ענבל אור סימפטום או מחלה

האם פרשת ענבל אור היא סימפטום או מחלה

את המאמר הזה אני רוצה דווקא לשייך לתחום אחד במקרה של ענבל אור והם הדוחות הפיננסים שהציגה החברה בבעלותה כפי שזה התפרסם בתקשורת וע"י המפרק של החברה.

 

הנושאים האלה שבהם חברות כושלות הנעזרות ברואי החשבון שלהם על מנת להנשים את החברה כאשר (לחברה אין כל צידוק כלכלי) (הניהול כושל ובעלי המניות בחברה עושים בה כל שעל ידם) (החברה לא מוכנה או לא מבינה שהיא חייבת לתקן את עצמה) או לחדול! החוק הישראלי נותן לבעלי חברות את הסעד שחברה ש-כשלה מבחינה עסקית ניתנת לפירוק מרצון מבלי להוסיף עליה ולצבור עוד שומנים. כל עוד התנהלותה העסקית הייתה ישרה ללא משוא פנים ולא עם כוונה של מעשים פליליים בתוך החברה.

 

מה ששגור בפיהם של בעלי עסקים שהם מוגנים ע"י חברה בע"מ ועליהם לא תיפול כל צרה. למרות שבתי המשפט לא נוהגים להרים מסך כי חברה בע"מ זאת אישות משפטית נפרדת וכמו שאב לא ניתן להטיל עליו אחריות על מעשי בנו כך בית המשפט לא נוהג להרים מסך, דהיינו לחייב את בעל המניות בחובות החברה כל. והיה ונעברה עברה פלילית בניהול החברה ע"י בעלי המניות אז ניתן (לא בכל מקרה) לחייב את בעל המניות בדין הפלילי וכתוצאה מהרשאה פלילית תבוא גם תביעה אזרחית

 

בחזרה למקרה הנדון הרי שהדוחות הכספיים של החברה הראו כי זכויות החברה (הרכוש הכסף הנזיל המלאי) היו מעבר להתחייבויות וחובות החברה. אז איך זה שהחברה התרסקה!

 

עולה מן הנקרא ומדבריו של המנהל המיוחד כי בסעיף הרכוש למיטב הבנתי הוכנס מלאי שלא היה קיים כלל ועיקר, אני משער שלמלאי הזה קוראים דירות וירטואליות, אבל לא בזה אני רוצה להתעכב אלה להסביר להרבה מאד בעלי עסקים וחברות אשר עושים הכל על מנת שהניירת שלהם תראה טוב ומסדרים את המאזן השנתי בצורה כזאת שסעיף המלאי (אצל מי שעסקו מחייב מלאי) גדול הרבה ממה שהוא באמת, ועלותו קופצת למחיר גבוהה יותר כל זאת בכדי שהמאזן יראה רווח או יקטין הפסד והבנק ישתכנע לתת מימון יותר גבוה או מימון בכלל.

 

התרגיל הזה ואחרים אין להם סוף אחר מאשר התרסקות. כל הניפוחים, למיניהם באים בסוף בהתרסקות אחת גדולה ומכופלת. כל המניפולציות שאנו עושים בכדי לקבל הלוואה בערבות מדינה או לקבל עוד מימון מהבנק מסכנים את החברה והם כמו מתן אקמול לחולה סרטן "שלא נדע.. "

 

חברה או עסק חייבים להתנהל נכון, חברה שלא מנוהלת נכון, בעליה משתמשים בכספים שאין להם לצרכים פרטיים או כספי לקוחות, חברה שהמאזן שלה "מבושל" חברה שלא פונה לייעוץ עסקי מקצועי בזמן ולא עוצרת את ההתדרדרות היא חברה חולה שתתרסק בפנים (ליבי ליבי על ענבל אור ההולכת לעבור מסכת ייסורים על כל הטיפשות שבניהולה (כמובן מתוך זרם המידע הפורץ החוצה בעניינה) , ליבי ליבי אם הנפגעים העקרים שהם רוכשי הדירות, כמה רוכשי דירות אכלו את עצמם בהתרסקויות האחרונות הלב דואב אבל זה עניין למאמר אחר.

 

בעלי עסקים, מנהלי חברות, תפסיקו לנהל את עסקכם ללא מחשה עכשווית ונכונה, תפסיקו לעמוד איתנים מול הסערה ולהשתמש בכלי מלחמה של ניפוחי מספרים, תפסיקו להזרים כסף לעסק, עסק אמור להזרים כסף עליכם, תפנימו שאנחנו נמצאים בהיצרות כלכלית ותתחילו לכלכל את מעשיכם. עשו זאת לפני שיהיה מאוחר. ענבל אור היא לא סימפטום היא מחלה.

 

דורון עמית מומחה לייעוץ עסקי טרם ובזמני משבר

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן