עסקים במשבר קריסה התמוטטות המלצות

יש עסקים, בעלי עסקים ומנכלים של חברות הנמצאים בקשיים כאלה ואחרים בתחום הארגון שלהם, אשר כול תפקידם הוא ב-לכבות שריפות הפורצות מכול עבר (הדבר דומה לאותו משחק בלונה פארק, עמדה אשר ממנה קופצים כול רגע ראשים והמשחק צריך עם פטיש להרביץ בהם בראש שיכנסו חזרה לחור) ומאחר והפתגם אומר כאשר מתחילות צרות הם רק מתמשכות כך קורא שבמקום לנהל עסק עוסקים כול היום בכיבוי השריפות, בהארכת זמן, באי מענה טלפוני לבעלי חוב, ובכלל מרגע זה בעל העסק או החברה כבר לא מנהל את עסקו אלה עסקו מנהל אותו.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי (ומתוך היותי אני בעלים ומנכ"ל של חברות ועסקים) יש הרבה מאד בעלי עסקים או חברות שמתחילים להראות סימנים של כניעה למצב. תוסיפו לזה איומים של בעלי חוב על פניה לעורכי דין, איומים על פינוי העסק ע"י המשכירים, תביעות כאלה ואחרות, ומכתבים המגיעים מההוצאה לפועל, ואז בכלל בעל העסק רואה רק את הסוף. כי אין "סוס" שימשוך אותו קדימה ויעביר אותו בשלום מכול הצרות והבעיות הקורות את העסק. (וזה לא הזמן להתחיל להאשים מדוע העסק הגיע למצב הזה-זה היה צריך להילקח בחשבון עוד הרבה זמן אחורה)

 עסקים במשבר 

כ יועץ עסקי אין אני אומר שעסק שמנוהל נכון מתחילתו, שמתחיל נכון את פעילותו, או לוקח לו יועץ עסקי שזה חובה לכול מגזר העסקים בישראל (ראה את החברות הגדולות אשר תפקידי הניהול מתחלקים למחלקות שונות או שוכרים יועצים מקצועיים לפעילות תקינה של העסק) צריך להגיע למצבים כאלה, אך את הנעשה אין להשיב ולכן זה הזמן לקרוא ל – יועץ עסקי (יועץ עסקי ולא רואה חשבון או עו"ד) דבר ראשון בכדי שיעשה סדר בבלגן, ישקול את המהלכים האסטרטגים שצריכים לפעול לפיהם בתחום העסקים, יתווה תוכנת ויתחיל במסע של הצלת העסק על מנת שלא ייכלל בין 50 אלף העסקים הנסגרים בישראל כול שנה ומשאירים חובות אישיים ואחרים הגומרים את בעל העסק רעייתו ומשפחתו.

עסק מתרסק זו מכה! ולכן חשוב עד מאד כי עסק העומד בפני ריסוקו, ועדיין הוא עסק פעיל או חברה פעילה המכניסה כסף. לדעתי המקצועית יש את האפשרות לבצע בעסקים וחברות קורסות תיקונים ומעברים שיוכלו להמשיך את העסק, הסיבה שעסקים בשלב זה כבר אומרים "תמות נפשי עם פלישתים" ולא מבינים שהשקעה ביועץ עסקי או קבלת ייעוץ עסקי ו ייעוץ אסטרטגי יכול "אולי" להציל אותם מהמצב בו הם שרויים.

אני נתקל לא פעם בגחמה של בעל עסק או מנכ"ל חברה "איך אשלם עבור ייעוץ שאני קורס" והתשובה שלי היא "עדיף לחסל הוצאה כזאת ואחרת ולממן יועץ על מנת שהעסק ישרוד, ואולי אפילו יעלה וישגשג. וגם אם חס וחלילה העסק לא ניתן להצלה תמיד יש מהלכי ב ו-ג ו-ד ועוד

דורון עמית מומחה בתחום הפיתוח העסקי והצלת חברות 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן