ענבל אור סימפטום או מחלה

האם פרשת ענבל אור היא סימפטום או מחלה

את המאמר הזה אני רוצה דווקא לשייך לתחום אחד במקרה של ענבל אור והם הדוחות הפיננסים שהציגה החברה בבעלותה כפי שזה התפרסם בתקשורת וע"י המפרק של החברה.

 

הנושאים האלה שבהם חברות כושלות הנעזרות ברואי החשבון שלהם על מנת להנשים את החברה כאשר (לחברה אין כל צידוק כלכלי) (הניהול כושל ובעלי המניות בחברה עושים בה כל שעל ידם) (החברה לא מוכנה או לא מבינה שהיא חייבת לתקן את עצמה) או לחדול! החוק הישראלי נותן לבעלי חברות את הסעד שחברה ש-כשלה מבחינה עסקית ניתנת לפירוק מרצון מבלי להוסיף עליה ולצבור עוד שומנים. כל עוד התנהלותה העסקית הייתה ישרה ללא משוא פנים ולא עם כוונה של מעשים פליליים בתוך החברה.

 

מה ששגור בפיהם של בעלי עסקים שהם מוגנים ע"י חברה בע"מ ועליהם לא תיפול כל צרה. למרות שבתי המשפט לא נוהגים להרים מסך כי חברה בע"מ זאת אישות משפטית נפרדת וכמו שאב לא ניתן להטיל עליו אחריות על מעשי בנו כך בית המשפט לא נוהג להרים מסך, דהיינו לחייב את בעל המניות בחובות החברה כל. והיה ונעברה עברה פלילית בניהול החברה ע"י בעלי המניות אז ניתן (לא בכל מקרה) לחייב את בעל המניות בדין הפלילי וכתוצאה מהרשאה פלילית תבוא גם תביעה אזרחית

 

בחזרה למקרה הנדון הרי שהדוחות הכספיים של החברה הראו כי זכויות החברה (הרכוש הכסף הנזיל המלאי) היו מעבר להתחייבויות וחובות החברה. אז איך זה שהחברה התרסקה!

 

עולה מן הנקרא ומדבריו של המנהל המיוחד כי בסעיף הרכוש למיטב הבנתי הוכנס מלאי שלא היה קיים כלל ועיקר, אני משער שלמלאי הזה קוראים דירות וירטואליות, אבל לא בזה אני רוצה להתעכב אלה להסביר להרבה מאד בעלי עסקים וחברות אשר עושים הכל על מנת שהניירת שלהם תראה טוב ומסדרים את המאזן השנתי בצורה כזאת שסעיף המלאי (אצל מי שעסקו מחייב מלאי) גדול הרבה ממה שהוא באמת, ועלותו קופצת למחיר גבוהה יותר כל זאת בכדי שהמאזן יראה רווח או יקטין הפסד והבנק ישתכנע לתת מימון יותר גבוה או מימון בכלל.

 

התרגיל הזה ואחרים אין להם סוף אחר מאשר התרסקות. כל הניפוחים, למיניהם באים בסוף בהתרסקות אחת גדולה ומכופלת. כל המניפולציות שאנו עושים בכדי לקבל הלוואה בערבות מדינה או לקבל עוד מימון מהבנק מסכנים את החברה והם כמו מתן אקמול לחולה סרטן "שלא נדע.. "

 

חברה או עסק חייבים להתנהל נכון, חברה שלא מנוהלת נכון, בעליה משתמשים בכספים שאין להם לצרכים פרטיים או כספי לקוחות, חברה שהמאזן שלה "מבושל" חברה שלא פונה לייעוץ עסקי מקצועי בזמן ולא עוצרת את ההתדרדרות היא חברה חולה שתתרסק בפנים (ליבי ליבי על ענבל אור ההולכת לעבור מסכת ייסורים על כל הטיפשות שבניהולה (כמובן מתוך זרם המידע הפורץ החוצה בעניינה) , ליבי ליבי אם הנפגעים העקרים שהם רוכשי הדירות, כמה רוכשי דירות אכלו את עצמם בהתרסקויות האחרונות הלב דואב אבל זה עניין למאמר אחר.

 

בעלי עסקים, מנהלי חברות, תפסיקו לנהל את עסקכם ללא מחשה עכשווית ונכונה, תפסיקו לעמוד איתנים מול הסערה ולהשתמש בכלי מלחמה של ניפוחי מספרים, תפסיקו להזרים כסף לעסק, עסק אמור להזרים כסף עליכם, תפנימו שאנחנו נמצאים בהיצרות כלכלית ותתחילו לכלכל את מעשיכם. עשו זאת לפני שיהיה מאוחר. ענבל אור היא לא סימפטום היא מחלה.

 

דורון עמית מומחה לייעוץ עסקי טרם ובזמני משבר

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן