר? הוא יענה: ביטוח ישיר) זוהי בשפת הפרסום המונח "מודעות בלתי נעזרת.  אנו יכולים גם לקחת את חברת המזגנים "טורנדו" בבת אחת בבהילות מטאורית עלתה למודעות שלנו חברה קטנה של מזגנים שתוך זמן קצר העפילה על חברות ותיקות כמו אלקטרה ותדיראן וזאת בזכות קמפיין הפרסום הבלתי מופסק שלה. לא צריך היום לעשות הרבה ולהשקיע בעסק עם עובדים, משרדים, עלויות גבוהות. צריך למצוא מוצר ייבוא, משרד עם שני פקידות ותקציב פרסום שמן עד שמן מאד בכדי למחוק קטגוריה ולבנות מותג חדש בעולם העסקי והקמעונאי של מדינת ישראל. הטכנולוגיה, המדיה, הפרסום שולט ומכתיב הכול. 

סנדלריה כבר לא קיימת, תיקון טלוויזיות נעלם, חייט זה מקצוע שהתרסק, חנויות לחומר בניין "טמבור" אם אתם זוכרים נעלמו ונבלעו כתוצאה מהמרכולים הענקיים של אייס או הום סנטר. (לא שחברת טמבור נעלמה ההפך צפי המכירות שלה רק הולך וגודל כי הבנייה והשיפוצים בעיצומם) אבל החנויות השכונתיות שייצגו אותם נעלמו כלא היו. 

אני יכול לציין כאן עוד עשרות קטגוריות שנעלמו מן העולם העסקי, ואולי זאת הסיבה ליזמים חדשים, או כאלה שחושבים על הקמת עסק חדש, הקמת עסק, או פתיחת עסק לחשוב במונחים אחרים ולמלא את החלל של אותם קטגוריות שהולכות ונעלמות. 

כן, הזדמנויות לפתיחת עסק או להקמת עסק לא חסרות, ההפך, זה הזמן לחשוב על יזמות חדשה ולפתח עסק משלך, זה הזמן להבין כיצד לוקחים את הטכנולוגיה ומגייסים אותה לטובת המיזמים או ההזנקה של פתיחת עסקים או הקמת עסקים חדשים, כן זו ההזדמנות בהתחלף העונות ועסקים רבים נעלמים או הצורך בעסקים רבים הולך ונעלם לפתח מיזם חדש או לקרוא תגר על מוצר חדש, לארוז אותו נכון, ולשווק אותו עוד יותר נכון. 

זהו גם הזמן, של עסקים ותיקים שאולי הוחלפו ע"י בנים ממשיכים, להודות כי העסק מדשדש ובכוחות שיש להם והמשאבים שנותרו להם לחשוב על פתיחת עסק חדש או הקמת עסק עם תמיכה טכנולוגית המצויה בכיסו של כול אזרח במדינה.   

עסקים רבים או כאלה שיש בהם את המוטיבציה לייצור עסק חדש או להקים עסק חדש יכולים היום לעשות זאת בעזרה של מלווה עסקי או ייעוץ עסקי דבר אשר יגביר את הצלחתו של העסק החדש או הקמת העסק. 

יש מקום בשנת ה-2000 לעסקים חדשים, זהו רק חוק הטבע כי על כול דבר שנכחד עולים ופורחים חיים חדשים. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

הבנק ואנחנו

האם אנו צריכים את הבנק?

עסק טוב הוא עסק מרויח, עסק טוב הוא עסק שלא צורך אשראי, אם אין לכם עסק כזה תעשו בדק ביית יכול להיות שאתם צריכים לסגור את העסק שלכם. עסק שרוצה מינוף ומציג בטוחות יכול לעשות SHPING אצל כל החברות החוץ בנקאיות המסודרות בארץ

פרסום בדיגיטל
קורונה ועסקים

האינטרנט בשרות העסקים

זהו! הבנו! המגפה שנחתה עלינו לא רק שפגעה באנושות ובאנשים היא גם הביאה עסקים בכל רחבי העולם או לקריסה או לצורך "להמציא" את עצמם מחדש.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן